Zginęła polska elita polityczna – co tak naprawdę się stało?

Ten tekst ukazał się na portalu Globalna świadomość:

Naród Polski w głębokim szoku – lista pytań rośnie (video) 10-4-2009  14.15

W dniu dzisiejszym o godz. 8.56 prezydencki samolot TU 154 rozbił się niedaleko wojskowego lotniska w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie wraz załoga zginęli. Lecieli na obchody 70 lecia Zbrodni Katyńskiej.

Zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką, zginęła część elity politycznej Polski, zginęli wysokiej rangi duchowni i oficerowie Wojska Polskiego, w tym Szef Sztabu Generalnego oraz dowódcy wszystkich rodzajów sil wojskowych w Polsce jak i Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zginął Szef IPN i przedstawiciele rodzin katyńskich.

Na pokładzie było 88 pasażerów oraz 8 osobowa załoga samolotu. Lista pasażerów tutaj – link. Wiadomości nie są jak na razie dokładne. Media podają informacje o 96 ofiarach katastrofy.

Nie ulega wątpliwości, iż jeszcze nigdy we współczesnej historii Polski i świata nie zdarzyła się tego typu tragedia, w której aż tak dużo czołowych osobistości państwowych jednocześnie zginęło. Nie można sobie nawet wyobrazić, jak wielkie znaczenie dla Polski i Świata ma ta katastrofa.

Jest to przede wszystkim wielka tragedia rodzin i przyjaciół ofiar katastrofy oraz wielki szok dla narodu polskiego. Bardzo symbolicznym jest fakt, że do katastrofy doszło w pobliżu miejsca gdzie 70 lat temu została zamordowana polska elita intelektualna.

Oto co udało nam się zebrać z chaotycznie przekazywanych przez media informacji:

 • We wczesnych godzinach rannych do lądowania na lotnisku w Smoleńsku podchodzi transportowy IŁ. Samolot dotyka płyty lotniska, lecz dostaje rozkaz opuszczenia pasa i lądowania na innym lotnisku.
 • Około godz. 8.40 Polski samolot rządowy próbuje lądować. Podchodzi 4 krotnie do lądowania. Przy 4 próbie, o godz. 8.56 samolot znajduje się na wysokości kilkunastu metrów, mając niewłaściwą pozycję – 70 metrów na bok od osi pasa startowego, choć na początku podawano iż samolot rozbił się w odległości 2 km od pasa  do lądowania.  Dziwne jest to ze szczątki samolotu rozrzucone są na odległość 1 km od miejsca katastrofy, choć leciał tuz nad drzewami. Samolot wykonuje nie wytłumaczalny skręt, przez co zahacza o antenę naziemną i stojące obok drzewa, co doprowadza do katastrofy. Samolot staje w płomieniach.
 • Świadek zeznaje, iż pożar był niewielki a wybuchu nie słyszał. Słyszał jedynie głuchy stuk.
 • O godz. 9.36 pożar zostaje ugaszony.
 • Polski reporter przypadkiem znalazł się na obrzeżach lotniska w 10 minut po katastrofie. Zaczął nagrywać przyjazd wielu rządowych samochodów (w 10 minut po katastrofie !). Kierując się przeczuciem ukrywa taśmę z nagraniem. W kilka minut później zostaje zatrzymany pod pretekstem nieważności wizy. Pracownicy służby bezpieczeństwa chcą mu odebrać sprzęt ale przekonuje ich, ze nie miał taśm do nagrywania.  W kilka godzin później zostaje zwolniony.
 • Godz. 9.41 – rosyjskie media informują o katastrofie oraz że nikt nie przeżył.
 • Prezydent Miedwiediew powołuje specjalną komisję, mającą zbadać przyczyny katastrofy. Komisji przewodzi osobiście premier Putin. Jednocześnie rozpoczyna się śledztwo prokuratorskie, z paragrafu mówiącego o naruszeniu przez pilota samolotu bezpieczeństwa lotu (sic !).

