Fakty na temat świńskiej grypy

Fundacja Natura Bez Granic tak pięknie zebrała wszystkie fakty na temat grypy, że szkoda by było nie opublikować ich na blogu. List w tej sprawie zakończony jest apelem o przekazywanie tej wiadomości dalej, co niniejszym czynię i proszę innych, by zrobili to samo na swoich blogach.

———————–

Świńska grypa to łagodna choroba

Jest nam niezwykle miło przekazać Państwu, że obecna przewodnicząca WHO p. Margaret Chen z Chin uroczyście oświadczyła że świńska grypa to „łagodna choroba”, ludzie zdrowieją „całkowicie w przeciągu tygodnia, nawet bez żadnego leczenia”.

Dodała, że nie ma dowodów na mutacje wirusa na bardziej szkodliwą formę.

Komentarz fnbg.org:

Widząc grunt palący się pod nogami firm farmaceutycznych stojących za medialnie rozdmuchaną epidemią „świńskiej grypy”, nawet tak słynna organizacja jak WHO musiała przyznać się do błędu i ogłosić swoje sprostowanie w tej sprawie. Cieszy nas bardzo stanowisko Pani Minister Zdrowia Ewy Kopacz, której jednoznaczne stanowisko przeciwko szczepieniom dało światełko w tunelu i tak mocno skorumpowanego świata farmacji. Kampania natura bez granic jednoznacznie potępia zachowanie Rzecznika Praw Obywatelskich, p. Kochanowskiego, który nie okazał się Rzecznikiem Spraw Obywatela, ale spraw przemysłu farmaceutycznego szantażując Panią Minister Ewę Kopacz i ponaglając do zakupu „trujących szczepionek”. Obecne stanowisko WHO tłumaczy całe te zamieszanie, oczywiście na korzyść Pani Minister i na korzyść zwykłego obywatela. Nie zapominajmy, gdyby doszło do zakupu szczepionek to nie dość, że za szczepionki zapłaciliby obywatele, czyli my Polacy to za ewentualne skutki uboczne szczepień TEŻ my byśmy płacili, a nie firma, która dopuściła szczepionkę do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Pozostaje też pytanie, co by się stało z ogromną ilością szczepionek zakupionych, ale niewykorzystanych.

Zobacz jak inne osoby wypowiadają się o Panu Rzeczniku Praw Obywatelskich

Kochanowski kontra Kopacz, czyli grypa P, jak polityczna

Do prokuratury na minister zdrowia, bo nie kupiła szczepionki

Materiał na temat szczepionek znajduje się w dziale „media” na www.fnbg.org

Zanim ulegniesz propagandzie i się zaszczepisz zwróć uwagę na fakty:

GRYPA:

1. Rocznie na zwykłą grypę umiera od 500 do 700 tyś ludzi (z powikłaniami liczba ta dochodzi do 1 miliona), podczas gdy na świńską grypę zmarło od początku roku około 6 tysięcy osób, czyli około 140 razy mniej.

2. Mimo, że śmiertelność nie przekracza 0,5%, przebieg grypy jest stosunkowo łagodny, a liczba ofiar jest 140 razy mniejsza niż na zwykłą grypę ogłoszono pandemię i jest to główny temat w mediach od 7 miesięcy.

3. WHO ogłosiło szósty (najwyższy) stopień pandemii świńskiej grypy po stwierdzeniu 18 przypadków śmiertelnych. Mimo tego, że co roku na zwykłą grypę umiera 1 milion ludzi, nigdy z tego powodu nie ogłoszono pandemii ani masowych szczepień. Ponadto tuż przed ogłoszeniem pandemii WHO obniżyło kryteria, które muszą być spełnione do jej wprowadzenia.

4. Większość ofiar grypy jest w krajach o niskim poziomie opieki medycznej lub tam gdzie dostęp do niej jest ograniczony np: USA gdzie 1/6 obywateli nie ma prawa do ubezpieczenia. 70% przypadków śmiertelnych to Ameryka Północna i Południowa, a kolejne 20% to Azja. Europa to niecałe 5%. Oznacza to, że w krajach gdzie opieka medyczna jest na dobrym poziomie grypa ma stosunkowo łagodny przebieg i nie stanowi większego zagrożenia, a u większości chorych nie jest nawet potrzebna hospitalizacja.

5. Na Ukrainie rocznie umiera na zwykła grypę i jej powikłania 6,5 tysięcy ludzi, co daje około 20 osób dziennie, ale należy pamiętać ze 20 to średnia roczna, a teraz mamy sezon na grypę kiedy to średnia jest znacznie większa niż w pozostałym okresie. Tymczasem od tygodnia mamy potwierdzonych 14 przypadków śmierci z powodu świńskiej grypy, co daje około 2 osoby dziennie.

6. Śmiertelność na Ukrainie wynosi w najgorszym razie 0, 03%, ale jest to tylko czysta teoria, bo na dobrą sprawę nie wiadomo ilu naprawdę jest zarażonych nową grypą. Mimo to trwa panika, a media podsycają atmosferę

7. WHO podaje, że 70% wszystkich zachorowań na grypę (UWAGA! – NA ŚWIECIE!) to grypa AH1N1. Oznacza to ze na Ukrainie po tygodniu epidemii powinno być już 630 tys. chorych na AH1N1 (900 tys. zachorowań). Tymczasem chorobę stwierdzono u kilkudziesięciu osób…

8. W Polsce rocznie na grypę choruje średnio (w ciągu ostatnich 10 lat) około 350 tys. osób, co daje około tysiąca zachorowań dziennie. Jak dotąd od lipca stwierdzono 200 przypadków AH1N1, co daje nam zachorowalność na grypę AH1N1 w stosunku do zachorowań na zwykłą grypę w tym czasie na poziomie 0,16%. Według WHO powinno to być 70%. Trochę to odbiega od stanu faktycznego.

