Kupą mości panowie, a zwycięstwo będzie nasze!

Cóż za wspaniała wiadomość!

Po raz kolejny okazało się, że pozbawione prawa do zabierania głosu i ubezwłasnowolnione masy mają realny wpływ na władzę. Wprawdzie nie mamy mediów, a nawet wręcz przeciwnie, media mówią wyłącznie w jedną stronę: do nas i zupełnie nie są ciekawe naszego zdania, nie mamy pod swoją komendą policji ani armii, nie my rządzimy, lecz nami rządzą, ale jak się nie po raz pierwszy okazało obywatelskie nieposłuszeństwo przynosi konkretne rezultaty.

Mieliśmy być stadem bezwolnych baranów, przymusowo poddanych szczepieniom, bo koncernom farmaceutycznym zachciało się zarobić na naszym zdrowiu wielką kasę. Ale akcja upadła, zanim się zaczęła. Stado się zbuntowało i odmówiło podstawiania ramienia pod igłę. W tej sytuacji legł w gruzach również plan wprowadzenia stanu wyjątkowego, bo opór mas okazał się większy, niż się spodziewano.

I oto mamy kolejny sukces.

Nie będzie thimerosalu / tiomersalu w szczepionkach!

Wprawdzie władza twardo obstaje przy twierdzeniu, że rtęć jest zdrowa i zbawienna dla zdrowia naszych dzieci, ale narastający opór zdecydowanej większości polskich rodziców przed szczepieniami sprawił, że władza, z wielkim ubolewaniem, nie ma innego wyjścia, jak wycofać szczepionki z rtęcią i zastąpić je innymi.

Uzasadnienie tej decyzji, zawarte w tym dokumencie, jest (proszę wybaczyć) prawdziwie kurwiozalne.

Oto co bardziej smakowite kąski z tej strawy:

Opinie na temat związku szczepień z autyzmem opierają na niepoprawnie przeprowadzonych badaniach (…) Z drugiej strony istnieje szereg poprawnie przeprowadzonych badań (…) które nie potwierdzają hipotezy o związku autyzmu ze szczepionkami zawierającymi tiomersal.

Tiomersal jest substancją zawierającą związek rtęci i że związki rtęci mogą kumulować się w tkance nerwowej wywołując, po przekroczeniu pewnych stężeń, efekty toksyczne. Dlatego, nie mając możliwości przewidzenia późniejszej akumulacji związków rtęci w organizmie (np. spowodowanej dietą) rozsądne jest unikanie stosowania związków rtęci pod każdą postacią.

Widzicie tę przewrotną argumentację?

Wprawdzie rtęć (co wykazały w.w. szeroko zakrojone i prawidłowo przeprowadzone badania) jest bardzo zdrowa, ale jednak wywołuje „efekty toksyczne”.

Wprawdzie tiomersal jest substancją zawierającą rtęć i tę rtęć wielokrotnie w ciągu życia wstrzykuje się noworodkom, niemowlętom i dzieciom, ale to najprawdopodobniej dieta, a nie szczepionki, jest źródłem rtęci.

Co ciekawe, wiele lat temu szeroko zakrojone i prawidłowo przeprowadzone badania wykazały, że thiomersal wyraźnie i ponad wszelką wątpliwość szkodzi dzieciom urodzonym w krajach skandynawskich, Szwajcarii, Austrii i Niemczech, co spowodowało, że ten dodatek jest w tych krajach od dawna zakazany. Jak z tego widać albo nasza, polska nauka, różni się drastycznie od skandynawskiej i zachodnioeuropejskiej, albo nasze dzieci zbudowane są z innego materiału, niż np. dzieci szwedzkie.

Dalej czytamy… i uwaga, teraz będzie najlepsze:

Faktem, z którym należy się również liczyć jest niepokój społeczny związany z wiarą licznych matek w istnienie związku pomiędzy szczepieniami z zastosowaniem szczepionek zawierających tiormesal, a autyzmem.

Wprawdzie, jak to sugeruje ten szmatławy dokument, liczne matki kierują się (zapewne irracjonalną) WIARĄ, a w żadnym razie nie WIEDZĄ, ale ich ilość i determinacja zapewniły im – przynajmniej częściowe – zwycięstwo.

