Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć Wielką Wygraną: zioła lecznicze niedostępne w UE

To już prawie się stało. Wkrótce preparaty ziołowe będą niedostępne, a możliwość przepisywania ich przez zielarzy również zostanie utracona. Wielka Farmacja osiągnie wkrótce cel w swojej wieloletniej bitwie w niszczeniu wszelkiej konkurencji.

Od dnia 01 kwietnia 2011 prawie wszystkie zioła staną się nielegalne w Unii Europejskiej.

Podejście w Stanach Zjednoczonych jest nieco inne, ale o tym samym niszczycielskim wpływie.

Ludzie stają się niczym więcej, niż pochłaniaczami jakichkolwiek pomyj, które Wielka Farmacja1 i Agrobiznes2 wybierają dla nas, a my nie mamy wyjścia, jak tylko zapłacić za nie każdą cenę, której żądają.

Farmacja i Agrobiznes prawie zakończyły marsz do przejęcia wszystkich aspektów naszego zdrowia: od żywności, którą jemy, aż po sposób w jaki leczymy się, kiedy jesteśmy chorzy.

Nie ma wątpliwości, że to przejęcie ukradłoby nam resztki tego co pozostaje nam dla naszego zdrowia.

Zaczyna się w następny Prima Aprilis

Najprzykrzejszy dowcip Prima Aprilis wszech czasów to dyrektywa w sprawie tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD), która została przyjęta z powrotem w dniu 31 marca 2004 roku3. Dyrektywa ustanawia zasady i przepisy w zakresie stosowania preparatów ziołowych, które wcześniej podlegały swobodnemu obrotowi.

Niniejsza dyrektywa wymaga, aby wszystkie ziołowe preparaty zostały poddane temu samemu rodzajowi postępowania jak farmaceutyki.

Nie ma znaczenia, czy lek ziołowy był powszechnie używany od tysięcy lat.

Koszty tego postępowania są ogromne, w porównaniu do większości innych branż produkcyjnych nie związanych z Farmacją.

Szacunkowe koszty to od około 370 000 zł do 550 000 zł za jedno zioło, a w mieszance złożonego z kilku ziół, każde zioło musi być liczone odrębnie!

Nie ma znaczenia, że zioła były używane bezpiecznie i skutecznie przez tysiące lat.

Leki ziołowe będą traktowane tak, jakby były lekami syntetycznymi.

Leki ziołowe są to preparaty ze źródeł biologicznych (roślinnych, zwierzęcych, mineralnych).

Nie zawsze są one oczyszczane i mogą zmieniać swój charakter i skuteczność, tak jak jest to z żywnością.

To jest wypaczeniem charakteru ziół i natury ziołolecznictwa, aby traktować je jak farmaceutyki (leki syntetyczne). Oczywiście, to nie ma znaczenia w siedzibie Unii Europejskiej kierowanej m.in. przez Wielką Farmację, a która ma zapisane w konstytucji korporacjonizm4.

Dr Robert Verkerk z Alliance for Natural Health (ANH) opisuje problem wymaganej zgodności preparatów ziołowych podobny to tego jaki istnieje na leki farmaceutyczne:

Wpasowanie klasycznego medycznego ziołolecznictwa z pozaeuropejskich tradycji leczniczych w ramach programu rejestracji UE jest nie na miejscu. Ten system regulacyjny ignoruje je, a zatem nie został on dostosowany do specyficznych tradycji. Takie dostosowanie jest pilnie wymagane, jeżeli dyrektywy nie mają zamiaru dyskryminować kultur pozaeuropejskich, a tym samym naruszać prawa człowieka5

Prawo Handlowe

Aby jak najlepiej zrozumieć, jak to się dzieje, trzeba zobaczyć, że prawa handlowe przesuwają wszelkie aspekty żywności i leków pod kontrolę Wielkiej Farmacji i Agrobiznesu.

Czy wiesz co się dzieje w Stanach Zjednoczonych odnośnie surowego mleka (niepasteryzowanego, prosto od krowy) i ataku na nie przez Food and Drug Administration’s (FDA – odpowiednik polskiego GIS-u6 )? TUTAJ FDA twierdzi, że żywność w magiczny sposób staje się …farmaceutykiem kiedy czynisz oświadczenia zdrowotne. Przy tych dziwnych stwierdzeniach i atakach możesz zauważyć, że Federalna Komisja Handlu (FTC) odgrywa znaczącą rolę.

