List do Rzecznika Praw Obywatelskich

Napisałam taki list, a raczej projekt listu do Rzecznika i proponuję, żebyście się przed jego wysłaniem wypowiedzieli, co ewentualnie zmienić lub dopisać lub wyrzucić. Liczę też na to, że się podpiszecie. Wrzucam to na wykop.

Oto ten list:

Witam,

ośmielę się przypomnieć Panu, że jest pan Rzecznikiem PRAW OBYWATELSKICH i że nakłada to na Pana ściśle określone OBOWIĄZKI względem OBYWATELI.

My, Obywatele, mamy prawo oczekiwać, że będzie pan nas bronił w razie zagrożenia naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Mamy prawo oczekiwać również, że w razie gdyby podjęto próbę przymuszenia lub tylko nakłaniania nas do działań niezgodnych z Konstytucją lub odebrania nam prawa do nietykalności cielesnej wystąpi Pan w naszej obronie i w obronie Konstytucji.

Szczepienie ludzi niewystarczająco przetestowanymi szczepionkami, za które producent nie chce wziąć odpowiedzialności prawnej i finansowej nie jest działaniem na korzyść obywateli, wręcz przeciwnie, stanowi poważne naruszenie naszych praw i naszego bezpieczeństwa. Nie jesteśmy królikami doświadczalnymi! Nie zgadzamy się, by na nas (w tym na kobietach w ciąży i niemowlętach) przeprowadzano testy medyczne! Szczepienie może narazić miliony Obywateli na poważne komplikacje zdrowotne, kalectwo (paraliż spowodowany przez zespół Guilllan-Barre, powszechnie występujący po poprzedniej kampanii masowych szczepień przeciwko świńskiej grypie w 1976 roku w USA i pojawiający się również obecnie), a nawet śmierć.

Gdyby szczepionki były bezpieczne producent wziąłby za nie pełną odpowiedzialność i podpisał umowy pozwalające na ich sprzedaż w aptekach. Skoro tego zrobić nie chce, musi mieć swoje ukryte powody i nietrudno się domyślać, że chodzi o pieniądze zaoszczędzone na odszkodowaniach.

Pana obowiązkiem jest stać na straży dobra Obywateli, bo jest Pan Rzecznikiem Praw Obywatelskich, dlaczego więc zachowuje się pan jak RZECZNIK INTERESÓW KONCERNÓW FARMACEUTYCZNYCH?

Od dawna krążą plotki, że z powodu rzekomej pandemii mogą zostać zawieszone prawa obywatelskie, a nawet Konstytucje poszczególnych krajów, co umożliwi wprowadzenie stanu wyjątkowego i szczepienie ludzi pod przymusem, z pogwałceniem ich wolnej woli i nietykalności cielesnej. Czulibyśmy się bezpieczniej ze świadomością, że mamy w Polsce Rzecznika Praw Obywatelskich z prawdziwego zdarzenia, gotowego bronić naszej nietykalności, prawa do samostanowienia oraz zapisów Konstytucji RP. Przykro nam bardzo, a nawet jesteśmy poważnie zaniepokojeni pana wypowiedziami, sugerującymi, że interesy koncernów farmaceutycznych są dla pana ważniejsze, niż zdrowie i życie obywateli, którym miał Pan służyć.

I proszę nie używać argumentu siły, lecz raczej siły argumentu. Pańskie stwierdzenie: „Szczepienia przeciwko grypie A/HIN1 w Belgii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Francji, Włoszech, Kanadzie, USA za wyjątkiem Polski” mnie nie przekonuje. W wersji bardziej eleganckiej zacytuję doktora Goebbelsa, który powiedział „Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą”, a w mniej eleganckiej mowa jest o milionach much, które jedząc to, co jedzą, a z racji liczebności mylić się przecież nie mogą.
Z poważaniem
Maria Sobolewska
https://astromaria.wordpress.com/

50 komentarzy do “List do Rzecznika Praw Obywatelskich

 1. AstroMario – DZIEKUJE i podpisuje się obiema rękami!!!

  Prosiłaś o uwagi – oto moje sugestie:
  1. Czy mogłabyś skierowac TO pismo nie tylko w swoim własnym imieniu?
  JA PROSZĘ, byś mówiła także w moim imieniu (ew. zaproponuj formułę rozszerzenia), w związku z tym używaj zwrotu „nas” = …”NAS nie przekonuje”… itd.
  2. Ostatnie zdanie (o muchach chyba jest nie dokończone, zechciej przeczytać).

  Reszta jest SUPER !!! Nieprzegadane. Najwyżej poinformuj draniacozanaszepieniądzemiałbycnaszymobrońcą, że swoje pismo upubliczniasz we wszelki dostępny sposób.
  Niech wie – on & co – że nie będziemy potulnie milczeć, my obywatele…

  Serdecznie pozdrawiam.

 2. Jeśli mogę dorzucić coś od siebie, to zastanowiłbym się nad akapitem zaczynającym się do słów „Od dawna krążą plotki, że z powodu rzekomej pandemii mogą zostać zawieszone prawa obywatelskie…”, ponieważ może być on pretekstem do tego, by nie traktować listu poważnie, jako że może być podciągnięty pod paranoiczne zachowania. Wydaje mi się, że taki list nie powinien zawierać haków na samego siebie. Reszta jest moim zdaniem świetnie skomponowana.