Podziękowania należą się oczywiście naszej wspaniałej, dzielnej i odważnej Profesor Marii Dorocie Majewskiej, która samotnie walczyła do końca i nie dała się zastraszyć ani uciszyć swoim potężnym i wpływowym wrogom. Wprawdzie nie przekonała nikogo z Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego (bo ich przekonuje wyłącznie wielki szmal płynący z koncernów farmaceutycznych), ale jej racjonalne argumenty i znakomicie udokumentowane prace trafiły do umysłów polskich rodziców, szczerze zatroskanych o zdrowie swoich dzieci.

Podziękowania należą się również forum nieszczepimy, które dzielnie propagowało wiedzę na temat zagrożeń związanych ze szczepieniami.

Nie po raz pierwszy okazuje się, że wzrost świadomości społecznej niesie zbawienne skutki. Im więcej będzie ludzi świadomych, tym trudniejsze życie będzie miała patologiczna, psychopatyczna i skorumpowana władza. Jeśli proces budzenia się ludzkości będzie przebiegał w takim tempie, zwycięstwo będzie nasze, a Ziemia stanie się wspaniałym i bezpiecznym miejscem, w którym żyć będą szczęśliwe i zdrowe istoty.

Dziękuję Wam wszystkim za wspaniałą robotę, jaką wykonujecie. Dzięki Wam dzień wyzwolenia spod tyranii zbliża się wielkimi krokami. Tak trzymać!!!

34 komentarze do “Kupą mości panowie, a zwycięstwo będzie nasze!

 1. A jesteśmy pewni że thermosal zniknie faktycznie, czy tylko na papierku? 🙂 🙂

 2. Dali sobie 2 lata na jego zniknięcie, ale może liczą na to, że w tym czasie ludzie zapomną i sprawa rozejdzie się po kościach. Tylko od ludzi (głównie rodziców) zależy, czy sprawa będzie mieć pozytywny finał.

 3. Rtec niby zabronia (czyzby konczyly sie zapasy zrobione jeszcze kilkadziesiat lat temu?) za to co innego wpieprza. Szczepienia powinny byc ZABRONIONE!!!
  Ale oczywiscie cieszmy sie chociaz z tego…

 4. Mam nadzieje, ze to wszystko pierdolnie (caly system). Chcialbym zyc normalnie a nie martwic sie, ze mnie zaczipuja. Chyba zaczne wizualizowac ostatecznych krach systemu.
  Dzisiaj sluchalem nowej plyty Anity Lipnickiej – jest piekna. Piekna jest jesien w Angli, piekne sa polki,czeszki wegierki i slowaczki w UK. Dla chwil pieknych warto zyc. Za malo ostatnio w moim zyciu chwil pieknych za duzo analiz co bedzie. Bedzie dobrze – a nawet jak to iluzja to piekna iluzja.
  pozdrawiam wszystkich i ide na jakis czas na urlop od NWO!!!!

 5. @ Mery: pewnie rozważyli, co im się bardziej opłaca: wycofanie rtęci, czy ryzykowanie, że ludzie w ogóle przestaną szczepić swoje dzieci i siebie. No i wyszło im, że to pierwsze. Możliwe, że teraz zamiast rtęci dadzą chlor, fluor lub fosgen albo jeszcze inną truciznę, której wielkie zapasy marnują się od czasów I wojny światowej.

  @ Marcus: no wiesz co, zaczynamy święcić pierwsze triumfy, a ty zamiast się ciszyć wpadasz w ponure tony. OK, polataj trochę za dziewczynami, może dzięki temu nabierzesz sił i chęci do walki z systemem.

 6. Rozczarowujące, że rozkładają wycofanie takich szczepionek na dwa lata, zamiast zrobić to od razu.

 7. Ech, a ja miałem nadzieję że moje pytanie jest tylko pro forma i że wiadomo na pewno, że wycofają. Ja tu już otwieram szampana, a tu się okazuje że na pewno to Kopernik nie żyje.

