Kilka słów wyjaśnienia

Prowadzę ten blog od 2005 roku i wydawało mi się, że się dobrze znamy i że nie muszę wyjaśniać za każdym razem kwestii podstawowych. O psychopatach piszę dość regularnie i od dawna, kto czytał (polecam tag „Psychopaci” i wyszukiwarkę na blogu), ten powinien znać ten temat. Ale widzę, że jednak muszę wrócić do początku.

Niezliczoną ilość razy pisałam, że psychopaci stanowią ok. 5% społeczeństwa. TYLKO 5%. I AŻ 5%. Ale skutki ich działań są tak dramatyczne, że wydaje się, iż stanowią większość społeczeństwa.

Nigdzie w żadnym swoim tekście nie napisałam, że WSZYSCY ludzie są psychopatami i że KAŻDY obrońca środowiska jest psychopatą. Nie rozumiem więc, dlaczego muszę w komentarzach czytać tak idiotyczne zarzuty.

Podobnie, niezliczoną ilość razy pisałam, że wystarczy jeden psychopata w dowolnym środowisku, np. w korporacji, żeby w całości stało się ono patologiczne i niszczące dla reszty ludzi tam zatrudnionych. Korporacja prowadzona przez psychopatę staje się psychopatyczna, bo albo pracownicy bezwarunkowo przyjmują reguły gry psychopaty i w pełni mu się podporządkowują, albo są niszczeni i muszą odejść. Ale to nie znaczy, że wszyscy pracujący w korporacji są psychopatami.

Psychopata zawsze dorwie się do władzy. Po trupach. Bo tak właśnie działają psychopaci. Dla nich nie ma barier ani ograniczeń prawnych, nawet demokrację potrafią tak zmanipulować, że wygrają każde wybory.

Z tego powodu, za cokolwiek wezmą się psychopaci, zamieniają to w zgliszcza i maszynerię do niszczenia ludzi.

Proszę więc nie pieprzyć mi w komentarzach, że ruchy ekologiczne i obronę praw mniejszości uważam za przejaw psychopatii.

Jestem i zawsze będę przeciwko działaniom psychopatów, którzy każdą, nawet najszlachetniejszą ideę zamieniają w morderczą i niszczycielską doktrynę.

Chcecie przykładów? Proszę bardzo:

 1. Chrześcijaństwo. Co jest patologicznego w naukach Jezusa? Zupełnie nic. To piękna filozofia, która miała zbawić świat. Ale nie zbawiła. Dlaczego? Bo psychopaci przerobili ją na religię i stworzyli instytucję Kościoła, a wraz z nią świętą inkwizycję i cały system prześladowań religijnych.
 2. Ochrona środowiska. Kiedy byłam dzieckiem polskie rzeki i jeziora były cuchnącymi na milę ściekami, z wodą o barwie zielonego lub niebieskiego mleka. Lasy usychały masowo. Kwaśne deszcze niszczyły nie tylko plony, ale i zabytki. W końcu ludzie mieli dość, oddolnie założyli organizacje ekologiczne i zażądali od władz zdecydowanych działań. I co dziś mamy? Eko-terroryzm!!! Bajkę o globalnym ociepleniu, pozwalającą na okradanie ludzi z ich pieniędzy i dławienie wszelkiego rozwoju gospodarczego. Innym przykładem jest blokowanie każdej budowy w stolicy, bo „zagraża ona środowisku naturalnemu” lub jakiemuś drzewku. Więc trzeba „zielonym terrorystom” zapłacić gigantyczny eko-haracz i wtedy się okazuje, że jednak budować można.
 3. Polityczną poprawność. Kiedyś bicie Murzynów i „pedałów” było ulubioną rozrywką tłumów. Wystąpienie w obronie uciśnionych było jak najbardziej szlachetną ideą. Ale jak zwykle zabrali się za to psychopaci. I dziś mamy system, w którym za nazywanie mamy i taty mamą i tatą dziecko może wylecieć z przedszkola lub szkoły, bo te słowa są politycznie niepoprawne. Bo ranią one te dzieci, które są wychowywane przez dwóch tatusiów lub dwie mamusie. Dlatego dziecko powinno do taty mówić „mój opiekunie prawny”. Podobnie jest z małżeństwem. Już nie „żona” i „mąż”, lecz „partnerka” i „partner”. W pewnym programie do tworzenia drzewa genealogicznego nie ma (i jak zapewniają jego twórcy NIE BĘDZIE) opcji „żona” i „mąż”, nawet, gdy chodzi o twoich pra-pra dziadków, bo są tacy, którzy żyją w wolnym lub jednopłciowym związku i nie wolno ich smucić faktem, że nie są mężem i żoną.
 4. Wyzwolenie kobiet. Kiedyś kobieta była, jak cielę, własnością mężczyzny – najpierw ojca, a potem męża, nie miała praw obywatelskich, nie mogła się kształcić ani decydować o sobie, więc dobrzy ludzie postanowili to zmienić. I co dziś mamy? Feminizm, będący postrachem świata, a co najgorsze karykaturą ruchów kobiecych. I znów mamy terror: jeśli nie chcesz brać udziału w wyścigu szczurów i konkurować z psychopatami w walce o stołki w korporacji, a zamiast tego wolisz wychowywać po swojemu własne dzieci, żeby wyrosły na ludzi myślących, a nie na odmóżdżonych idiotów, to jesteś głupią kurą domową, której nikt nie szanuje i która wzbudza gromki śmiech kobiet wyzwolonych. Z czego? Chyba jedynie z kobiecości.
 5. Antysemityzm. To jest szczególnie drażliwy temat. Oczywiście, prześladowanie kogokolwiek z powodu narodowości, wyznania czy wyglądu jest złem i powinno być karane. Podobnie pozbawione sensu jest przypisywanie całego zła świata tej nacji, ale terrorystyczny zakaz krytykowania wszystkich Żydów, również tych, którzy kradną, zabijają lub handlują ludzkimi narządami jest przesadą w drugą stronę, a to się dziś dzieje na wielką skalę. Żydzi stali się świętą krową, której nie wolno ruszyć. To jest chore i to trzeba zmienić.
 6. Przykłady można mnożyć w nieskończoność

Być może w kolejnych notkach przyjrzę się temu dokładniej, a teraz bardzo proszę osoby które nie rozumieją o czym piszę o przeniesienie się gdzie indziej i niezaśmiecanie komentarzy idiotycznymi uwagami.

Z góry dziękuję.

76 komentarzy do “Kilka słów wyjaśnienia

 1. Problem grypy666 to nie tylko blog, usuwanie komentarzy, szerzące się tam wszem i wobec tematy pseudo “wiary”… Bein zniszczył swoim postępowaniem, intrygami, oszczerstwami o wiele więcej… – zniszczył przed wszystkim czyste intencje wielu ludzi którzy chcieli pomagać – chcieli i na prawdę robili wiele… bardzo wiele.

  Domyślam się, absolutnie się domyślam. Przecież zawsze chodzi o coś więcej, była jakaś idea i w te idei ludzie zdawali się zjenoczyć. A tu przylazł jakiś starowier z Kanady (jakby tylko na to czekał) i zaczął ogłaszać wszem o wobec te swoje pierdy. Może i nie brałem udziału w tych akcjach (bo osoba Beina od początku wzbudzała we mnie… hm, no… brak zaufania), ale też nic nie zrobiłem, żeby ostrzec ludzi przed takimi jak on. Inna sprawa, że bym nie podołał. On ma grono wyznawców i oni chcą go słuchać, moherowy grunt jest u nas bardzo żyzny i niejedne plony z niego zebrać można.