W całej tej sytuacji są same tylko niejasności i powstaje coraz więcej pytań, na które należy jak najszybciej odpowiedzieć:

 1. Nie znane nam są przypadki aby służba bezpieczeństwa dopuściła do wspólnego lotu Prezydenta, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i całego szefostwa sztabu oraz ważnej części elity politycznej. Kto i dlaczego na to pozwolił ?
 2. Dlaczego rosyjskiemu samolotowi zakazano lądowania mimo, że już znajdował się na płycie pasa do lądowania a polskiemu samolotowi dano wybór ?
 3. Wojskowe lotnisko w Smoleńsku spełnia wszystkie rosyjskie normy lotnicze. Mówi się jednak o braku najnowszych urządzeń naprowadzających. Nie znaczy to jednak, że nie ma ich tam w ogóle. Są boje naprowadzające i radary oraz jest komunikacja z wieżą lotów. Jak w takim razie samolot mógł się znaleźć aż 70 metrów z boku pasa do lądowania ?
 4. W mediach podaje się wiadomości o słabej widoczności. Relacje telewizyjne z miejsca wypadku pokazują jednak, iż była ona na tyle dobra aby kręcić materiał z odległości nawet kilkuset metrów. Pilot nie mógł nie widzieć drzew i anteny naziemnej. Co się w takim razie stało ?
 5. Dlaczego władze Rosji tak pospiesznie informują o błędzie jednego z najbardziej doświadczonych z polskich pilotów, od razu wszczynając śledztwo z odpowiedniego paragrafu ?
 6. W końcu ostatnie pytanie – jak to możliwe żeby samolot znajdujący się na wysokości zaledwie kilkunastu metrów tak doszczętnie się rozbił ? Drzewostan w okolicy jest rzadki i z niewielkimi drzewkami. Co przyczyniło się aż do takiej skali katastrofy ? Niedawno w Holandii zdarzył się podobny wypadek i prawie wszyscy ocaleli.

W naszych mediach kładzie się duży nacisk na ‚godne podziwu” zachowanie Miedwiediewa i Putina, którzy jako pierwsi to i jako pierwsi tamto, jednocześnie pomijając czy też bagatelizując powyższe fakty. Zaledwie 2 godziny później inny świadek mówi już o dużej kuli ognia, gdzie jednocześnie z miejsca wypadku relacjonuje się, iż pożar ugaszono błyskawicznie… Informacje są rażąco sprzeczne. Miejmy nadzieje, iż tym razem prawda wyjdzie na jaw. Jest to tak dla nas – Polaków – bardzo ważne jak i  jest to ważne dla całego świata. Konsekwencje tego, co się stało mogą być dużo bardziej znaczące niż przypuszczamy.

Katastrofa pod Smoleńskiem. Prezydent nie żyje (zdjęcia Polsat News) (video)

Kiedy w naszych wcześniejszych artykułach pisaliśmy, ze będzie to bardzo znaczący rok, obfitujący w ważne dla świata wydarzenia, nie przyszło nam nawet myśl, ze będzie to dla Polski rok aż tak bardzo tragiczny.  Trudno sobie wyobrazić co jeszcze w tym roku się zdarzy, a minął dopiero jego pierwszy kwartał i na pewno nie jest to koniec wydarzeń tego roku.

276 komentarzy do “Zginęła polska elita polityczna – co tak naprawdę się stało?

 1. Ta sprawa jest niezwykła również z ezoterycznego punktu widzenia. Z uwagi na czas (70 rocznica zbrodni katyńskiej) i miejsce katastrofy, ale również z uwagi na wyraźną analogię ze śmiercią Jana Pawła II. Stało się to tak samo w kwietniu, tak samo w sobotę i tak samo w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego.

 2. „Oni” uwielbiają takie symbole. Właśnie dlatego ta sprawa mi śmierdzi. Tu jest za dużo symboliki każdego rodzaju, to nie może być przypadek.

