Kto tak naprawdę straszy? Twórcy teorii spiskowych, czy mainstreamowe media?

Rząd Światowy powstanie bez względu na to, czy nam się to podoba czy nie. Otwartą pozostaje jedynie kwestia, czy Rząd Światowy stworzony zostanie na drodze przemocy czy powszechnego przyzwolenia. [James Paul Warburg]

Nad społeczeństwem dominować będzie elita… która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją. [Zbigniew Brzeziński]

Idealną sytuacją dla każdego człowieka jest ta, która pozwala mu na pełną wolność działania przy jednoczesnym kontrolowaniu zachowania innych w celu wymuszenia posłuszeństwa na drodze do realizacji własnych pragnień. To znaczy, innymi słowy, każdy człowiek poszukuje władzy nad światem niewolników. [James Buchanan, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii]

Podobno twórcy tzw. „teorii spiskowych” to paranoicy, czyli ludzie chorobliwie podejrzliwi i do szpiku kości przesiąknięci paraliżującym lękiem.

Oficjalną i jakże pokrzepiającą w swoim optymizmie wersję rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, podobno jedyną prawdziwą i niezafałszowaną, możemy przeczytać i zobaczyć w mainstreamowych mediach.

Wersję „paranoiczno-spiskową” możemy znaleźć w blogach, prowadzonych przez totalnych świrów i pomyleńców.

Oficjalne media przekazują rzetelne i sprawdzone wiadomości oraz poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Paranoiczne blogi i strony wręcz przeciwnie: sączą w dusze porządnych obywateli niczym nieuzasadniony lęk.

Przyjrzyjmy się więc temu, co piszą media…

TERRORYSTA – TERROR – TERRORYZM!!!

Gdzie nie spojrzysz, wszędzie czai się brodaty terrorysta owinięty jak baleron materiałami wybuchowymi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega:

Terroryzm – co robić w sytuacji zagrożenia

Ogólne zasady

Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie. Dotyczy to przede wszystkim miejsc publicznych, np.: supermarketów, środków komunikacji publicznej, imprez masowych.

Co może być sygnałem ostrzegającym o niebezpieczeństwie?

 • rzucające się w oczy nietypowe zachowanie osób,
 • pozostawione bez opieki przedmioty: paczki, torby, pakunki,
 • samochody, a zwłaszcza furgonetki, parkujące w nietypowych miejscach, tj. w pobliżu kościołów i miejsc organizowania imprez masowych i zgromadzeń,
 • nie dotykaj podejrzanych przedmiotów pozostawionych bez opieki,
 • powiadom stosowne służby (policję, straż miejską, administratora obiektu),
 • jeżeli dojdzie do akcji ewakuacyjnej lub ratowniczej, zastosuj się do poleceń osób kierujących operacją,
 • zachowaj spokój i bezpiecznie, bez paniki opuść niebezpieczną strefę,

Pamiętaj, nigdzie nie jesteś bezpieczny. Pamiętaj, musisz się bać! Nieustające banie się to twój obywatelski obowiązek! Bój się, rozglądaj się trwożliwie wokół, podejrzewaj o niecne zamiary wszystkich i każdego, nie ufaj nikomu i koniecznie podglądaj, szpieguj i donoś na każdego, kto ci się nie podoba.

Każda pozostawiona bez opieki walizka to jak nic bomba! Jak tylko jakąś zobaczysz, wiej najszybciej jak potrafisz i padnij na ziemię za najbliższym narożnikiem. I bardzo starannie pilnuj swojego bagażu, bo jeśli pozostawisz go choćby na sekundę bez nadzoru możesz mieć pewność, że wysadzą go w powietrze na najbliższym poligonie.

Dzwoń na policję, jeśli zobaczysz samochody, a zwłaszcza furgonetki, parkujące w pobliżu kościołów i miejsc imprez masowych. Jak wiadomo pod kościołami, kinami i dyskotekami samochody nie parkują nigdy, więc jeśli jakiś tam zobaczysz, to znaczy, że w środku siedzą zamaskowani islamiści na worach trotylu.