  Ale żadna tam „zbiorowa świadomość”, po prostu elita powie sobie, że użyła złych środków i tyle. Jak ludzie słyszą że ze szczepionkami jest ryzyko to działa normalny ludzki odruch. Ciekawe czy będą tak krzyczeć jak im się zaoferuje „nowy, cudowny system kontroli”. 🙂

  Aha – przepraszam wszystkich że zawsze robię za Wiodący Głos Pesymizmu, ale zawsze przyświeca mi Kaczmarowa nadzieja „obym się mylił”. 🙂

 8. WAŻNE prześlij swoim znajomym – H1N1!
  Napisał Sekrety GRYPA paź 3, 2009

  scan0001

  Do internetu wyciekła informacja zawarta w ulotce przy opakowaniach szczepionki z pojedynczymi przeciwciałami (monovalent) na grypę A (H1N1) 2009, produkowanej przez Novartis .Z tej informacji wynika, że wiadomo iż szczepionka ta (oparta na wcześniejszej szczepionce znanej jako Fluvirin) jest przyczyną całej masy bardzo nieprzyjemnych efektów ubocznych a nawet śmierci.

  Poniżej lista niektórych wymienionych skutków ubocznych, do których przyznano się w informacji dot. szczepionki:

  * Miejscowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia (w tym ból, ból ograniczający ruchy kończyny, zaczerwienienie, obrzęk, uczucie ciepła, wybroczyny, stwardnienie), omdlenie wkrótce po szczepieniu;

  * gorączka, uderzenia gorąca, dreszcze, drgawki gorączkowe;

  * złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie, ból głowy, zawroty głowy;

  * obrzęk twarzy, reakcje nadwrażliwości (w tym gardła i / lub obrzęk jamy ustnej), zapalenie gardła, nieżyt nosa;

  * zaburzenia układu immunologicznego, w rzadkich przypadkach reakcje nadwrażliwości prowadzące do wstrząsu anafilaktycznego (tłum: anafilaksja, gwałtowny i groźny ogólnoustrojowy objaw kliniczny alergii) i śmierci;

  * zaburzenia krążenia, zapalenie naczyń (w rzadkich przypadkach z przejściowym zajęciem nerek), zaburzenia krwi i limfy, miejscowe powiększenie węzłów chłonnych, przejściowa trombocytopenia (tłum: małopłytkowość, zmniejszenie liczby płytek krwi poniżej normy fizjologicznej);

  * zaburzenia metabolizmu i odżywiania, utrata apetytu, zaburzenia trawienne, biegunka, ból brzucha, nudności, wymioty;

  * bóle stawów, bóle mięśniowe, miastenia (tłum: szybkie i łatwe zmęczenie mięśni szkieletowych wskutek wadliwego przechodzenia pobudzenia z nerwu na mięsień);

  * zaburzenia układu nerwowego, parestezje (tłum: zaburzenia czucia), neuralgia (tłum: nerwoból, ostre napady bólu wzdłuż nerwu lub jego rozgałęzienia);

  * zespół Guillain-Barré (tłum: ostra, zapalna poliradikuloneuropatia demielinizacyjna, powodująca uszkodzenie nerwów wskutek procesów autoimmunologicznych);

  * zapalenie rdzenia (w tym mózgu i poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego);

  * neuropatia (w tym zapalenie nerwu wzrokowego);

  * paraliż (w tym paraliż Bell’a – tłum: porażenie VII nerwu twarzowego);

  * choroby układu oddechowego, duszność, ból w klatce piersiowej, kaszel;

  * zespół Stevensa-Johnsona (tłum: rumień wielopostaciowy, zmianami pierwotnymi są nietrwałe pęcherze pojawiające się na błonach śluzowych, głównie narządów płciowych i jamy ustnej, które pękając tworzą bolesne nadżerki, utrudniające odżywianie się itd);

  * świąd, pokrzywka, wysypka (w tym niespecyficzne, wysypka plamkowo-grudkowa i liszaj płaski pęcherzowy).

  Czy to nie sprawia, że chcesz pobiec zarejestrować się, aby zostać zaszczepionym na świńską grypę H1N1?