 3. Nie pytajcie, czy możecie wyrazić uwagi i nie przepraszajcie, że żyjecie tylko piszcie, co myślicie i jak to przeredagować, żeby było jak najlepiej. Jak będzie gotowe wyślę to (w imieniu wszystkich) i powiadomię Rzecznika, że list został upubliczniony, więc trzeba go wziąć pod uwagę.

 4. Co do uwagi Aubreya, to istotnie, chyba lepiej zabrzmi to zdanie, gdy zacznie sie np.:

  „Społeczeństwo nabiera przekonania, że z powodu rzekomej pandemii” … etc.
  (albo podobie – żeby wyeliminować podtekst plotki)

 5. Też myślę, że plotki lepiej pominąć. Ja darowałabym sobie też o muchach, nie zniżajmy się do poziomu pola buraków, ale to moje zdanie. Natomiast dodałabym, ze w chwili, gdy szpitale nie przyjmują chorych z powodu braku finansów, miesiącami czeka się na leczenie onkologiczne, niedopuszczalne jest marnotrawienie publicznych pieniędzy na szczepionkę przeciwko b.lekkiej chorobie. Poza tym poradziłabym zapoznanie się z opiniami innych fachowców, jak prof. Majewska, dr Hałat czy dr Tom Jefferson – światowej sławy epidemiolog, gdyż znając opinie za i przeciw można wyrobić sobie sensowną opinię.

 6. Bardzo dobrze, piszcie śmiało, razem sklecimy super pismo.

  Przyszło mi do głowy jeszcze coś: można pozwać ministra zdrowia, jeśli ma się dowody na to, że nic nie robi, ale w tym przypadku nie można postawić takiego zarzutu, ponieważ ministerstwo cały czas prowadzi intensywne rozmowy z producentami szczepionek. I (jak wierzymy) kieruje się szczerą troską o zdrowie narodu, za co należy mu się pochwała.

 7. Dzieki za ten list!!!!!!

  Mozna w nim powolac sie na autorytet prof. Majewskiej oraz na pozwy sadowe Jane Burgermeister.

 8. proponuję zredagować też newsa do zachodnich agencji, że nie będzie u nas A/H1N1, bo aktualnie chorujemy na fińską grypę C2/H5OH i nie mamy czasu na jakieś tam niekoszerne choroby, chyba że jako zagrychę 😉

  po wysłuchaniu paru wywiadów i oświadczeń Kochanowskiego, doszedłem do wniosku, że to albo kretyn, albo cwany,śliski buc, który coś tam wie, ale boi się o stołek i palcem nie kiwnie.
  wstyd tylko nazwisku przynosi ;p
  choć sercem jestem z listem , to rozum mi podpowiada, ze on nawet tego nie przeczyta, asystenci wyrzucą.

 9. popieram 🙂 ja też sobie nie życze być królikiem doświadczalnym dla firmy Bayer czy innej wielkiej „małpy” :)) chyba trzeba się pośpieszyć z tym wysłaniem tego do rzecznika bo przeciez do dziś jest ultimatum jakie dał p Kopacz :))

 10. W przedostatnim akapicie, ostatnie zdanie:
  „…, że interesy koncernów farmaceutycznych są dla pana ważniejsze, niż zdrowie i życie obywateli, którym miał Pan służyć.”
  zmieniłbym końcówkę zdania na: „… którym ma Pan obowiązek służyć.” – z racji tej, że ten obowiązek nadal ciąży na osobie Rzecznika do momentu wygaśnięcia jego powołania lub odwołania go w innym trybie.
  Oczywiście trzeba wziąć kontekst i brzmienie zdań poprzedzających aby nie wyszło z tego zmaślone masło maślane.

  a tak od rzeczy…
  @Arvedui, proszę za wcześnie nie demonizować rozmiaru fińskiej grypy. Nie mamy jeszcze firmy która mogłaby spożytkować profity z tej sytuacji 😉

 11. Ja jestem pełna podziwu za wiedzę, mądrość i zaangażowanie.
  ad list:
  popieram Nordzom
  popieram Baria
  ad Arvendui- może i wyrzucą, ale trzeba sprobować.
  Proponuję też rozesłać do mediów.
  Mnie nawet chodzi po glowie nagłowek w stylu- TO NIE SĄ ŻARTY – POMÓŻCIE !!!
  Ja dostałam treść listu od STOPCODEX
  Jak uznasz, że wersja jest ostateczna, to prześlij im wraz z adresami, na które chcesz go wysłać.
  Wtedy większa ilość ludzi będzie mogła zapoznać się z nim i ew. również wysłać na wskazane adresy.
  Moim zdaniem tylko działanie masowe może dać efekt.
  Jakbyś w liście określiła datę [ lub przedział datowy], w którym prosisz wszystkich o wysłanie listu? -może też powiększy jego działanie.Pozdrawiam.wenn

 12. RPO zajmuje się sprawami do niego nie należącymi,a lobbuje przemysł farmaceutyczny , który nie chce brać odpowiedzialności za swoje produkty, a argumenty,że w innych krajach się szczepią nie są argumentami poważnymi i obciążają RPO uproszczonym myśleniem, które chce narzucic innym.