  Nie mogę się zdecydowac co do tego, czy on jest jakimś „tajnym agentem” czy po prostu idiotą. Zresztą, kto by takiemu płacił… Nie zaprzeczam że istnieją różni ludzie „wysyłani” w eter podobnych ruchów społecznych żeby zasiać tam ferment i niezdrowy klimat, ale wydaje mi się że w tym przypadku zaslepienie i fanatyzm Beina robią swoje. On nawet może nie wiedzieć ilu osobom jest na rękę to, co robi.

  SB-cy inwigilowali tak środowiska „Solidarności” i za wszelką cenę chcieli skłócić i podzielić ugrupowanie – a że się nie udało od razu, potrzebny był stan wojenny. Nastroje wojownicze ugasły, a ugrupowanie tak się osłabiło, że można było już sobie z nimi „negocjować” swojskie warunki przy Okrągłym Stole. Ktoś, kto uciekał z obozu dla internowanych był najprawdopodobniej esbeckim agentem któremu Partia „robiła legendę”, jak to się okreslało w strukturach. Pamiętacie taki film, na którym jest Michnik w więzieniu, co to niby kopnął strażnika, żeby pokazac jaki z niego buntownik? Strażnik nic mu nie zrobił, chociaż normalnie pocharatałby go na amen. Ale potrzeba było „legendy”…

  itp. itd, sami wiecie.

 2. Czasem, wyjątkowo i pod wpływem jakiś komentarzy na grypie 666, zdarza mi się skrobnąć tam kilka słów. Z jednej strony to niepotrzebnie mnie denerwuje, ale z drugiej, można wiele wyczytać pomiędzy wierszami, jak i dosłownie. Przykład;
  Uwagi Piotra Beina do jakiegoś komentarza, potem moja do jego, i ponownie Bein do mojej wypowiedzi:

  Piotr Bein:
  „od pb: droga Asiu, nie musisz sama wierzyc, ale daj zyc tym ktorzy chca wierzyc = tylko Bog zna Prawde, objawia ja ludziom w rozny sposob, w roznym czasie – jednym w Medjugorje, Fatimie, jeszcze innym na Sw. Gorze Atos czy w Oławie”

  TheEndi:
  „Drogi Piotrze. Nie musisz nie wierzyć, ale daj innym żyć…
  Znamienne stają się Twoje wypowiedzi, naznaczone coraz bardziej religijnym dogmatem, który zaczyna Cię oślepiać. Blog, staje się Twoją amboną, a Ty prawisz jak kaznodzieja. Nie wciskaj wszystkim na siłę Boga, to może nie będziesz siał takiego zamętu. Twoja niezachwiana wiara, zaczyna przeistaczać się w fanatyzm, co da się zaobserwować. Zaobserwować można również, iż jej manifestacja, nie przynosi korzyści blogowi i sprawie. Co gorsza, zniechęca nowych, poznających prawdę. Bądź bardziej stonowany w swej wierze, to może znajdziesz popleczników… Swoją drogą; jeżeli jesteś pewien swojej wiary, to dziwi mnie Twoja ciągła inkwizycja na blogowiczach. Nie widzę tutaj akceptacji dla innych światopoglądów… Za dużo religii. Za mało miłości. Ech…”

  Piotr Bein:
  od pb: znamy sie?
  nie mnie nawracac… Łaska Boga i Syna Jego Jezusa Chrystusa potrzebna…
  grypa666 wciaz najpopularniejszym blogiem na serwerze a serwer wiadomo jednym z niewielu niezaleznych wciaz – gdzie ty ucho przystawiasz?
  religijnie to dopiero bedzie — dostalem nieproszony w spadku blog wiec wykorzystam po Bozemu;
  zaczynasz sugestywne nawijanie (wiara niezachwiana => fanatyzm, nie przynosi korzysci, zniecheca), tak jak srasznie postepowy (ustepowy jak zwykl mawiac moj sp. ojciec Aleksander) grzegorz z klubu pralnia bron-mnie-panie-boze-od-modlitwy i dratewka rownie ustepowy z nagrywaczem antysemityzmu za pazucha — ty z tejze stajni?
  po co wy sie krzyzujecie na swiecona woda spryskanych blogach? malo lucyferianskich forow?
  Panie Jezu Chryste Synu Bozy zmiluj sie nad bratem moim TheEndi”