  Oczywiste, że każdy kto badał działania niepożądane szczepionki już wie, że powoduje ona wszystkie te rzeczy, ale w tym przypadku istotny jest fakt, że w informacji o szczepionce na świńską grypę przyznano, iż wywołuje ona te wszystkie skutki.

  Informacja została zaktualizowana we wrześniu 2009, a więc odzwierciedla najnowszy stan wiedzy.

  A co jeszcze może ta szczepionka wywołać?

  To są sprawy do przemyślenia…

  http://www.sekretyameryki.com/?p=867

  Mam nadzieje ze nie ma tego gdzieś wklejonego i nie powielam info .
  Podane skutki uboczne ,nie wierze ze wszystkie ale to tez postęp i krok do przodu

 9. A co powiecie na to? :
  „Włamaniem do komputerów Hadley CRU udowodniono, że największy ośrodek
  badań klimatycznych w Wielkiej Brytanii ustawia dane tak, żeby wskazywały istnienie globalnego ocieplenia – czytamy na americanthinker.com.”
  A tu można poczytać te skradzione maile, u mnie nie za dobrze z angielskim ale Wy sobie popatrzcie:
  http:__//blogs.news.com.au/heraldsun/andrewbolt/index.php/heraldsun/comments/hadley_hacked

 10. Marcus, wyluzuj. To tylko płodozmian. Teraz rządzi wspaniały Gordon Brown, a Blair z lewicy to był „okres błędów i wypaczeń”. Zawsze tak robili i robić tak będą, Blairowi postawi się jakieś zarzuty może, ale tak naprawdę wiele się nie stanie, no chyba że do władzy w UK dojdą konserwatyści spod znaku Farage’a. Ale wtedy zakrzyczy się ich jak PiS w Polsce i sami oddadzą władzę.

  Nie zdziwiłbym się gdyby Obama miał niedługo wystosować jakąś „komisję śledczą” przeciw Bushowi i Cheneyowi. Nie za 11 września oczywiście, lecz za „opieszałość w obronie ojczyzny” czy coś takiego. Nieważne za co, ważne że nie ruszy się w tym postępowaniu Rummsfelda, Brzezińskiego ani żadnego z tych psychopatów, bo oni są już „ustawieni”. Cheney może polecieć, niewielka strata.

  Anglicy niech się zajmą powodzią, myślę że to poważniejszy problem. 🙂

 11. Należy się cieszyć ze zwycięstwa, ale dlaczego tak długo ma trwać wycofywanie rtęci ze szczepień noworodków, niemowlaków i dzieci ???

  Czy chodzi o straty producentów tych szczepionek z rtęcią ??? Oni powinni trafić do więzień, a nie rozczulać się nad ich stratami.

  Trzeba też pilnować aby czegoś nowego producenci nie wymyślili .

 12. Pewnie maja juz teraz mnóstwo innych świństw i trucizn, o jakich nie mamy zielonego pojęcia, więc z tej jednej rtęci moga oficjalnie zrezygnować – oficjalnie bo tak naprawdę, to nie wiadomo jak to bedzie przebiegać skoro potrzebuja aż!!!…dwa lata na wycofanie tego syfu…jedyne wyjście to maksymalne informowanie ludzi i całkowita rezygnacja z wszelkich szczepionek!…ja juz im za nic nie wierzę, po takim kosmicznym zakłamaniu zaufanie spada do zera bezwzględnego!…:)

  Ale jakby nie patrzeć, jest to wielki sukces, bo rzetelna informacja, przekazująca prawdę o szczepionkach zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej ludzi jest informowanych o tym nieoficjalnym podejściu do tematu – a to juz jest bardzo dużo w naszych realiach…:)

 13. Przykro mi, jakos nie potrafie sie cieszyc tym faktem, ze wyeliminuja rtec ze szczepionek; tu nie trzeba toksycznych metali, mamy i inne dodatki extra! W gardle mi „stoi” sprawa szczepionek…