Zamiast traktowania używania żywności i tradycyjnych preparatów leczniczych jako podstawowych praw człowieka, są one traktowane jako kwestie handlowe.

Sprawia to, że interesy wielkich korporacji są w centrum zainteresowania prawa żywnościowego i zielarskiego, a nie potrzeby i pragnienia ludzi.

To kręcenie, które doprowadza do podejmowania przez FDA skandalicznych absurdalnych wypowiedzi, jak twierdzenie, że Cheerios7 i orzechy stają się farmaceutykami z powodu złożenia oświadczeń zdrowotnych8 dla tych produktów.

Celem tego wszystkiego jest uczynienie świata bezpiecznym dla wielkich korporacji w handlu wolnym, bez ograniczeń. Potrzeby i zdrowie ludzi po prostu nie są czynnikiem przez korporacje uwzględniane.

Jak walczyć z tą ingerencją w nasze zdrowie i dobrostan?

To nie jest jeszcze przypieczętowany interes, przynajmniej nie do końca.

Jeśli cenisz sobie dostęp do ziół lub do naturalnych witamin i suplementów to należy podjąć działania. Nawet jeśli te kwestie wydają się bez znaczenia dla Ciebie, miej wzgląd na ludzi, dla których to ma znaczenie.

Czy mają oni być pozbawieni prawa do leczenia i utrzymania zdrowia według swojego wyboru?

ANH jest aktywna w walce z tymi ingerencjami. Obecnie kierują sprawy do sądu, próbując przerwać realizację dyrektywy THMPD.

Możemy mieć nadzieję, że im się to uda, ale niedawna historia pokazuje, że prawne manewry nie mogą zatrzymać tego molocha.

Nie możemy sobie pozwolić, aby usiąść i czekać na wyniki działań ANH.

Musimy zobaczyć ich starania w całokształcie, w większym wymiarze, w którym każdy z nas odgrywa pewną rolę.

Podjęcie działań zależy od nas, od każdego z nas.

Jeśli mieszkasz w Europie, wyślij list lub wiadomości do członka Parlamentu Europejskiego. Przejdź na tę stronę TUTAJ, aby dowiedzieć się kto jest Twoim posłem i pobierz jego dane kontaktowe.

Następnie wyślij pismo, które jednoznacznie i zdecydowanie popiera działania ANH w staraniach o zawieszeniu realizacji THMPD i, że masz nadzieję, że Euro Posłowie również zajmą stanowisko wspierające prawo ludzi do wolnego wyboru leków ziołowych.

Jeśli masz problem z napisaniem takiego listu zobacz poniższą propozycję listu (pod artykułem).

Zachęcamy skorzystać z niego.

Propozycja listu ANH w języku angielskim.

Denice Delay była uprzejma i przetłumaczyła list na język hiszpański. Dziękujemy!

Spróbuj sobie wyobrazić zwrócony twarzą w stronę swoich dzieci i wnuków, kiedy zapytają dlaczego nic nie zrobiłeś? Jak im powiesz, że tak naprawdę nie byłeś zainteresowany ich dobrostanem i zdrowiem? Jak im powiesz, że istotniejsze było obejrzeć najnowszy reality show w telewizji i że nie miałeś ani trochę czasu, aby napisać prosty list?

Tylko aktywnie protestując przeciwko tej parodii można ochronić nasz dobrobyt.

Jeśli będziemy siedzieć apatyczni – to się stanie.

Nasze prawa do ochrony naszego zdrowia i naszych dzieci wiszą na włosku.

Jeśli troszczysz się o dobro swojego dziecka lub wnuka, to TRZEBA DZIAŁAĆ – TERAZ!

Nagłaśniaj, bo teraz jest chwila prawdy. Możesz usiąść i nic nie robić lub możesz mówić i działać.

Mów, rozsyłaj, nagłaśniaj wszystkim, których znasz. Powiedz im, że nadszedł czas działania.

Naprawdę, nie ma czasu do stracenia.

