RPO nie złoży zawiadomienia do prokuratury

Dziś o 19 radio TokFM coś tam gadało o podejrzanych interesach doradcy RPO, ale pędziłam właśnie do bardzo prawdomównego telewizora (który ostatnio podaje w jednym komunikacie zaprzeczające sobie wzajemnie newsy) i nie dosłyszałam za bardzo o co chodzi. W TVN nie bąknęli o tym ani słowa, chyba że coś przespałam. Ale jeśli człowiek ma się czegoś dowiedzieć, to się dowie.

RPO nie złoży zawiadomienia do prokuratury.

Konflikt interesów w biurze RPO?

Dzisiaj radio RMF FM podało z kolei, że Grzegorz Nogas – jeden z głównych doradców do spraw medycznych Rzecznika Praw Obywatelskich był współpracownikiem aktywnie działającej na polskim rynku firmy farmaceutycznej. Według informacji radia, Narodowy Fundusz Zdrowia już wcześniej zarzucił mu brak wiarygodności i działalność, która prowadzi do konfliktu interesów.

Źródło

Pogooglujmy trochę. Szukamy „Grzegorz Nogas” i uzyskujemy taki wynik:

Grzegorz Konrad Nogas (ur. 1963)

1. Firma: Instytut Arkana – Wydawnictwo Sp. z o.o. (Kraków, KRS 0000250121) od 2006-02-03 do teraz

Szukamy więc informacji na temat Instytutu Arkana:

O firmie:

Od 2001 roku Instytut Arcana sp. z o.o. zdobywa doświadczenie w obszarze badań kosztów z zakresu medycyny, ekonomii i zarządzania w służbie zdrowia.

Podstawę naszej działalności stanowią projekty z dziedziny nauk medycznych oraz farmacji związane z oceną i porównaniem skuteczności różnych alternatywnych sposobów leczenia czy diagnozowania, których efektem jest stworzenie pełnego raportu Health Technology Assessment (HTA) stanowiącego podstawę decyzji refundacyjnej o finansowaniu świadczeń publicznych z budżetu państwa. (…)

Analizy farmakoekonomiczne

Dział Analiz Kosztowych przygotowuje szeroko rozumiane opracowania dotyczące kosztów i opłacalności różnego rodzaju technologii oraz procedur stosowanych w medycynie i ochronie zdrowia.

(…)

Analiza wpływu na system ochrony zdrowia oparta jest na kosztach skalkulowanych w ramach analizy ekonomicznej oraz danych epidemiologicznych i danych rynkowych o sprzedaży grupy leków ujętych w analizie.

Trochę dziwna jest ta „opłacalność różnego rodzaju technologii oraz procedur stosowanych w medycynie i ochronie zdrowia”. Wolałabym, żeby instytucje zajmujące się naszym zdrowiem interesowały się wyłącznie skutecznością leczenia i ratowania życia i za to nagradzały, zamiast wyliczać opłacalność leczenia i procedur medycznych. Ale ja pewnie jestem jakąś idealistką oderwaną od realiów życia i bujam w obłokach…

Googlujemy niestrudzenie dalej i trafiamy na Praca Instytut Arcana – Kraków opinie, zarobki – GoWork.pl

Pracowalam tam pare lat temu, w tak zwanej ‚administracji’.
Ta praca to jeden wielki stres, koniecznosc wspolpracy z niezrownowazonym psychicznie prezesem.
Pracowalam tam 3 miesiace, a bylam bliska zalamania nerwowego!
Pensja – ZENADA!
Traktowanie pracownika – ZENADA!
Ciagla rotacja wsrod pracownikow,z 2 powodow:
1. prezes wolal wymienic ich na swiezynki, ktore nie maja wymagan finansowych wiekszych niz 1200 zl (najchetniej brutto!),
2. ludzie, ktorzy nie byli masochistami, uciekali stamtad czym predzej w zwiazku z koszmarnym, traktowaniem

To tylko jeden przykład z wielu, bo wszystkie pozostałe opinie są zdecydowanie negatywne.