  „Merck przyznaje sie do umieszczania komorek raka w szczepionkach. Wstrzasajacy wywiad ocenzurowany, przeprowadzony przez badacza historii medycyny, Edwarda Shoter dla telewizji publicznej w Bostonie WGBH i Blackwell Scienze, zostal wyciety z ksiazki „The Health Century” przez swoje drastyczne tresci, ze na przyklad Merck w sposob CIAGLY umieszczala wirus SV40 i inne w swoich wyrobach dla ludzi na calym swiecie.
  W szczepionkach dla trzeciego swiata wykryto hormon B-hCG powodujacy bezplodnosc. Sad najwyzszy w Filipinach odkryl ze przynajmniej trzy miliony kobiet zostalo szczepione skazonymi szczepionkami; tak samo jak w Nigerii, Tajlandii, itd…”
  zrodlo: http://www.mednat.org/vaccini/cancro_donne_utero2.htm

 14. Czyli usunięcie rtęci ze szczepionek ma za zadanie uspokoić opinię publiczną i zamydlić jej oczy. Towarzystwo Wakcynologiczne liczy na to, że tym sposobem uda się uratować program szczepień i wpuścić ludzi w maliny. Ale ja sądzę, że już ruszyła lawina i że bardzo trudno będzie ją zatrzymać. Ludzie poczytali sobie trochę w niezależnych źródłach o szczepieniach i tam musieli trafić na informacje o tych wszystkich innych dodatkach. Jest więc nadzieja, że nie dadzą się tak łatwo nabrać.

  Mam wrażenie, że szczepienia mają już tak złą prasę, że ludzie będą ich unikać. Ludzie wiedzą też już, że nie ma żadnego prawnego obowiązku szczepienia ani siebie, ani dzieci i że mogą powiedzieć nie.

  Jedyny problem jaki może się pojawić to wprowadzenie obowiązku prawnego, a nie obywatelskiego. Gdyby do tego doszło ludzie zostaliby pozbawieni prawa do podejmowania suwerennych decyzji w tej sprawie.

  Ale nie kraczmy, może jednak opór okaże się tak silny, że i to upadnie. Lepiej utrzymywać w umysłach pozytywną wizję przyszłości, żeby nie kusić losu.

 15. Właśnie zobaczyłam na onet wyjątkowo wredną reklamę szczepień. Najpierw pojawia się sielski obrazek pokoju dziecięcego, tchnący spokojem i ciepłem, a napis głosi „Stworzyłeś dziecku bezpieczny świat”, po czym pół obrazu znika i na jego miejscu pojawia się się metalowe łóżko szpitalne z kroplówką w tle i napis: „Nie ryzykuj, że choroba to zmieni” a potem „Pneumokoki i rotawirusy”. Ciary na plecach… Po czym obraz znika i pojawia się trzeci: „Obejmij mnie szczepieniem” i czerwona ramka z napisem „Zapytaj pediatrę i dowiedz się więcej na temat szczepień…”. Po lewej stronie narysowana kredką rozkoszna dziecięca buźka objęta przez dwie troskliwe dłonie.

  Bój się rodzicu, nie śpij po nocach, ale mamy pocieszającą wiadomość: szczepienie uchroni cię przed wszystkim, co złego czai się w mroku.

  Szkoda tylko, że nie ma informacji o tym, co zawierają szczepionki i jakie mogą dać powikłania. Chciałabym, żeby uczciwie napisano, jakie jest rzeczywiste ryzyko zachorowania (w %), a jakie jest ryzyko związane ze szczepieniem.

 16. Pani Mario, na profilu świnskiej sprawy na facebook’u znaleźć można taki wpis:

  „Joanna Leszczyńska: Witam! Pracuję w programie Tvn „Uwaga!”. Chcemy skontaktować się z osobami sprzeciwiającymi się przymusowym szczepieniom. Proszę o kontakt na facebook , bądź mailowo- uwaga@tvn.pl

  Program ma być kręcony w tym tygodniu i rzekomo redaktorzy uwagi podzielają poglądy o bezsensowności szczepień. Może warto aby taka osoba jak Pani, z dużą wiedzą na tematy aktualne, dodała swoje dwa zdania 🙂 Na maila dostałam także nr tel. tej Pani, jeśli byłaby Pani zainteresowana to prześle na maila.