Heidi Stevenson

12 września 2010

Oryginał: http://gaia-health.com/articles301/000301-big-pharma-scores-big-win-medicinal-herbs-disappear-eu.shtml#here

tłumaczenie www.StopCodex.pl

lub PDF wielka-farmacja-ma-zamiar-zaliczyc-wielka-wygrana-ziola-lecznicze-niedostepne-w-unii-europejskiej1

Przypisy:

1 Wielka Farmacja – Big Pharma – największe korporacje farmaceutyczne, które zdominowały rynek leków farmaceutycznych.

2 Agrobiznes – zobacz http://pl.wikipedia.org/wiki/Agrobiznes

3 Zobacz poniżej Skrót … i Directive 2004/24/EC of the European Parliament and of the Council of 31 March 2004 (PDF)

4 korporacjonizm, doktryny społeczne głoszące, że podstawą państwa powinny być korporacje, zrzeszające zarówno pracodawców, jak i pracowników; oparte na solidaryzmie społecznym; były przedmiotem refleksji; idea państwa korporacyjnego częściowo wprowadzana w życie m.in. w faszystowskich Włoszech i frankistowskiej Hiszpanii.

5 http://www.anh-europe.org/news/anh-press-release-anh-set-to-challenge-eu-herb-law

6 GIS – Główny Inspektorat Sanitarny

7 http://pl.wikipedia.org/wiki/Cheerios płatki śniadaniowe

8 http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2008:323E:0276:0277:PL:PDF Skrót dyrektywy: http://www.stopcodex.pl/wp-content/uploads/2009/03/skrot_informacji_anh_thmpd_pl_beta1.pdf

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

List do Posłów i Europosłów

W sprawie Dyrektywy dotyczącej tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych

(zmieniająca Dyrektywę 2004/24/EC)

Szanowna/y Pani/Panie …………..

Jestem wielkim zwolennikiem dawnych tradycyjnych systemów leczniczych w tym także tych, które rozwinęły się w ciągu tysięcy lat w krajach pozaeuropejskich. Wkrótce ziołowe produkty chińskie, tybetańskie, indyjskie (ayurvedyczne) i inne zostaną licencjonowane w ramach systemu przewidzianego w dyrektywie. Jestem bardzo zaniepokojony tym, że zioła tych tradycji, które były używane przeze mnie jako suplementy żywnościowe przez ostatnich …….. lat będą zakazane po okresie przejściowym, który upływa w dniu 31 marca 2011 roku.

Niniejsza dyrektywa wymaga zmian, aby uczynić ją bardziej przyjazną dla pozaeuropejskich tradycji ziołowych.

Zachęcam Panią/Pana do wywarcia presji na nasz rząd i GIS (Główny Inspektorat Sanitarny) oraz Parlament Europejski o inicjowanie takich zmian.

Z poważaniem

podpis

Artykuł ze strony StopCodexAlimentarius

63 komentarze do “Wielka Farmacja ma zamiar zaliczyć Wielką Wygraną: zioła lecznicze niedostępne w UE

 1. Amen! Czasem cichy dzwoneczek budzi ludzi, a czasem wybuch bomby atomowej, uaktywnia ludzi do nowomowy, i wiary w jedyna i suszna gadke straznika owiec! A fe! Dobrej nocy Astromario.

 2. Nikawera, Astromario: Uprawiacie roślinki – to tak jak ja (od szałwii, przez imbir po pasiflore) podajecie im (tym roślinkom) informacje od siebie? o aktualnym stanie zdrowia, potrzebach organizmu itp.? Wladimir Merge w książce Anastazja napisał o tym. Trochę na ten temat pomyślałem i wymyśliłem swój własny sposób „komunikacji”. Tak się składa że kwiaty stoją na parapecie b.blisko łóżka, pierwsza rzeczą po przebudzeniu zaraz po przytulaku z kobieciną, z którą przepływam przez życie, sięgam po wcześniej przygotowany słoik z wodą do podlewania kwiatków, wodę nabieram w usta płuczę je a następnie „karmię” kwiatki – najczęściej robię to tylko z roślinami jadalnymi, którym mam większość w domu; jest jeszcze jedna metoda – ta z książki wcześniej, aby umyć stopy tylko w wodzie bez mydła, dokładnie miedzy palcami wymasować mokre stopy – później tą wodą z toksynami z organizmu podlać kwiaty, które dostaną informację o dostarczeniu substancji niezbędnych dla naszego organizmu. To co ja robię w ciągu miesiąca przyniosło niesamowite efekty, ziółka które mam jakby zaczęły młodnieć :>
  Nikawera: a jak chodzi o odtrucie organizmu to post 42. tam są info na temat MMS (miracle mineral suplement). Mój organizm już bardzo dosadnie informuje mnie o tym że jest bardzo zatruty: mam 3 z 3 objawów poważnego skażenia (zmiany skórne – takie niewielkie płaskie liszaje na klatce piersiowej, duszności – mam problemy z nabraniem do pełna powietrza w płuca, problemy ze wzrokiem – tak jakbym po bokach widział świat przez mgłę, albo krople łzy. W nast. tygodniu zamawiam to dla siebie i kolegi który ma straszne uczulenie na grzyby w powietrzu – kicha po 250 – 300 x dziennie. Efektami będę się z Wami dzielił. Pozdro