 3. Ja bym na to patrzył jako na pewien znak boski. Co nie wyklucza że w sensie fizycznym mogła być to robota służb rosyjskich. Analogicznie jak np. w przypadku zamachu na papieża 13 maja 1981, gdzie zamachowiec nie zdawał sobie nawet sprawy w jaką rocznicę dokonuje zamachu.

 4. Popatrz na to z różnych perspektyw. Nic nie dzieje się przez przypadek, w Biblii jest napisane, że nawet włos z głowy ci nie spadnie bez woli boskiej. Dla innych jest to karma. Ale cokolwiek to jest, wyrok boski, znak od Boga, karma czy przeznaczenie, do jej wykonania swoją rękę mogły (musiały?) przyłożyć jak najbardziej ziemskie siły. Zrobiły to świadomie lub nie. Ali Agca nie miał pojęcia, jakie zadanie mu powierzono i dlaczego. Ale „oni” wiedzieli doskonale. Podobnie może być i z tą katastrofą – przeznaczenie lub karma rozładowały się w tym miejscu i czasie, dzięki „pomocy” jakichś tajnych służb. Dla nas jest to lekcja, z której powinniśmy wyciągnąć duchowe wnioski. Ale to nie zwalnia nas z szukania sprawców i wymierzenia im sprawiedliwości.

 5. Ta strona „Afery prawa” jakoś dziwnie mi się wyświetla i nie za bardzo umiem się po niej poruszać. Ale wpisałam tytuł do Google i mam. Takie teksty umieszczam na moim Posterous, zapraszam, link jest z boku bloga (po prawej, żółta ikonka). Zaraz to wrzucę – zapraszam do komentowania!!!

 6. Oczywiście, jeśli są sprawcy to nleży ich ścigać i wymierzać sprawiedliwość.

 7. Ale czy myślisz że „oni” świadomie wybierali takie daty jak np. 13 maja 1981? Bo ja myślę że z „ich” punktu widzenia był to przypadek. „Oni” tylko nieświadomie realizowali znak boski.

 8. Nie wiem, czy mówimy o tych samych „onych”. Ja mam na myśli tych, którzy potajemnie i od dawna rządzą światem, czyli Iluminatów i pewne znane rody.

 9. W ogóle top nic się nie znacie i ja też nie, sami paranoicy. Zajrzałam dziś na Nautilusa na wpis w dzienniku pokładowym o katastrofie i czytam, że spisek to szaleńcza i absurdalna teoria. Ciekawe, ze istnienie UFO jest wg nich jak najbardziej prawdziwe.

 10. Wywalę kawę na ławę jak jakich dziki prymityw: bo Nautilus to kolaborant i agent dezinformacji. Ale po co ja to piszę, skoro wszyscy inteligentni ludzie wiedzą o tym od dawna?

 11. Ech, chyba jestem jakiś niekumaty. Patrzę w sieć i widzę Fatimę z 1917 roku. Że ludzie dają się tak wpuszczać w kanał. Ciekawe jak by ludzie odebrali tę koincydencję gdyby zamach się udał? Bez urazy.
  Poza tym to nie posługujemy się w pełni naturalnym kalendarzem. Powinniśmy chyba powrócić do księżycowego miesiąca. Ale może się mylę.

 12. No, no, całkiem interesująca hipoteza. Byłby to prawdziwie makiaweliczny plan, ale jest tu jeden słaby punkt: jak na Amerykanów to jest to zbyt inteligentny i wyrafinowany plan. Jak dotąd ich zamachy były prostackie i prymitywne, że aż wstyd. Skąd więc nagle taki przebłysk inteligencji?