 17. Hehe, zupełnie nie mam parcia na szkło. Telewizja to ostatnie miejsce, gdzie miałabym ochotę się zaprezentować. Blog mi wystarczy.

  Ale mailowo owszem, mogę się wypowiedzieć.

 18. 🙂 nie o parcie na szkło chodzi, ale wiadomo ze taki przekaz szerszy jest w odbiorze od bloga – o ile oczywiście nie obrócą wszystkiego o 180* w takim programie… choć wygląda na to iż są na prawdę zainteresowani tematem i jego w miarę rzetelną oceną. Mam ogromną nadzieje ze więcej śledczych dziennikarzy w Polsce zacznie podejmować trudne tematy, bo nazbierało się tego całkiem sporo 🙂

 19. No tego się właśnie boję, że pójdę z naiwną wiarą w uczciwość dziennikarzy, a potem się okaże, że coś zmontowali i wyszło odwrotnie niż mówię, zwłaszcza jeśli się dowiedzą, że mam coś wspólnego z astrologią. W takim przypadku będę skazana na porażkę. Wiem, bo wielu moich znajomych padło ofiarą takiej manipulacji.

 20. Są tak szczerze zainteresowani jak Onet teoriami spiskowymi. Pecunia non olet. Zawsze będzie się można podpiąć pod falę popularności tematu na na niej zbić kasę.
  A w/g mnie program Uwaga! bije piane na każdy temat. Byle głośniej. A im więcej kontrowersji i skandalu tym lepiej bo wzrasta oglądalność. Bo zawsze chodzi o przyciągnięcie reklamodawców.

  Dziś przetoczyła się wiadomość o ujawnionych emailach kolesi od globalnego ocipienia.
  Podam linki po polsku:
  „Ekolodzy nas oszukują?” http://www.rp.pl/artykul/395886_Ekolodzy_nas_oszukuja__.html
  „Przekręt z globalnym ociepleniem – dokumenty!” http://www.pardon.pl/dyskusja/2191465
  Zadziwiające że na głównych portalach nie ma tej wiadomości powiązanej tematycznie z GO. 🙂

 21. Ale rzepa dała i taki głos: http://www.rp.pl/artykul/396246_Ekolodzy_w_defensywie.html
  Jak oni mają czelność nazywać tych złodziei „ekologami”?
  Oczywiście złodzieje bronią się jak mogą, bo muszą ratować swoje tyłki i źródło (nieuczciwego) zarobku. Przykładem są głosy pod pierwszym artykułem. Na blogach poruszających ten przypadek już działają bandy „racjonalistów”, którzy usiłują wprowadzić wszystkich w błąd. Co za draństwo!

 22. Sorki że robię offtop’y. Nie mam czasu na szukanie odpowiednich tagów. Myślę ze opublikowane wczoraj emaile kolesi od globalnego ocipienia zasługują na to.
  Znalazłem stary wywiad z prof. Zbigniewem Jaworowskim, tym który wystąpił kiedyś w programie „Bronisław Wildstein przedstawia” http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/bronislaw-wildstein-przedstawia/wideo/walka-z-globalnym-ociepleniem-koniecznosc-czy-dogmat-21012009/.
  Wywiad o którym piszę: „Człowiek nie ma nic do klimatu” http://www.rp.pl/artykul/230987_Czlowiek_nie_ma_nic_do_klimatu_.html
  Cytat:
  „Ten szczyt, podobnie jak zeszłoroczny na wyspie Bali, nie przyniesie żadnych konkretnych rezultatów. To duża impreza, w trakcie której goście mogą się najeść i pobawić na koszt organizatora. Pogląd, że tego typu wydarzenia są zdolne dokonać jakiejś rewolucji, szczególnie w obliczu kryzysu światowego, są błędne. Z drugiej strony jest to niepokojące wydarzenie, a postulowane zmiany w gospodarce światowej związane z ograniczeniem emisji CO2 to straszliwe zagrożenie. Warta uwagi jest też jeszcze jedna rzecz – oto jesteśmy świadkami procesu, gdy na fali nowej ideologii, ubranej w szaty troski o środowisko naturalne, wyłania się nowa formuła organizacji świata, coś w rodzaju światowego rządu. Taki rząd będzie mógł silniej niż przy obecnym podziale świata realizować antycywilizacyjne cele ideologów nowej wiary.”
  I jeszcze:
  „Tylko proszę zwrócić uwagę na proporcje. Jeśli podzielimy strumienie CO2 na: naturalne (oceany, lądy i wulkany) oraz pochodzenia ludzkiego (samochody, oddychanie ludzi, paliwa kopalne, cement, rolnictwo), to ten drugi stanowi zaledwie 4,7 proc. strumienia naturalnego. Wszelkie dane wskazują, że ocieplenie klimatu nie ma związku z zawartością CO2 w powietrzu. To znaczy wysokość stężenia tego gazu w okresach historycznych jest powiązana skutkowo, a nie przyczynowo z klimatem planety. Najpierw następuje ocieplenie, a dopiero wskutek rosnącej temperatury zwiększa się zawartość dwutlenku węgla w powietrzu. Dzieje się tak dlatego, że najwięcej CO2 jest w oceanach, które im wyższa temperatura, tym bardziej oddają ten gaz do atmosfery.”