 3. Wolę moje roślinki traktować metodą Masaru Emoto, czyli mówić do nich ładne słowa lub stawiać je na karteczce z napisem „miłość i wdzięczność”.

  Co do Anastazji: czytanie tej książki szło mi jakoś dziwnie opornie i nie wiedziałam dlaczego. W końcu sobie odpuściłam, ale w głębi duszy czyniłam sobie wyrzuty, że jestem leniwa i że na pewno źle czynię. A tu proszę bardzo… znacie to?

 4. No i okazało się, że leń do potęgi jestem. Wieki całe mam „Anastezję” i jakoś podchodziłam do niej jak do jeża. Zmobilizowałeś mnie Wiecej_Szmalu i zaczynam od dziś. Aaa roślinki rosną jak złoto, bo gadam sobie z nimi co dzień (moja babcia tak robiła) i wiecie co?, rosną jak głupie. Miłego łekendu wszystkim.

 5. Pozwoliłam sobie wkleić raport o marihuanie, bo jakoś szybko znikają teksty z neta.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Najnowszy raport na temat marihuany

  2008-10-10 18:40, aktualizacja: 2008-10-10 19:46:17

  Marihuana jest mniej szkodliwa niż papierosy i alkohol – stwierdzają autorzy The Global Cannabis Commission Report. Jak piszą, więcej szkód przynosi restrykcyjna polityka narkotykowa państwa niż samo używanie tego narkotyku.
  http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Plantacja.jpg / Fot. A7nubisChoć marihuana na świecie jest najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem
  – liczbę użytkowników szacuje się na ponad 160 milionów – to wiedza o niej, a także publiczna debata poświęcona tej używce jest stosunkowo marginalna. Z tego powodu The Beckley Foundation – akredytowana przy ONZ – w Izbie Lordów w Londynie zebrała grupę najwybitniejszych specjalistów zajmujących się polityką narkotykową by zweryfikować dotychczasowe przekonania z wiedzą naukową. Na podstawie ich pracy powstał raport – The Global Cannabis Commission Report – Cannabis Policy Moving Beyond Stalemate; raport, tak jak wiele innych działań na rzecz społeczeństwa, został sfinansowany przez The Beckley Foundation.

  Podstawowe wnioski płynące z raportu:

  Jakkolwiek mogą być negatywne oddziaływania marihuany, powoduje ona znacznie mniej szkód niż alkohol czy tytoń. Do tej pory odnotowano jedynie 2 przypadki śmierci związane z używaniem marihuany, podczas gdy alkohol i tytoń odpowiadają za 150 tys. zgonów rocznie w samej tylko Wielkiej Brytanii.

  Większość problemów związanych z marihuaną wynika z karania i skazywania na więzienie za jej posiadanie i używanie. Jak się ten problem odnosi do polityki narkotykowej w Polsce? Kasia Malinowska – Sempruch ze światowej organizacji zajmującej się regulacjami związanymi z polityką narkotykową Global Drug Policy OSI, potwierdza wnioski wypływające z raportu: – W Polsce – porównując do innych krajów Unii Europejskiej – mamy jedną z najbardziej restrykcyjnych ustaw antynarkotykowych, karzącą za posiadanie każdej ilości marihuany. Wg. raportu prof. Krajewskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego 76 procent osób, którym wytoczono sprawy o posiadanie marihuany dotyczyły minimalnych jej ilości, do 3 g. W większości krajów Unii, policja nie zajmuje się tego typu ilością. Tego typu działania nie przekładają się na wykrywanie prawdziwych przestępców którymi są dilerzy.