  Podobnie jak Marcus, mam już wyrobioną opinię, zważywszy, iż coraz częściej dochodzi do słownych przepychanek Piotra Beina z Markiem Podleckim… Prawo i Sławie. 😉

 3. Obserwowalem uwaznie caly konflikt Piotra Beina z Szewczykiem Dratewka i to tez mi pomoglo zrozumiec pewne sprawy. Ok! jak powiedziealem: dla mnie wszystko jasne w temacie.

  Chcialem tylko powiedziec, ze ciesze sie, ze tworzymy na tym blogu pewna intelektualna wartosc wolna od fanatyzmu.Niezwykle sobie to cenie.
  Znacie mnie z komentarzy i wiecie ze, praktykuje buddyzm zen. Czasami robie wycieczki w te rejony bo trudno mi pewne rzeczy odzielic. Nikogo do tego nie zachecam, bo to jest moja prywatna sprawa. Nie jestem ani lepszy ani gorszy tylko szukam tak jak inni i popelniam wlasne bledy a takze mam swoje sukcesy. Moja praktyka duchowa nie przeszkadza mi zagladac pod inne strzechy i czerpac z tego jak ze zrodla. Dlatego opuscilem chrzescijanstwo pare lat temu (choc cala moja rodzina pozostaje katolicka) bo prowadzi ono predzej czy pozniej do fanatyzmu. Pamietam religijne wypowiedzi Piotra Beina ktore pare miesiecy temy byly jeszcze bardzo wywazone, teraz to juz czysty fanatyzm.

 4. No, niedobrze jest, niedobrze. Ja bym proponował w szerokim świecie przestać powoływać się na jakiekolwiek materiały z Grypy. Owszem, było ich wiele, ale były one też u Burgermeister i w wielu innych miejscach. Grypa to tylko kompilacja, a ich teoriotwórczy potencjał, jak widać, słabiutki jest. Zresztą, w razie czego zawsze można zajrzeć na SOTT (http://www.sott.net) – tam też trochę jest fiksacji niezdrowej, co prawda nie religijnej… ale zawsze informacje mogą pomóc. Aż mi wstyd że ten blog robił za argument w dyskusji w „Teraz My”.

  Co do durniów wypowiadających się o całym tym „New Age’u”, to już nie wspomnę nic. Niedobrze jest i tyle. Ale my miejmy to głęboko w zadzie.

 5. „Panie Jezu Chryste Synu Bozy zmiluj sie nad bratem moim TheEndi”
  Teraz jezus będzie nad tobą czuwał z miłosierdzia Piotra Beina … tylko pozazdrościc 😉

  Zawszę się zastanawiałem dlaczego nie uczęszczałem na stronę grypa666 i powoli zaczynam rozumiec, że nie miałem tam zaglądac 😉
  Marcus długo praktykujesz buddyzm zen ? co o nim sądzisz ?
  Pytam bo szukam czegoś dla rozwoju ciała i umysłu… polecacie coś ? 😉

  Polecam wam forum kod czasu … dużo ciepła i ciekawych tematów 😉
  http://kodczasu.ronus.pl/forum/index.php

 6. @Szyszynek
  Interesowalem sie buddyzmem od dziesieciu lat ale dopiero od roku praktykuje soto zen.
  Co o tym sadze?
  Po wielu latach poszukiwan intuicyjnie twierdze, ze jest to cos dla mnie, pasuje do mojej osobowosci i charakteru. Trudno mi cos wiecej powiedziec bo jest to strona „jestem za i przeciw” a ja nie chce robic tu reklamy i PR buddyzmowi.
  Wyczerpujace informacje znajdziesz tutaj:
  http://www.mahajana.net/