Ciekawe. Mamy uwierzyć, że pan RPO nie wiedział, kto mu doradza i czym się zajmuje?

A  może raczej już dłużej nie mógł rżnąć głupa, bo sprawa się rypła?

Głupie i niczego nieświadome owce miały być strzyżone, golone i składane na ołtarzu boga Mamona, a koncerny farmaceutyczne miały spokojnie liczyć coraz większą kasę, ale niestety wydało się, a nad owczarnią zawisła realna groźba buntu. Owieczki przypomniały sobie, że mają rogi i kopyta, a przede wszystkim uświadomiły sobie, że są potęgą jeśli chodzi o przewagę liczebną.

Kochani, to bardzo dobry znak. I nie pierwszy. Nieuzbrojone, pozbawione prawa głosu i permanentnie ogłupiane przez media owieczki zaczynają myśleć, a co więcej burzyć się. Realizacja planów elit nie przebiega tak gładko, jak planowano. Mam nadzieję, że pierwsze kamyki odłupane z tego muru spowodują zawalenie się całości. Tak trzymać.

W tej sytuacji zmodyfikuję nieco treść listu. Wprawdzie doniesienia do prokuratury ma nie być, ale to nie znaczy, że jesteśmy bezpieczni i że możemy spocząć na laurach. Musimy dać wyraźny sygnał, że nie śpimy i że trzymamy rękę na pulsie.

Od 2001 roku Instytut Arcana sp. z o.o. zdobywa doświadczenie w obszarze badań kosztów z zakresu medycyny, ekonomii i zarządzania w służbie zdrowia.

Podstawę naszej działalności stanowią projekty z dziedziny nauk medycznych  oraz farmacji związane z oceną i porównaniem skuteczności różnych alternatywnych sposobów leczenia czy diagnozowania, których efektem jest stworzenie pełnego raportu Health Technology Assessment (HTA) stanowiącego podstawę decyzji refundacyjnej o finansowaniu świadczeń publicznych z budżetu państwa.

5 komentarzy do “RPO nie złoży zawiadomienia do prokuratury

 1. To jest właśnie to, o czym ostatnio pisałem. Jesteśmy świadkami przełomu! Tak trzymać! Zaostrzmy kopytka i podpiłujmy różki, żeby bodzenie bardziej doskwierało! 😉

  Wasza medytacja przynosi skutki. Piszę Wasza, bo ja jeszcze nie dołączyłem. Myślę, że duża część medytujących, życzy sobie przebudzenia ludzkości, ponieważ wszystko wskazuje, że to nie elita zwolniła, ale społeczeństwo zaczęło solidnie przeszkadzać. Siła w nas. Damy radę! 🙂

 2. Swietnie!!
  Ale list nadal warto wyslac niech facet nie mysli,ze mu wszystko wolno. Naprawde to jakas paranoja trzeba sprawdzac wszystkich na stanowiskach publicznych. Generalnie to ja i tak im wszystkim nie ufam. Banda sprzedawczykow!!!!

 3. No historia jak z amerykańskiego podwórka. Czy oni mają nas za idiotów? Ale może to i dobrze że mają bo łatwiej wyśledzić powiązania. Z drugiej strony ci którzy się chcą ukryć znajdują takie sposoby żeby ich nazwisko nigdy nie pojawiało się w gazetach. A tym bardziej w internecie gdzie o wiele łatwiej wszystko znaleźć i powiązać dzięki wyszukiwarkom.

 4. Proponuję zmienić nazwę stanowiska obecnego RPO na RPKF (Rzecznik Praw Karteli Farmaceutycznych) 🙂 będzie bardziej pasowało

 5. kurcze, jakie to wszystko jest żenująco, nie chcę powiedzieć łagodnie, smutne ale przerażające, porażające

  dokąd my jako ludzie zmierzamy?

  faktycznie medytujmy miłość, mądrość, światło, dobro w przestrzeń kosmiczną by te wiry ciemności, głupoty, obrzydliwości etycznej i moralnej, osłabić, zatrzymać

  bo włos się na głowie jeży

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s