 13. Astromario,
  Amerykanie nie są aż tacy głupi. Poza tym, tymi „Amerykanami” rządzą Żydzi, żydowscy banksterzy. Oprócz tego są tam nawet Polacy, a raczej polscy Żydzi – Brzeziński – głowa i umysł Komisji Trójstronnej. Bush czy Obama to pętaki, chłopcy od brudnej roboty. Oni nie rządzą, oni wykonują polecenia.
  Niedawno opisałem kilka „akcji” CIA. Do nich wszystko jest podobne.
  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/zanim_na_iran_spadna_pierwsze_bomby
  Makabryczna zwłaszcza była ich operacja MKULTRA, przy użyciu „lekarzy” z obozów koncentracyjnych jako pomagierów!
  A Rosję ideolodzy NWO muszą rzucić na kolana.

 14. ps. A w tekście „… FSB czy CIA” to tylko z ostrożności pisałem, że nadal zakładam, iż był to wypadek.
  Ja nie mam już najmniejszej wątpliwości, że była to robota unych! Nie Rosjan!
  Bronią skalarną zrobić dla USA chmury i mgłę nad Smoleńskiem też nie problem. Podobno można przy jej pomocy wywoływać także trzęsienia ziemi (Haiti) i przyspieszać (wzmacniać) wybuchy wulkanów. Coś Ci to mówi?

 15. Jeszcze jeden niezwykły fakt związany z katastrofą. Obliczono że od 11 listopada 1918 do 17 września 1939 minęło dokładnie tyle samo dni ile od 4 czerwca 1989 do 10 kwietnia 2010 – 7616.

 16. Kochani…

  Przypomnę Wam, co pisałem w tym wątku w poście nr 15:

  „Od kilku miesięcy zastanawiam się nieustannie, co musiałoby się wydarzyć, żeby zahipnotyzowane społeczeństwo (nie tylko polskie) przebudziło się z tego letargu, który nie pozwala im dojrzeć fałszywej natury rzeczywistości. Czy musiałoby urodzić się milion autystycznych dzieci, żeby zainteresować toksycznością szczepionek? Czy musiałoby zabraknąć leków ziołowych, żeby zainteresować Kodeksem Żywnościowym? Czy musiałyby spadać na głowy samoloty, które opryskują nasz kraj, żeby zainteresować smugami chemicznymi? Czy, czy, czy…?

  Dziś, świeżo po doniesieniach o tragedii, kiedy jeszcze umysł ich nie analizował, a tylko filtrował, dopadła mnie bardzo silna myśl, iż katastrofa była zaplanowana. Zaplanowana, ale tym razem prawda ujrzy światło dzienne i to jest właśnie to zdarzenie, które będzie przełomowym… Owa myśl, była tak czysta i klarowna, że bardziej postrzegam ją, jako przeczucie, aniżeli wynik świadomego domysłu. Czuję, że dzisiejsza tragedia będzie miała wymiar o wiele większy, niż nam się zdaje. Mogę się oczywiście mylić, ale mam nadzieję, że cierpienie, które widzimy dziś na każdym kroku, będzie miało swoje usprawiedliwienie w postaci ujawnienia globalnego spisku, o którym się większości ludzi nie śniło. Takie mam odczucia, ale nie ukrywam, że również pragnienia…”

  Moje przeczucia mnie nie myliły. Smród Smoleńska jest nie do zakamuflowania. Masy się budzą i nieważne jaką noszą łatkę; katoli, moherów, kaczorów, etc…, bo tkwi w nich niewyobrażalny potencjał. Przebudzenie jest tutaj i teraz. Dzisiaj…

  Moja dusza się raduje. Czas zmian właśnie nadszedł. 🙂

 17. W TokFm w tak chamski i radziecko-prymitywny sposób opluwają i wyszydzają wszystkich, którzy uważają tę katastrofę za niewyjaśnioną, że to mi daje najwięcej do myślenia.

  Nie wiem, czy ostatnio coś zmieniło się w propagandzie, czy ja się nagle otrząsnęłam z reszty iluzji i po prostu widzę teraz ostrzej to, czego jeszcze niedawno nie dostrzegałam?