  Raport podkreśla także, iż bez względu na to jaką w danym kraju stosuje się politykę narkotykową – bardzo rygorystyczną czy liberalną – wpływ na poziom konsumpcji marihuany jest niewielki. – Debata publiczna dotycząca używania narkotyków w Polsce prawie nie istnieje – dodaje Kasia Malinowska – Sempruch. – W mediach najczęściej pojawiają się doniesienia związane z działaniami policyjnymi . Nie ma dyskusji, tym samym nie ma wiedzy, Nie mówi się np. o tym, że spośród wszystkich osób, które miały styczność z narkotykami, tylko ok 10 – 20 proc. popada w uzależnienie – a o pozostałych 80 – 90 proc., u których używanie narkotyków nie skończyło się problematycznie, nie wiemy nic. Potoczna „wiedza” na temat narkotyków opiera się więc często na obserwacji zjawisk zachodzących w grupie 10 – 20 proc. użytkowników…

  W alternatywnym systemie regulacji funkcjonowania narkotyku na rynku dostępność można kontrolować poprzez takie metody jak: podatki, określenie wieku osób którym można sprzedać produkt oraz informacje o sile jego działania. To mogłoby zminimalizować szkody związane z używaniem marihuany – jak choćby ograniczenie kontaktu z tzw. twardymi narkotykami wśród młodych ludzi. Zastanawiające bowiem jest, że w Holandii, gdzie marihuanę można kupić bez przeszkód w tzw. coffie shop’ach liczba osób uzależnionych procentowo jest najmniejsza w Europie.

  Raport w części poświęconej wnioskom i rekomendacjom przyjął formę planu dla państw poszukujących rozwiązań tego problemu – biorąc pod uwagę zarówno specyfikę danego państwa oraz stosowanych przez niego praktyk. Raport został przygotowany dla United Nation’s Strategic Drug Policy Review 2009.

 6. przemysł farmaceutyczny to potężna machina, co my możemy zrobic?

 7. Odp. #57 dla Kasia:
  Jak to co możemy zrobić ? – przestać go wspomagać finansowo !
  Ja nie korzystam z badziewia trującego serwowanego przez mafię farmaceutyczną. W aptece co najwyżej zaopatruję się w wodę utlenioną 😀

 8. O marihuanie – po kilku latach, ale cóż to jest kilka lat wobec wieczności :-).
  Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany tematem leczniczych właściwości marihuany (ale na poważnie, z soldną podbudową naukową), to zapraszam na bloga MarihuanaLeczy.pl.

 9. Cala ta klika mordercow za pomoca iluzji zwanej oficjalna medycyna ma jedno zadanie polegajace na podstepnym wymordowaniu miliardow ludzi, gdzie oczywiscie wszelka lecznicza wiedza i srodki lecznicze sa osmieszane jako szarlataneria czy tez brutalnie zakazywane :

  http://i1.wp.com/brd-schwindel.org/images/2014/10/guidestone_dees.jpg?resize=568%2C529

  Przed paroma dniami poprzez strzaly oddane przez policjanta zostal zamordowany austriacki lekarz, ktory rzeczywiscie leczyl oraz informowal ludzi o wszelkich smiertelnych niebezpieczenstwach czyhajacych na nich w sieci faszystowskich korporacji i z ta glowna na czele majaca wszelkie inne pod soba – „wielka farmacja” :

  http://i1.wp.com/brd-schwindel.org/images/2014/10/patenzettel__walter_mauch.jpg?resize=529%2C529

  Napisal ksiazke o tytule „Bomba pod pacha”, gdzie rozprawil sie z przemyslem produkujacym aluminiowe dezodoranty wraz z cala masa „kosmetykow” .

  Film z jego ostatniego wykladu o „ZDROWOTNYM ANALFABETYZMIE” !!!!! :

  Jestem w trakcie ogladania tego filmu powalajacego PRAWDA o morderczej dzialalnosci bigfarmy z calym jej przemyslem chemicznym zabijajacym na raty czlowieka i Nature, a lzy jakos same cisna mi sie do oczu.

  http://brd-schwindel.org/polizist-erschiesst-gesundheitsrebell-dr-med-walter-mauch/

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s