  RPO nie zajmuje się rządami,które niszczą Polskę, jej obronność , gospodarkę, szkolnictwo, służbę zdrowia i wiele innych dziedzin życia, wyprzedaje gospodarkę polską w obce ręce, sprzedając przedsiębiorstwa, zyski z nich i rynek, w taki sposób aby Polska nie podniosła sie z kolan długi czas lub nigdy, poddając Niemcom dla realizacji celów nie zrealizowanych podczas II wojny.

  RPO działa w czyim imieniu ??? Bo nie polskiego społeczeństwa. Taki list popieram w całej rozciągłości.

 13. to wspaniała inicjatywa, jestem pod wrażeniem, że ludzie wreszcie coś robią w tym kierunku ! ! !
  żadne badanie, żadne szczepienie ,ani ingerencja NIE MOŻE BYĆ być w demokratycznym kraju PRZYMUSOWA.
  SZCZEPIONKI COROCZNE USZKADZAJĄ SYSTEM ODPORNOŚCIOWY.
  Działanie na rzecz zmuszania społeczeństwa za pomocą propagandy w mediach jest zamachem na ludzką wolność, możliwość wyboru i zdrowie.
  Media nie są wolne, media nie dają całej prawdy oraz wyrażnego obrazu. Ludzie muszą mieć tą świadomość.
  Wiarygodność przekazów została poważnie naruszona, powinniśmy , jako Naród Polski za wszelką cenę walczyć o Konstytucję, która nam gwarantuje wolności.
  WOLNOŚĆ W KWESTII ZDROWIA, ŻYCIA, JEDZENIA BEZ GMO.
  Rzecznik Praw Obywatelskich broni stanowiska ludności w tym kraju i przetwarza jego głosy, wierzę w to,że zrozumie nasze prośby. NIE CHCEMY PRZYMUSOWYCH SZCZEPIEŃ!!!! NIE CHCEMY PROPAGANDY W MEDIACH !!

 14. „Zdrowym” odruchem kancelarii RPO byłoby pewnie wyrzucenie tego maila do kosza, ale trzeba na początku zaznaczyć, że stał się on już w sieci bardzo popularny i krąży sobie tu i tam, więc lekceważyć go nie byłoby mądrze.

  Macie jakiś pomysł, jak dodać do tego podpisy internautów? Niektórzy ludzie (np. studenci) też wysłali coś podobnego, ale podpisali się tylko imionami. Gdyby udało się zebrać liczne podpisy wraz z adresami mailowymi nadałoby to całej sprawie większą rangę.

  Jest też pomysł, żeby napisać pismo w sprawie GMO i chemtraili, ale uważam, że nie należy mieszać tych spraw. To drugie trzeba zrobić osobno.

 15. Popieram Duke Nukema, rzecznik ma obowiążek służyć społeczeństwu. A poza tym świetnie napisane, trzeba tylko rozpropagować z licznymi podpisami i adresami mailowymi. Pozdrawiam, Wiesława

 16. @AstroMario
  – masz rację, żę nie należy mieszać tematów.
  Co do podpisów, to masz nasze adresy mailowe, chyba nie będzie skomplikowane dołączenie ich, to jest jakiś konkret (bez straty czasu na „odręczne” podpisywanie).
  Ja upoważniam i prosze (o użycie moich danych).

 17. Witam,
  W moim imieniu również.
  Nie znam rzecznika praw obywatelskich, który by w swojej kadencji ich bronił (praw).
  Moja rodzina niejednokrotnie pisała do „tego urzędu” i niewiele z tego wynikało.
  Jakiekolwiek pisanie nawet do urzędu prezydenta niewiele zmieniało.
  Myślę, że trzeba się zebrać do kupy i wspólnie działać wraz z Piotrem Bein (grypa666), Jane Burgermeister, Stop Codex, New World Order i każdą inną osobą, która chce swoich praw bronić.
  Korporacje trzymają rządy za kieszeń i bardzo szybko zaciskają smycz. Myślę, że najwyższy czas zacząć się podpisywać imieniem i nazwiskiem (to do studentów i innych, którzy się boją). Oni i tak wszystko inwigilują.
  Czas na obywatelskie nieposłuszeństwo!

  z ubolewaniem nad systemem niesprawiedliwości, zakłamania i krętactwa politycznego, które dotyka coraz bardziej nasze jestestwo..

  z wyrazami szacunku
  Maciej Kawiak

 18. Wyrzuć Goebbelsa i muchy, można to bardziej dyplomatycznie. Inaczej po prostu wyrzucą to i wezmą Cię za wariatkę, bez sensu. Zaraz się zjawią tacy i owacy i zaczną gadać „prawo Godwina” albo coś takiego. Reszta jest OK, wydaje mi się że forma też w porządku. Potrzebujesz jakichś współsygnatariuszy tego listu? Albo podpisów, czy coś? To daj nam znać.