Wchodząc gdziekolwiek: na dworzec kolejowy, do galerii handlowej czy na dyskotekę nie czuj się radosny, a zwłaszcza bezpieczny, pamiętaj, śmierć z ręki terrorysty może cię spotkać wszędzie, więc zrób najpierw rozeznanie terenu (MSWiA):

Jak się przygotować:

 • pomyśl, którędy w pośpiechu można się ewakuować z budynku, metra lub innych zatłoczonych miejsc,
 • zwróć uwagę na ciężkie lub łatwo tłukące się przedmioty, które mogą być przesunięte podczas wybuchu,
 • zapamiętaj elementy z najbliższego otoczenia,

Listonosza też do domu nie wpuszczaj, bo nie masz pewności, czy nie przeszedł na islam. Ale jeśli już popełniłeś ten błąd, zastosuj się do ministerialnej instrukcji (MSWiA):

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU OTRZYMANIA PODEJRZANEJ PRZESYŁKI

Co powinno wzbudzić podejrzenia:

 • brak nadawcy,
 • brak adresu nadawcy,

Skoro byłeś tak nierozsądny, że wpuściłeś listonosza i tak durny, że przyjąłeś paczkę, pamiętaj, istnieją procedury bezpieczeństwa, które mogą (choć nie muszą) cię uratować. Oto instrukcja postępowania w takim przypadku (MSWiA):

 • umieść tę przesyłkę w grubym worku plastikowym i szczelnie go zamknij,
 • worek ten umieść w drugim grubym plastikowym worku, ten również szczelnie zamknij – zawiąż supeł i zaklej taśmą klejącą,
 • paczki nie przenoś, najlepiej, by pozostała na miejscu,
 • powiadom lokalny posterunek policji lub straż pożarną – służby te podejmują wszystkie niezbędne kroki w celu zabezpieczenia przesyłki.

Robiąc to wszystko módl się głośno, żeby przy przekładaniu z wora do wora paczka nie wybuchła, bo jak łatwo przewidzieć, foliowy worek to nie szyba pancerna, więc w razie eksplozji paczki nie uchroni cię przed śmiercią ani kalectwem.

Nie ciesz się głupio i nie sądź, że unikanie dworców i lotnisk lub rezygnacja z rozrywek w kawiarniach i kinach zagwarantuje ci bezpieczeństwo. Nie jesteś bezpieczny nigdzie, nawet we własnym domu i nawet wtedy, gdy nie wpuszczasz do niego listonosza.

KRYZYS

Co najmniej od półtora roku słyszymy słowo „KRYZYS” odmieniane przez wszystkie przypadki i od świtu do nocy powtarzane przez wszystkie media niczym święta mantra. Jeśli któryś z medialnych komentatorów ośmieli się zasugerować, że w Polsce KRYZYS jest nieodczuwalny, wszyscy rzucają się na niego z krzykiem, że KRYZYS był, KRYZYS jest i KRYZYS będzie i wszyscy bez wyjątku ten KRYZYS odczujemy.

Nawet jeśli ktoś KRYZYSU nie czuje, to i tak się ogranicza, nie kupuje, nie inwestuje, nie podróżuje ani sobie nie dogadza, bo przecież w całym świecie jest KRYZYS i trzeba się wstrzymać. I tak właśnie wszyscy produkujemy coraz większy KRYZYS, bo brak aktywności zakupowej i inwestycyjnej jest czynnikiem KRYZYSogennym.

OGÓLNOŚWIATOWA PANDEMIA ŚMIERTELNIE GROŹNEJ CHOROBY

Wytłucze nas skuteczniej, niż średniowieczne epidemie dżumy i cholery. Najpierw pojawiły się priony, a potem SARS. Zabił 774 osób na całym wielkim świecie, głównie w dalekich Chinach i na Tajwanie, ale media siały panikę, jakby cały świat wymierał. Jeszcze nie zdążyliśmy dojść do siebie po tym jakże śmiertelnym żniwie, gdy zaatakowała nas ptasia grypa. Po tej grypie świat miał stać się bezludną pustynią, po której hula tylko wiatr, więc władze na granicy rewidowały każdego, sprawdzając, czy przypadkiem nie przewozi najgroźniejszej kontrabandy na świecie w postaci kawałka pieczonego kurczaka lub kanapek z indykiem. Jeśli takowe znaleziono, lądowały one w pojemniku z napisem „biohazard”, a samochód i jego właściciele zostawali poddani gruntownej dezynfekcji.