  Jednak nie podzielam zdania profesora nt elektrowni atomowych. Ich eksploatacja w dłuższym okresie czasu jest mocno nieekologiczna.
  Tymczasem znów się zaczyna straszenie podniesieniem poziomu oceanów itd itp. Ludzie czy nie wiecie że węgiel zawarty w łodygach roślin, w drewnie nie jest pobierany z gleby a właśnie z atmosfery? Co by „jadły” rośliny gdyby nie CO2? Jakby zachodziła fotosynteza produkująca fruktozę i skrobię gdyby nie najbardziej powszechny nawóz roślinny CO2 zawarty w ziemskiej atmosferze? Zdechlibyśmy z głodu kochani.
  Pozdrawiam.

 23. Pozwolę sobie jeszcze zacytować fragment powyższego wywiadu:
  „Słońce ma swoje okresy wysokiej i niskiej aktywności. W zależności od tego do Ziemi dociera mniej lub więcej ciepła, co musi odbijać się na wysokości temperatury na naszym globie. Ale to ma o wiele mniejsze znaczenie od zmian magnetycznych Słońca sterujących dopływem galaktycznych promieni kosmicznych do dolnej troposfery, które inicjują tworzenie w niej chmur.”
  To właśnie nawiązanie do nienagłaśnianej pracy o której pisałaś AstroMario tu: „Kolejny cios w teorię globalnego ocieplenia” https://astromaria.wordpress.com/2009/07/14/kolejny-cios-w-teorie-globalnego-ocieplenia/ .
  Polecam wywiad o którym pisałem wyżej i zapis video z programu “Bronisław Wildstein przedstawia”. Plus lektura emaili oszołomów GO opublikowana przez hakerów na rosyjskich serwerach. GO to szwindel mający zagonić nasze rządy w kolejkę po kredyty do Banku Światowego po pożyczki na bezsensowne „ekologiczne” i „antyociepleniowe” inwestycje.
  O wiele lepszą inwestycją jest zainwestowanie w technologie oszczędzające zużycie energii. Np tzw. budownictwo pasywne, które jest w stanie zmniejszyć roczne zapotrzebowanie na energię ogrzewania domu nawet 7 do 8 razy. Dziwne? Kluczem jest tu ocieplenie całej elewacji i dachu , 3-komorowe okna, szczelny montaż okien i drzwi oraz prosty system centralnej wentylacji odzyskującej część energii w wydmuchiwanym powietrzu. To naprawdę mocno redukuje koszty i zapotrzebowanie na energię.

 24. Na górze bloga jest wyszukiwarka, która przeszukuje wyłącznie ten blog. Klikanie tagu daje wyniki dla całego WordPress. Tak więc, żeby znaleźć tag o ociepleniu trzeba wpisać w wyszukiwarce „globalne ocieplenie” i gotowe (lub ocipienie).