 19. Witam,
  ponieważ jak widzę przesadziłem z komentarzem i jestem osobą nieznajomą.. proszę wykorzystać mój adres email do sygnowania listu otwartego jeśli taką metodę wybierzecie i jeśli będzie to pomocne. falcon_millenium(malpa)tlen.pl

  pozdrawiam

  Maciej Kawiak

 20. @Obywatel — Q AstroMaria
  – Gebbels ma ZOSTAC !!!
  To jest BARDZO wazny akcent w całym liście i sprawie.
  Ma to byc ZDECYDOWANE wezwanie, a nie zabawa w „dyplomacyjki” i podchody, żeby – broń boże – czasem urzędas nie spojrzał krzywym okiem.
  Na zabawe w podchody nie ma czasu „ani atłasu”.
  Uważasz Obywatelu, że proszczepionkowa propaganda zalewająca nas z mediów i nagonki decydentów to mało?? Zagrożenie jest znane, więc na co jeszcze mamy czekać i jak delikatnie sie wdzięczyc, żeby zechcieli zerknąć na nasz głos ??
  Rady o dyplomacji zatrzymaj Obywatelu dla siebie, skoro masz tak wymowna postawę … obywatelską.
  Muchy moga pójść out.

 21. Kochani, chciałam to wrzucić na petycje.pl, ale potrzebuję pilnej pomocy od kogoś, kto wie, jak umieszczać tam dokumenty. Nie wydaje mi się, żebym była jakoś szczególnie nierozgarnięta, ale kręcę się tam w kółko i nie wiem co po czym. Weszłam pod link o nazwie „Napisz dokument”: http://www.petycje.pl/petycjeNowa.php wypełniłam te pola, a na dole jest do wyboru: „Podgląd wpisu”, „Wyczyść” i „Powrót”. I co mam zrobić? Podgląd niczego nie pokazuje, wyczyścić nie chcę, wracać też nie. Może powinnam się najpierw zarejestrować, ale widzę tylko pole do logowania, a nie mogę znaleźć do rejestrowania nowego użytkownika. Może w ogóle zaczęłam nie z tej strony co należy? POMOCY!!!!!!

  @Obywatelu, Goebbelsa nie wyrzucę, o nie, muchy może.

 22. ja bym poszedł w kierunku podgląd.. bućmoże później jest do wyboru dalej i edytuj…

 23. No jak chcesz. Ale mówię ci, prawo Godwina i te rzeczy.

  Porównania do nazizmu są bardzo łatwe i populistyczne, oceniam prawdopodobieństwo wyrzucenia tego bez czytania na jakieś 10:1 🙂

 24. Pan rzecznik sam jest wielkim populistą. Populizm ostatnio jest coraz popularniejszy. Wołanie, że Niemcy, Francja i cały świat… jest najlepszym przykładem. I odwoływanie się do lęku: jak rząd nie sprowadzi szczepionki i się nie poszczepicie, to pomrzecie i kto będzie winien?

  Poza tym wyrzucanie nic nie da, bo mail już krąży po sieci.

  Co do petycji – może by tak walnąć jedną w sprawie chemtraili? Poszukam, czy ktoś już jakiejś nie napisał.

  PS. Podgląd prowadzi donikąd, strona się przeładowuje i nic się nie dzieje, z wyjątkiem tego, że znika hasło.

 25. Jasne. Ale pamiętaj że ICH populizm jest lepszy i ważniejszy i poparty autorytetami które w razie potrzeby zawsze ten ich populizm zracjonalizują. 🙂

  Tak tylko mówię, no bo wiesz, jeśli chcesz się po prostu wyżyć to możesz równie dobrze napisać że „pan rzecznik to ch**j i ja tego nie potępię. Ale jak chcesz dotrzeć do zakutych Jedynymi Słusznymi Poglądami łbów, to po co dostarczać materiały tym, którzy w oczach „ludu” od razu zrobią z Ciebie Leppera?

 26. Jak pomysle, jak marionetki i elity tepia pleb jak robactwo, to wlasciwie odechciewa mi sie uzywania „sposobow dyplomatycznych”. Bo oni sa dyplowatyczni w postepowaniu z nami?
  Mysle ze ostatnie zdanie (porownanie do much) jest najtrafniejszym okresleniem calej sytuacji i wlasciwie samo by juz wystarczylo :), ale skoro musimy cos jeszcze dodac to sposob w jaki ujelas sprawe jest jasny i logiczny.
  Tylko zamiast „kraza plotki” napisalabym po prostu „wiemy”. A po co grac w myszke i kotka?
  Karty juz zostaly rozdane, nie ma co udawac dyplomacji.
  Mozna by bylo dodac jeszcze opinie jakis autorytetow, ale niekoniecznie. Pan Rzecznik jest bardziej zorientowany od nas „kto jest za, a kto przeciw”. Wiem ze naukowcy czy lekarze sami tworza petycje w roznych krajach, pozniej te petycje trafiaja do sejmu. Ale tak szybko sie pojawiaja, tak i szybko znikaja- oczywiscie bez zadnego skutku i bez informowania opinii publicznej. Na przyklad sprawa ogrzewania klimatycznego nie powstajacego jak chca nam weprzec z winy czlowieka czy szkodliwosc szczepionek byly poruszane na aulach senatu.
  Po co wiec udawac grzecznosc?
  Oczywicie pisz wszystko w liczbie mnogiej, „my”.