 18. @Astromaria

  I jedno i drugie. Im więcej wiemy, tym trudniej nas nabrać, bowiem nie zastanawiamy się już tak długo nad pewnymi sprawami, będącymi dla nas oczywistymi, ale i zmysły mamy wyostrzone i dostrzegamy, że jest frontalny atak na teorie spiskowe. Widocznie, stają się one groźne, choć jeszcze do niedawna, były domeną idiotów, he, he…

  Poza tym czuję, że zmieniamy się nie tylko my, ale całe nasze otoczenie, jakby fauna i flora dokonywała przeskoku na wyższy poziom… Trudno mi to opisać… Kiedy dociera do mnie jakaś treść, najczęściej trafnie oceniam, czy jest prawdą, czy nie. Percepcja rośnie. Bez wątpienia… Dziwne to wszystko jeszcze. Niezrozumiałe dla mnie… Nowe… Spójrz na tych ludzi na video… Odmienieni…

 19. TheEndi! A ja tu widzę kolejnych zmanipulowanych, kolejnych na ktorych emocjach grają niewidzialni wirtuozi. Jakiej PRAWDY Ci ludzie żądają? Są na nią gotowi? A ich guru Jarosław mowi do niemieckiej prasy, że pora realizować TL i przyspieszyć tworzenie europejskiej armii. Dla mnie JK to psychopata a jego brat był jego ofiarą. Pod Smoleńskiem żadne elity nie zginęły ale marionetki. Nie rozpaczam. Wpadam raczej w zadumę i mam nadzieję, że dusze tych marionetek w chwili śmierci zobaczyły całą marność swych działań. Zamieściłam ciekawy film B. Liptona ( Racjonalizm?) o nowym spojrzeniu na nasze życie. I w świetle i tego wykładu i mistyków, mówię Ci, że tego typu ruchy to kolejny Matrix. To My, pojedyńcze jednostki w medytacji, modlitwie, uśmiechu możemy zmienić świat. Żadnych wojen, rewolucji i manipulacji. Wystarczy!

 20. @ TheEndi – obserwuję zwierzaki i coraz wyraźniej widzę, że ich świadomość rośnie. Ewidentnie wchodzą na wyższy poziom.

  @ Iza40: to lunatycy. Jedni wierzą w Komorowskiego, inni w Kaczyńskiego i jedni i drudzy są przekonani, że popierają polityków, którzy coś chcą i mogą. W rzeczywistości wszyscy politycy, których nam się podstawia do głosowania to marionetki. Mało kto połknął czerwoną tabletkę, większość regularnie zażywa niebieskie i dlatego wierzą w co chcą (a raczej w to, czego chce władza).

  A na zakończenie – jak być może wiecie Komorowski nie chce zamieszkać w pałacu! Ochrona panikuje, sąsiedzi Komorowskiego również, ale nikt nie powiedział dlaczego nie chce tam mieszkać. Teraz chyba wszystko jasne – pałac stał się mauzoleum, a pod nim odbywają się wiece zwolenników jego przeciwnika. Niezły Meksyk!

 21. @Iza40

  Masz rację, ale jakie ma znaczenie, że manifestujący ludzie, są tacy, a nie inni. Zrozum, że ich głos jest potrzebny i nieważne jakiej rangi osoby zginęły, bo to byli ludzie z krwi i kości. Zmanipulowani identycznie jak Ci protestujący. Nieistotne, którą drogą człowiek podąża do przebudzenia, bo ważne jest samo to, że podąża. Fakt, że JK to psychopata nie zmienia niczego, bowiem tak jak NWO wykorzystuje użytecznych idiotów, tak ruch 10 kwietnia skorzysta z pomocy oszołomów. Liczy się efekt rozgłosu, dzięki któremu „parę” osób się obudzi i dołączy do naszego grona. Kropla drąży skałę… Nie rozpatruj tej akcji w kategoriach wojny…

  Kolejna kropla:
  „Radio Maryja na Jasnej Górze. Gosiewska: powołać komisję śledczą ws. katastrofy Tu-154”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8124976,Radio_Maryja_na_Jasnej_Gorze__Gosiewska__powolac_komisje.html

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.