  No i teraz się przestraszyłam, że od „katastrofy” CO2 będą nas ratowali elektrowniami atomowymi. Nie kijem go, to pałką. Ale może o to właśnie chodzi? „Oczyścimy” atmosferę z CO2, dzięki czemu uschną lasy, a za to skazimy wszystko odpadami elektrowni atomowych. Nie mówiąc o tym, że w razie wojny wróg nie musi zrzucać na nas bomby atomowej, wystarczy jeśli walnie zwykłą bombą prosto w elektrownię atomową.

  Ograniczanie emisji CO2 ma rozłożyć gospodarkę światową. Nasz minister Nowicki chwalił się, że wykonaliśmy zalecenia unijne kosztem zamykania zakładów przemysłowych i zwalniania ludzi na bezrobocie. Uznał to za nasz ogromny sukces, za który powinniśmy dostać nagrodę. O to chodzi.

  A co do oszczędzania energii: mieszkam w domu wybudowanym w 2004 roku. W tym roku ogrzewanie włączyłam tylko raz, na minimalną temperaturę – jak w październiku padał śnieg i mocno wiało. Teraz siedzę przy kompie z gołymi nogami (ale w skarpetkach) i jest mi bardzo ciepło.

 25. Jeśli chodzi o globalne ocieplenie to jest fałszywa idea, wg której USA pozbyły się prawie całej gospodarki uznając,że jeżeli ma się pieniądz , to wszystko można kupić taniej niż wyprodukować, bo w Chinach jest tania siła robocza i Chińczycy wszystko wyprodukują.

  Dlatego ,do momentu pozbycia się gospodarki, nie chcieli nawet słyszeć o podpisaniu protokółu z Kyoto.

  Fałszywe globalne ocieplenie wynika z małej aktywności Słońca i braku plam na Słońcu. Z tego powodu występują już obecnie długie okresy chłodów, a nie ocieplenia, które zagrażają produkcji żywności i mogą wywołać głód na niespotykaną skalę, co przećwiczono w Rosji i na Ukrainie. O tym co dzieje się na Słońcu „naukowcy” i rządy nic nie mówią i ukrywają przed społeczeństwami, utrzymując je w ignorancji i wmawiając globalne ocieplenie dla nałożenia haraczu na kraje rozwijające się, ograniczając ich rozwój, co zmierza do tego samego co szczepienia.

  A co z własnym społeczeństwem , bez własnej gospodarki ??? Tym „oświeceni” się nie przejmują, bo dla własnego społeczeństwa maj,a obozy FEMA , miliony plastikowych trumien i piece krematoryjne ???

  To tak ma wyglądać ten Nowy Porządek Świata ???

  Dlatego rzecz polega na utrzymywaniu społeczeństw w permanentnym strachu dla realizacji swoich zbrodniczych zamierzeń ???

  A społeczeństwa w dużym stopniu są Głuche, Ślepe i Głupie, bo dają sobą manipulować i nie widzą , co jest na widoku schowane za podobnymi działaniami.
  Dlatego demaskowanie tych kłamstw i pokazywanie ich działań powinno być jak najpowszechniejsze, dla szerokiego uświadomienia społeczeństw.

 26. http://wolnemedia.net/?p=18490 tutaj też trzeba działać „kupą” i sprawę nagłaśniać, bo UE już uzgodniła sprawy odcinania od internetu i ma to być w gestii poszczególnych państw, a my ani się obejrzymy i Tuskowcy zgodnie z Kaczystami zajmą się inwigilacją nas wszystkich.

 27. Dziękuję astromario za docenienie naszego forum http://www.szczepienia.org.pl
  Cieszymy się, że działamy w słusznej sprawie i że nasz głos nie pozostaje niezauważony 🙂
  Mam nadzieję, że dołączy do nas więcej rodziców, w tym także tatusiów, których udział jest niestety dużo mniejszy niż kobiet.

 28. @Baria
  ——–

  Juz się zajęli. Na Salonie24 są na ten temat informacje.

 29. Proszę mi wybaczyć, że nie na temat, ale muszę spytać, kto jest autorem obrazu, którego używa Pani w avatarku ? Wygląda trochę na styl Tycjana, ale jest za mały, nie widzę zbyt dobrze. Nigdzie nie mogę namierzyć tego obrazu, a interesuje się malarstwem. Będę wdzięczny za informację.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.