 27. ja bym dodał :
  zwracamy się do Pana prosząc, błagając o elementarną przyzwoitość..
  w imię tego co droższe od władzy, zaprzedania , nawet pieniędzy..

  ps. VII Przykazanie..

 28. dobrze zrobić z tego listu OTWARTY list, podparty nazwiskami tzw ważnych osób!

 29. może jeszcze coś takiego żeby nie traktował nas jak kompletnych idiotów;(

  może jeszcze linki porządne załączyć?!

  pozdrawiam Was wszystkich!!!

 30. @ Stah
  – Skoro juz tutaj zawitałes, no to jesteś, ale daruj sobie – a przede wszystkim NAM gadki o przykazaniach.

 31. Popieram w 100%,
  wersja bez much – ale za to z Goebbelsem jak najbardziej 🙂
  Powolalabym sie na w/w medyczne autorytety – zresztą może ktoś z nich poprze tego rodzaju inicjatywę?
  (mała nadzieja ale zawsze)
  Pozdrawiam
  Dagmara

 32. Warto użyć zwrotów w stylu „ŻĄDAMY”. List ma być napisany tak mocno i w tak zdecydowany sposób (już jest nieźle), żeby ów Pan rzecznik, poczuł się jak szczur w klatce, zaganiany, koniecznie w jedną stronę. To my mamy być tymi wielkimi silnymi sku*wielami, którzy znają swoje prawa i w uniesieniu w świętym gniewie usuwają wroga o złych intencjach, które myśli, że jest chytry bo se może bezkarnie wymordować lud.
  I jeśli z takim całkowitym poczuciem słuszności zadziałamy to boskie prawo jest po naszej stronie.
  Jeśli sami se dajemy trzepać w d*psko to wtedy Bóg mówi: sami se dajecie, sami se lubicie. Ale jeśli w obliczu napastnika my mamy własną godność i poczucie słuszności i się obronimy to wtedy Bóg nas wspiera i zadecyduje sprawiedliwość, bezlitosna, choć miłująca.

  Warto może napisać coś o wyciągnięciu konsekwencji prawnych w obliczu zignorowania sprawy i tu jakieś paragrafy z kodeksu prawnego (kodeksów jest tyle, ze na pewno cos by sie znalazło) w formie:
  art. tysiąc pincet sto dziewincet
  Albowiem pan rzecznik taki i taki ma obowiazek taki i taki i w chwili jego nie wywiazania sie z tego i tego grozi mu tyle lat wiezeienia.
  (jakiś prawnik tu by się przydał)

  No i nasze zapewnienie, ze jesli on nic nie zrobi to ma nasza obietnice, ze my juz zadbamy o to, aby poniosl konsekwencje.

  Plotki koniecznie wyeliminować. Infantylne i niewiarygodne. Warto wstawić jakieś udokumentowane badania jako DOWODY na szkodliwość tych szczepionek, bezprecedensowe i bezkompromisowe.

  Trza mu pokazać gdzie ich miejsce. To oni służą nam za nasze pieniądze. My mamy nad nimi władzę, a nie oni nad nami. Oni sprawują władzę wyłącznie z naszego pozwolenia i dla naszego dobra, bo my tak zadecydowaliśmy. I to my możemy im tę władzę w każdej chwili odebrać.

  Pozdrawiam
  Śmierć

 33. Pojawiły się nowe okoliczności – pozwu do prokuratury nie będzie (patrz – najnowszy wpis w blogu). Ale list i tak będzie, tylko ciut zmodyfikowany.

  Bardzo możliwe, że pisma nie będzie właśnie dlatego, że RPO otrzymał sporo podobnych maili i innych sygnałów, świadczących o tym, że w owczarni zapanowały nastroje buntownicze i rewolucyjne. Tak trzymać, zdamy ten największy w dziejach ludzkości egzamin i pokażemy, że zasługujemy na wolność. To jest konfrontacja i mimo, że jesteśmy nieuzbrojeni pokażemy, kto jest potęgą i siłą. Pod naporem większości i bez przelewu krwi ten cały Babilon zwali się w gruzy.

 34. AstroMario, na tej stronce http://www.petycje.pl/petycjeNowa.php (tj. po wyborze rodzaju dokumentu) wszystko jest dokładnie opisane. W sekcji ‚Dane autora’ między rubryką ‚telefon’ a ‚haslo’ jest napisane:

  „Wpisanie hasła w poniższe rubryki stworzy autorowi konto w naszym serwisie. Podając swój e-mail adres i hasło autor bedzie miał możliwość skorzystania z opcji administarcyjnych związanych z dokumentem oraz będzie miał dostęp do dokładnych statystyk podpisów dla petycji. Autor może zrezygnować z tej opcji”.

  A poniżej miejsca na powtórzenie hasła jest napisane:

  „Aby zabezpieczyć autora przed plagą internetu – spamowaniem, oferujemy stworzenie tymczasowego adresu na naszej stronie (przykładowo autor123@petycje.pl). Cała korespondencja wysłana na ten adres będzie kierowana do autora, tak długo jak dokument będzie aktywny.”