  Wyklady audio i video:
  http://www.mahajana.net/node/5
  http://virb.com/bibliotekazen/
  Jezeli to cie zainteresuje to praktykuj u osob ktore mialy trening w azjatyckich klasztorach. Jest pare takich osob w Polsce. Unikaj buddyzmu pop z USA i wszelkiej masci mistrzow amerykanskich i europejskich bez stosownego treningu w Azji u zrodla. Jest sporo oszolomow nalezy uwazac.

  Jak nie Buddyzm to Astromaria polecala tutaj metode Bruno Groninga
  https://astromaria.wordpress.com/2008/12/03/bruno-groning/

  A jak nie buddyzm i Bruno to polecam medytacje transcendentalna
  http://www.tm.net.pl/

  Te trzy powyzsze propozycje sa sprawdzone i bezpieczne.
  Powodzenia

 7. po co wy sie krzyzujecie na swiecona woda spryskanych blogach? malo lucyferianskich forow?

  Zapraszam na moje, Obywatel podał link.

  Panie Jezu Chryste Synu Bozy zmiluj sie nad bratem moim TheEndi

  Po co odwoływać się do miłosierdzia kogoś, kto jest uosobieniem miłosierdzia, miłości i łagodnej słodyczy? Czyżby nie był aż tak dobry, jak twierdzi propaganda? Czyżby coś strasznego nam z jego strony groziło? W takich słowach zawsze wyczuwam próbę zastraszania, jakby ten Jezus był gorszy niż jakiś sadysta i lepiej mu się nie narażać brakiem uwielbienia i czołobitności.

 8. Najlepsze, ze podobno umarl na krzyzu aby nas zbawic. To co wszechmocny Jahwe juz stracil moc? Wystarczy, ze pstryknie palcami i juz wszyscy bedziemy zbawieni. Dla chcacego „wszechmocnego” nic trudnego!!!
  Widocznie nie jest taki „wszechwielki” bo oddal caly swiat w rece psychopatow. I to oni (FED) ustalaja stope procentowa naszych kredytow oraz manipuluja (kryzysy) stopa bezrobocia i podaza pieniadza. To oni sa panami swiata a nie „ON”.
  Piotr Bein na te argumenty odpowiedzial mi, ze – „krolestwo jego jest nie z tego swiata”
  Ale kto ten swiat wedlug Bibli do cholery stworzyl?
  Zaprawde powiadam Wam chrzescijanstwo to najmniej logiczna religia na swiecie.
  Boga nie ma w Bibli, Bog jest we mnie i w Tobie w naszych braciach i siostrach.

 9. Kolejna analogia między gadaniem kapłanów religii i kapłanów nauki: ci pierwsi twierdzą, że wprawdzie JHWH pozwolił psychopatom rządzić światem, ale jest to dowód na to, że jest wszechmogący i dobry, a ci drudzy twierdzą, że wprawdzie za oknem jest coraz zimniej, ale jest to dowód na ocieplanie się klimatu. Dwa końce tego samego kija do ogłupiania owiec.

 10. Z boku bloga ezoterycznego Mayi jest „kurs logiki chrześcijańskiej”, polecam się zapoznać. Z dziełem Tertuliana można w ogóle się zapoznać dla pośmiania się – to on jest autorem sentencji „wierzę, ponieważ jest to absurdem”. To odprężająca rozrywka, podobnie jak różne podręczniki do klasycznej astrologii z których można się dowiedzieć że jeśli ma się taki a taki aspekt to będzie się starą panną, albo że słońce reprezentuje w horoskopie kobiety jej męża, a ją samą reprezentuje księżyc. 😉

 11. W Angli kolejna bardzo mrozna zima jak na warunki angielskie (-5 to juz tu tragedia). Ale oczywiscie to ocieplenie klimatu (sic!). Choc wyspy nie widzialy takich zim jak ta i poprzednia od wielu dekad.
  A Uniwersytet Poznanski przyznal honorowy doktorat Alowi Gorowi rok temu. Tak wiec moje pytanie w jakiej kondycji jest polska nauka? Gdybym mial dziecko to uczylbym je w domu a nie poslal do szkoly. Tak jak zrobil to ojciec Witkacego, facet przynajmniej byl potem kreatywny i tworczy i myslal samodzielnie.