SZCZEPIONKI:

9. Istnieją potwierdzone informacje o niebezpiecznym składzie szczepionek (miedzy innymi rtęć i skwalen), oraz ich szkodliwym działaniu na ludzi a w szczególności dzieci.

10. Mimo, że przygotowanie szczepionki zajmuje kilka miesięcy, szczepionka na świńską grypę pojawiła się już po 2 miesiącach od pojawienia się pierwszych przypadków świńskiej grypy i praktycznie od razu po ogłoszeniu pandemii. Nie ma tu również mowy o jej odpowiednich testach, które również trwają przynajmniej kilka miesięcy.

11. W Szwecji na grypę AH1N1 zmarło jak dotąd 3 osoby. Natomiast po masowych szczepieniach prawdopodobnie 4, a kolejne 20 jest w ciężkim stanie. Następne 700 ma poważne komplikacje. Mimo to WHO utrzymuje, że nie stwierdzono przypadku śmiertelnego po podaniu szczepionki, a te są bezpieczne.

12. W ciągu 2-4 miesięcy, mimo braku jakichkolwiek podstaw do paniki wiele krajów zapowiedziało masowe szczepienia oraz zamówiło miliony niesprawdzonych szczepionek.

13. Firmy farmaceutyczne produkujące szczepionki są oficjalnie zwalniane z odpowiedzialności za ich ewentualne niewłaściwe działanie w tym wysoką śmiertelność spowodowaną ich użyciem.

14. Firmy farmaceutyczne wymuszają na rządach krajów, z którymi podpisują umowy utajnianie przed opinią publiczną skutków ubocznych szczepionek oraz ich składu, co samo w sobie jest skandalem.

15. W wielu krajach, w tym Niemczech i Francji wybuchły skandale po tym jak się okazało że władze oraz wojsko miały otrzymać szczepionki o innym składzie niż zwykli obywatele. Szczepionki dla elit i służb porządkowych nie zawierały miedzy innymi rtęci i skwalenu oraz innych substancji, które budzą największe obawy.

16. W większości krajów, lekarze i środowiska medyczne odmawiają szczepienia się przeciwko grypie AH1N1. W Polsce tylko 5% lekarzy deklaruje, że się zaszczepi, a ponad połowa kategorycznie stwierdza, że tego nie zrobi. Mimo to trwa wielka kampania nakłaniająca społeczeństwa poszczególnych krajów do szczepień. Uczestniczą w niej między innymi ONZ, WHO oraz Komisja Europejska, a także rządy poszczególnych krajów.

17. Wielu członków Rady Doradczej przy WHO ma powiązania z firmami farmaceutycznymi, natomiast Europejska Agencja Medyczna, która podjęła decyzje o zatwierdzeniu szczepionek przeciwko AH1N1 w Europie jest w 2/3 finansowana przez te firmy.

Co więcej, jedna z głównych instytucji lobbystycznych (Europejska Grupa Badawcza), będąca również doradcą WHO, na 3 miesiące przed pojawieniem się grypy w Meksyku, zorganizowała sympozjum pod hasłem walki z pandemią. W śród sponsorów tej grupy są wszyscy trzej producenci szczepionek przeciwko grypie AH1N1.

18. Firma Baxter – jeden z głównych producentów szczepionek złożyła wniosek o opatentowanie szczepionki przeciwko AH1N1 w sierpniu 2008, czyli na pól roku przed epidemią tej grypy w marcu tego roku w Meksyku.

19. W lutym firma Baxter wysłała do Czech szczepionki na grypę sezonową. Ponieważ wydarzył się wypadek, zostały one poddane badaniom w czeskich laboratoriach. Wszystkie zwierzęta laboratoryjne, którym je podano zdechły. Jak się okazało szczepionka zawierała wirus AH5N1 (znacznie bardziej niebezpieczny od AH1N1 – śmiertelność na poziomie 60%). Gdyby nie wypadek wirus został by zaaplikowany w Czechach, jako zwykła szczepionka.

20. Wszystkich tych informacji nie usłyszysz w polskich mediach. Czy to normalne?

Jeśli uważasz, że nie, to odpowiedz sobie na pytania: 1. czy jest możliwe, że w innych sprawach (np. polityka) stosowane są podobne mechanizmy ze strony mediów i że jesteś poddawany manipulacji? 2. Że twoje poglądy mogą być efektem manipulacji i nie oddają prawdziwej sytuacji? 3. Czy warto wierzyć mediom, które w ten sposób działają?

Pozdrawiamy

ps.

Jeżeli uważasz, że powyższa informacja okazała się dla ciebie przydatna przekaż ją innym.

Poniżej trzy linki. Zapoznaj się z nimi dla własnego dobra.

http://tnij.org/er1a

http://tnij.org/esxd

A ja (astromaria) polecam ten świetny tekst: Druzgocąca propaganda

52 komentarze do “Fakty na temat świńskiej grypy

  1. Co za bezczelne skurwysyny, jak oni się nie wstydzą tak walić prosto w oczy, że jest to zaplanowane i ukartowane?! Bo przecież chyba nie występują jako jasnowidze?

  2. Może to nie Sk…..tylko zwykłe świnie bo kto może tak postępować wobec ludzi. Patrząc jednak z boku na to wszystko można by porównać ich działania do technik zaczerpniętych z kursów NLP i wykorzystanie w odpowiedniej chwili technik perswazji. Jak nie kijem to go pałka a jak naród nie chce kupować szczepionek to trzeba je rozesłać aby wywołać pandemię i po sprawie. Wówczas wszyscy przyjdą na kolanach aby się zaszczepić.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.