  Może lepiej podać własny adres. Tylko nie wiem czy nie będzie on upubliczniony. W summie można założyć petycję próbną i zobaczyć jak się dokument prezentuje publicznie a potem założyć prawdziwą. Ja bym tak spróbował.

 35. @Astromaria…
  Zeżarło Ci najnowszy wpis na blogu i przy okazji mój komentarz… 😉

 36. @ Duke Nukem: to wiem, ale nie działa. Może FF nie działa? Spróbuję chromem albo flockiem…

  @ TheEndi: że co proszę???? Jeśli zeżarło, to wyrzygało z powrotem, bo wszystko jest OK.

 37. Deklaracja Praw Człowieka
  Preambuła

  ZWAŻYWSZY, Że nieposzanowanie i nieprzestrzeganie praw człowieka doprowadziło do aktów
  barbarzyństwa, które wstrząsnęły sumieniem ludzkości, i Są ogłoszone uroczyście jako
  najwznioślejszy cel ludzkości i dążenie do zbudowania takiego świata, w którym ludzie korzystać
  będą z wolności słowa i przekonań oraz z wolności od strachu i nędzy,
  ZWAŻYWSZY, że konieczne jest zawarowanie praw człowieka przepisami prawa, aby nie musiał
  – doprowadzony do ostateczności – uciekać się do buntu przeciw tyranii i uciskowi,
  ZWAŻYWSZY, że konieczne jest popieranie rozwoju przyjaznych stosunków między narodami,
  ZWAŻYWSZY, że Narody Zjednoczone przywróciły swą wiarę w podstawowe prawa człowieka,
  godność i wartość jednostki oraz w równouprawnienie mężczyzn i kobiet, oraz wyraziły swe
  zdecydowanie popierania postępu społecznego i poprawy warunków życia w większej wolności,
  ZWAŻYWSZY, że Państwa Członkowskie podjęły się we współpracy z Organizacją Narodów
  Zjednoczonych zapewnić powszechne poszanowanie i przestrzeganie praw człowieka
  i podstawowych wolności,
  ZWAŻYWSZY, że jednakowe rozumienie tych praw i wolności ma olbrzymie znaczenie dla ich
  pełnej realizacji,
  PRZETO ZGROMADZENIE OGÓLNE ogłasza uroczyście niniejszą
  Powszechną Deklarację Praw Człowieka
  art. 3
  Każda osoba ma prawo do życia , wolności i bezpieczeństwa osobistego.

  Ustawa o Rzecniku Praw Obywatelskich:
  z dnia 17 lipca 1987 z późniejszymi zmianami
  Dz. U. 2001 Nr 14, poz. 147 oraz
  2007 Nr 25, poz 162 tekst ujednolicony

  Art. 1.
  1. Ustanawia się Rzecznika Praw Obywatelskich.
  2. Rzecznik Praw Obywatelskich, zwany dalej „Rzecznikiem”, stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji oraz w innych aktach normatywnych.
  2a. W sprawach dzieci Rzecznik współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka.
  3. W sprawach o ochronę wolności i praw człowieka i obywatela Rzecznik bada, czy wskutek działania lub zaniechania organów, organizacji i instytucji, obowiązanych do przestrzegania i realizacji tych wolności i praw, nie nastąpiło naruszenie prawa, a także zasad współżycia i sprawiedliwości społecznej.

  Art. 8.
  Rzecznik podejmuje czynności przewidziane w ustawie, jeżeli poweźmie wiadomość wskazującą na naruszenie wolności i praw człowieka i obywatela.

  Art. 9.
  Podjęcie czynności przez Rzecznika następuje:
      1) na wniosek obywateli lub ich organizacji,
      2) na wniosek organów samorządów,
      2a) na wniosek Rzecznika Praw Dziecka,
      3) z własnej inicjatywy.

  Art. 11.
  Rzecznik po zapoznaniu się z każdym skierowanym do niego wnioskiem może:
      1) podjąć sprawę,
      2) poprzestać na wskazaniu wnioskodawcy przysługujących mu środków działania,
      3) przekazać sprawę według właściwości,
      4) nie podjąć sprawy
  – zawiadamiając o tym wnioskodawcę i osobę, której sprawa dotyczy.

  Art. 14.
  Po zbadaniu sprawy Rzecznik może:
      1) wyjaśnić wnioskodawcy, że nie stwierdził naruszenia wolności i praw człowieka i obywatela,
      2) skierować wystąpienie do organu, organizacji lub instytucji, w których działalności stwierdził naruszenie wolności i praw człowieka i obywatela;
      3) zwrócić się do organu nadrzędnego nad jednostką, o której mowa w pkt 2, z wnioskiem o zastosowanie środków przewidzianych w przepisach prawa,

  Komentarz: ( Do ONZ / Strasbourgh`a / Trybunału Konstytucyjnego za naruszanie praw człowieka.
  W przypadku kiedy istniejej rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia nie wolno mu odmówić pomocy!!! )

  Konstytucja Polska
  WOLNOŚCI I PRAWA OSOBISTE
  Art. 38.
  Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
  Art. 39.
  Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
  Art. 43.
  Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu.
  Art. 47.
  Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
  Art. 31.
  1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
  2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
  Art. 76.
  Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa.