 12. @Marcus
  Dzięki wielkie za materiał 😉

  Zimę mamy największa od kilku lat więc ocieplenie klimatu jest delikatnym niewypałem.
  Najśmieszniejsze jest to, że ludzie oglądając w prognozach pogody bardzo niskie temperatury na całym świecie nie myślą o tym, że miesiąc temu cały czas nagłaśniano o ociepleniu klimatu 😉
  Jeśli już ktoś pofatyguje się do myślenia to (zamiast dokończyc zamieszczam cytat Churchilla z tej strony)
  „Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało…”

 13. Bo ty się Obywatelu nic a nic nie znasz na nauce i dlatego piszesz takie rzeczy. Przeczytaj, co odkrył Bronisław Wildstein:

  Oziębienie klimatu w 2010 roku stało się ostatecznym dowodem spowodowanej przez człowieka katastrofy globalnego ocieplenia. Naukowcy wytłumaczyli laikom, że absorpcja dwutlenku węgla chwilowo przebiega miejscowo, co kumuluje ocieplenie tylko w niektórych fragmentach globu, powodując oziębienie reszty, czego efekty… czy jakoś tak, gdyż trudno przecież laikom zrozumieć naukowe wyjaśnienia.

  Rozumiesz teraz? Z Białegostoku uciekł (wyciekł – w postaci płynnej?) cały dwutlenek węgla, przez co w Pernambuco zrobiło się tak gorąco, że ludzie wyparowali i dlatego nie mogą dać świadectwa prawdzie. Resztę przeczytaj sobie tutaj, mam nadzieję, że po tej lekturze zmądrzejesz i nie będziesz widział żadnych minusów na swoim termometrze, a śnieg na zewnątrz objawi ci się jako bujna, zielona wegetacja roślinna. A poza tym uważaj, bo klimatycznych negacjonistów będzie ścigać Interpol, więc się nie narażaj, bo nie chce mi się robić ci paczek żywnościowych i wysyłać ich do więzienia.

 14. Tak, tak. Astromaria ma rację. Teraz wiemy, iż Afryka, permanentnie wysysa skubańca z Antarktydy. Omajgat… :))

 15. Łomatko, czytam ten artykuł i oczom nie wierzę. Wszystko w myśl biblijnej zasady „kto nie z nami – ten przeciwko nam „.
  A o rewizjonistach to już taki jeden towarzysz kiedyś grzmiał, chcąc się pozbyć Żydów z Polski … to tak na marginesie.

 16. @ Lidia: Łomatko, czytam ten komentarz i oczom nie wierzę! Chyba śnię, albo zupełnie nie rozumiem, co masz na myśli. Ale pewnie nie mam co liczyć na jakiekolwiek wyjaśnienia, prawda?

 17. No teraz to ja się zadziwilam. Oczywiście, ze możesz liczyć na wyjasnienie.
  Chodziło mi o artykuł Wildsteina, do którego podałas link w swojej ostatniej wypowiedzi. A Ty o czym myślałas?

 18. Zajrzyjcie dziś na grypę666. W końcu Boże Narodzenie… 😉 Na pierwszej z ikon, Jezus rodzi się w świetle Słońca, a na drugim w promieniach UFO. Dobre to! 😉

 19. …a interpretacja jednej z ikon przez Tatianę Cacic Trifunovic, to już kompletny bełkot… Żałosne…

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.