  Kodeks Karny
  ( interpretacja nie jest dosłowna, zbrodnie przeciwko ludzkościi nie muszą wystąpić w trakcie wojny )

  Dz. U. 1997 nr 88 poz 553 z późniejszymi zmianami (obowiązujący teraz)

  Art. 115. § 1. Czynem zabronionym jest zachowanie o znamionach określonych w ustawie karnej.
  § 20. Przestępstwem o charakterze terrorystycznym jest czyn zabroniony zagrożony karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 5 lat, popełniony w celu:
  1) poważnego zastraszenia wielu osób,
  2) zmuszenia organu władzy publicznej Rzeczypospolitej Polskiej lub innego państwa albo organu organizacji międzynarodowej do podjęcia lub zaniechania określonych czynności,
  3) wywołania poważnych zakłóceń w ustroju lub gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej, innego państwa lub organizacji międzynarodowej – a także groźba popełnienia takiego czynu.

  Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
  Art. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
  § 2. Kto zabija człowieka:
  1) ze szczególnym okrucieństwem,

  Art. 156. § 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
  1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
  2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  Art. 123. § 1. Kto, naruszając prawo międzynarodowe, dopuszcza się zabójstwa wobec:
  § 2. Kto, naruszając prawo międzynarodowe, powoduje u osób wymienionych w § 1 ciężki uszczerbek na zdrowiu, poddaje te osoby torturom, okrutnemu lub nieludzkiemu traktowaniu,
  dokonuje na nich, nawet za ich zgodą, eksperymentów poznawczych, używa ich do ochraniania swoją obecnością określonego terenu lub obiektu przed działaniami zbrojnymi albo własnych oddziałów lub zatrzymuje jako zakładników, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

  Komenatrz: Do powyższych kar nie stosuje się przepisówo przedawnieniu nie obowiązuje!!:

  Art. 105. § 1. Przepisów art. 101-103 nie stosuje się do zbrodni przeciwko pokojowi, ludzkości i przestępstw wojennych.
  —————————————————————————

  Pakt Praw Obywatelskich
  Dz. U. Nr 38, poz 167 poz 168 ratyfikowany w 1977

  Artykuł 6
  1. Każda istota ludzka ma przyrodzone prawo do życia. Prawo to powinno być chronione przez ustawę.
  Nikt nie może być samowolnie pozbawiony życia.

  Artykuł 7
  Nikt nie będzie poddawany torturom lub okrutnemu, nieludzkiemu albo poniżającemu traktowaniu lub karaniu. W szczególności nikt nie będzie poddawany, bez swej zgody swobodnie wyrażonej, doświadczeniom lekarskim lub naukowym.

  Konwencja Praw człowieka
  Artykuł 2 Prawo do życia
  Dz. U nr 61 poz 284 poz 285 z 1993r oraz Dz. U. Nr 36 poz 175 poz 178 z 1995r. (ratyfikowany)
  1. Prawo każdego człowieka do życia jest chronione przez ustawę. Nikt nie może być umyślnie pozbawiony życia, wyjąwszy przypadki wykonania wyroku sądowego, skazującego za przestępstwo, za które ustawa przewiduje taką karę.

  2. Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnie koniecznego użycia siły:
  a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
  b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemożliwienia ucieczki osobie pozbawionej wolności zgodnie z prawem,
  c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania.
  Komenatrz: ( TYLKO W OBRONIE WŁASNE W ŻADNEJ INNEJ NIE MOŻNA WEDŁUG NASZEGO KODEKSU )
  Artykuł 3 Zakaz tortur
  Nikt nie może być poddany torturom ani nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu.

  W związku z Konstytucją Polską:
  Art. 87.
  1.Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
  Art. 91.
  1.Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
  2.Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
  3.Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.
  Art. 9.
  Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.

  ( JEŻELI ONZ/STRASBOURGH ŁAMIE PRAWA W TYCH KONWENCJACH MOŻNA ICH POSTAWIĆ PRZED MIĘDZYNARODOWYM TRYBUNAŁEM – SAMI TO STWORZYLI )

  Artykuł 4
  1. W przypadku gdy wyjątkowe niebezpieczeństwo publiczne zagraża istnieniu narodu i zostało ono urzędowo ogłoszone, Państwa-Strony niniejszego Paktu mogą podjąć kroki mające na celu
  zawieszenie stosowania zobowiązań wynikających z niniejszego Paktu w zakresie ściśle odpowiadającym wymogom sytuacji, pod warunkiem, że kroki te nie są sprzeczne z innymi ich
  zobowiązaniami wynikającymi z prawa międzynarodowego i nie pociągają za sobą dyskryminacji
  wyłącznie z powodu rasy, koloru skóry, płci, języka, religii lub pochodzenia społecznego.
  2. Powyższe postanowienie nie upoważnia do zawieszenia stosowania postanowień artykułów 6, 7, 8 (ustępy 1 i 2), 11, 15, 16 i 18.
  3. Każde z Państw-Stron niniejszego Paktu, korzystające z prawa do zawieszenia stosowania
  zobowiązań, poinformuje natychmiast pozostałe Państwa-Strony niniejszego Paktu, za
  pośrednictwem Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, jakie postanowienia
  Paktu zostały zawieszone oraz jakie były tego powody. Następnie Państwo to zawiadomi tą samą
  drogą o terminie, w którym zawieszenie przestaje obowiązywać.

  Artykuł 5
  1. Żadne postanowienie niniejszego Paktu nie może być interpretowane jako przyznanie
  jakiemukolwiek Państwu, grupie lub osobie jakiegokolwiek prawa do podjęcia czynności lub
  dokonania aktu mającego na celu zniweczenie praw lub wolności uznanych w niniejszym Pakcie albo ich ograniczenie w szerszym stopniu, niż przewiduje to niniejszy Pakt.
  2. Żadne z podstawowych praw człowieka uznanych lub istniejących w którymkolwiek z Państw-Stron niniejszego Paktu na podstawie ustaw, konwencji, zarządzeń lub zwyczaju nie może być ograniczone ani zawieszone pod pretekstem, że niniejszy Pakt nie uznaje takich praw lub że uznaje je w węższym zakresie.

  Do OMBUSMAN`a Europejskiego również może wystąpić Rzecznik Praw Obywatelskich Polski.
  Konstytucja:
  Art. 54.
  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

 38. O, dzięki, że chciało ci się wyszukać te wszystkie paragrafy, rano poczytam to na spokojnie i zrobię z tego użytek. A podobno nasz RPO jest doktorem prawa. Czyżby kupił pracę doktorską na bazarze?

 39. Nie wyszukałbym tych paragrafów sam. Zawiłość i ilość tych wszystkich praw/konwencji i innych paragrafów jest potężna. Tak to jest spreparowane. Moja mama to szybko wyszukała w swoich książkach, ponieważ 15 lat Państwo Polskie rozwodziło moich rodziców. Miała naście lat na studiowanie tego.. ja nawet nie wiedziałbym, że aż tyle tego jest..
  Co do Rzecznika Praw Koncernów i innych ludzi stojących u władzy, to ja im zazwyczaj nie wierzę. Według mnie większość z nich mydli oczy, manipuluje, kręci i oszukuje. W końcu SPRYWATYZOWALI prawie całą Polskę. W nowoczesnym świecie słowo UKRADŁ zastąpiliśmy słowem SPRYWATYZOWAŁ.
  Ja myślę, że nasz RPO doskonale zna prawa obywateli i doskonale ZNA KONSEKWENCJE.. oni już myślą traktatem lizbońskim (w którym zagwarantowali sobie odebranie NAM naszych konstytucyjnych praw). Najwyższy czas rozliczyć ich z ich obowiązków.

 40. AstroMario.
  Jestem na etapie zakładania petycji w przeglądarce FF i co zauważyłem to to, że trzeba koniecznie wpisać dane w polach które są oznaczone pomarańczową gwiazdką – za tą gwiazdką znajdują się objaśnienia. Po kliknięciu klawisz „Podgląd” otrzymujemy tenże podgląd (przykład):
  ————————————-
  Do
  http://www.petycje.pl
  Polnet Inc. z siedzibą w Los Angeles, US
  webmaster@petycje.pl, pomoc@petycje.pl

  Tu będzie treść twojego dokumentu.

  Niżej podpisany/a
  Duke Nukem
  kod pocztowy miejscowość
  autor_****@petycje.pl

  [***ja wybrałem wcześniej opcję „Chcę stworzyć tymczasowy adres e-mail”***]

  Weryfikacja zostanie wysłana na adres: naszadres@serwer.pl
  ————————————-
  2 klawisze niżej: „Wyślij weryfikację adresu e-mail” i drugim „Powrót”

  Niżej jest ważna nota której fragment zacytuję:
  „Po wybraniu „Wyślij weryfikację” autor otrzyma e-mail z linkiem zwrotnym do strony, gdzie można kontynuować pisanie dokumentu.”

  Adres e-mail autora musi być prawdziwy. Wystarczy więc kliknąć „Wyślij weryfikację adresu e-mail”, przejść do własnej poczty i kliknąć na otrzymany e-mailem link potwierdzający autentyczność naszego adresu e-mail.

 41. @ Duke Nukem: zmyliło mnie to pole o nazwie „współautor”. Nie mam współautora, więc przepuściłam, a tu widzę, że trzeba podać swoje dane, OK, kapuję.

 42. możesz Mario jeszcze zapytać czym ten człowiek argumentuje swą wiarę w szczepionki za które3 producent nie chce brać odpowiedzialności..
  i jeszcze czemu np zawdzięczamy jego milczenie w sprawie codex a. ?

 43. Ja myślę, że dobry będzie wzór pisma do pobrania.. żeby każdy wysłał sygnowany podpisem lub podpisami z bloku czy ulicy na której mieszka.

 44. Już kilkakrotnie zbierałam się na wpis. Pani Mario w imieniu swoim i moich znajomych dziękuję za wyrażaniem poglądów z którymi się zgadzam. Szlag mnie trafia jak widzę że ogłaszają pandemię grypy kiedy wokół mnie nikt nie choruje. Ale rzeczywiście jeśli tylko ktoś kichnie lub zakaszle to natychmiast jest wysyłany do lekarza stąd te kolejki!!! Pozdrawiam seredecznie.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s