Ptasia grypa minęła, lecz nie dano nam odetchnąć, bo natychmiast pojawiła się świńska. Media szalały i wciąż szaleją, jakby nadciągał koniec świata. Najpierw, niczym z niezapomnianego Radia Erewan dowiadujemy się, że zmarły setki ludzi w Meksyku, zaraz potem, że tylko dziesiątki, a tak naprawdę zaledwie kilka, ponieważ jako ofiary A/H1N1 policzono zmarłych ze starości, na AIDS, zawały serca, raka, a nawet ofiary wypadków drogowych i błędów medycznych. Na całym świecie trwają polowania z nagonką na każdą osobę, którą można policzyć jako ofiarę wirusa A/H1N1, przy czym słowo „ofiara” nie oznacza bynajmniej przypadku śmiertelnego. Bezcenna jest informacja o każdym, kto z powodu owego wirusa przynajmniej raz kichnął. Władze modlą się o przynajmniej jeden przypadek zgonu, na szczęście bez skutku, bo zdrowieją nawet ci, których zdrowie jest w totalnej ruinie, spowodowanej zupełnie innymi, przewlekłymi chorobami. Te bolesne zawody nie przeszkadzają jednak Światowej Organizacji Zdrowia ogłosić wszechświatowej pandemii najwyższego, 6 stopnia, kategorycznie zakazać liczenia chorych i zmarłych (żeby łatwiej było fałszować statystyki) i zlecić kopanie zbiorowych mogił w Belgii i UK.

Ludzie coraz powszechniej przestają wierzyć w medialne doniesienia, ale na szczęście mamy Ukrainę i znów możemy zacząć się bać!

tvn24: Wirus zabija pod polską granicą 34 ofiary, setki chorych

Oczywiście, jak zwykle już po chwili dowiadujemy się, że podobnie jak w Meksyku policzono wszystkich zmarłych, a nie ofiary A/H1N1. Tych było… sztuk 1 (słownie: jeden) i 11 chorych. Jak zwykle: elektryzujący tytuł:

Lepiej nie jechać na Ukrainę

Tysiąc osób w szpitalach

i dalej wiadomość mu zaprzeczająca:

Wiadomość o „tajemniczym wirusie” na Ukrainie zelektryzowała Polskę w czwartek. Z danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy wynikało, że w trzech okręgach (lwowskim, tarnopolski, iwano-frankowski) na grypę chorych jest 37 923 osoby, hospitalizowano 951 osób, z czego 61 na intensywnej terapii. Na powikłania pochorobowe zmarło 37 osób. 1 osoba zmarła na grypę A/H1N1. 11 jest zakażone tym wirusem.
Zachorowania nasiliły się w od 19 października.

Ukraina wymiera, my będziemy następni. Obywatelu, nie przestawaj się bać! Jeśli przestałeś wierzyć w te doniesienia i trząść się ze strachu mamy dla ciebie kolejną wiadomość prosto z mainstreamowych mediów:

Globalne ocieplenie

Świat się kończy, a dla ludzkości, ba, dla całej naszej planety, wybiła już ostatnia godzina. Oczywiście, wszystkiemu jesteśmy winni my, ludzie, bo kupujemy i oddychamy.

Ekologiczna katastrofa już za 20 lat?

Za 20 do 30 lat lodowa pokrywa Arktyki w ciągu letnich miesięcy będzie kompletnie zanikać – twierdzą brytyjscy naukowcy, którzy wrócili z przełomowej ekspedycji na Biegun Północny.

Poziom morza ma wzrosnąć o 7 metrów, dzięki czemu potopimy się wraz z pingwinami, fokami i białymi misiami. Bójmy się i ani przez chwilę nie przestawajmy się bać!!!

Zmiany klimatu już teraz szkodzą ludziom i ekosystemom. Topnienie lodowców w górach, rozpadanie się pokrywy lodowej na biegunach, wzrost poziomu mórz, wymieranie rafy koralowej, odwilże, zmiany ekosystemów, śmiertelne fale upałów, powodzie – to zjawiska, z którymi mamy do czynienia na coraz większą skalę. Nie tylko naukowcy są świadkami tych zmian. Od Grenlandii, przez Himalaje, Europę i Afrykę, a skończywszy na mieszkańcach wysp Kiribati na Pacyfiku, ludzie i przyroda zmagają się ze skutkami zmiany klimatu.

Niebezpiecznych skutków zmian klimatu doświadczamy już teraz, kiedy temperatura podniosła się “zaledwie” o 0,8 °C. Dlatego też naukowcy apelują o powstrzymanie wzrostu temperatury na poziomie poniżej 2 °C. Jeżeli nam się to nie uda to w przeciągu kolejnych dekad warunki panujące na naszej planecie osiągną bezprecedensowy stan, z którym obecnie żyjące gatunki nigdy nie miały do czynienia (średnia życia gatunku to 1-3 miliony lat).

Jaki nieuk wymyślił to ostatnie zdanie??? Młodych informuję, że w latach 70. naukowcy straszyli nas bardzo, ale to bardzo rychłym zlodowaceniem. Gazety licytowały się, która przedstawi najstraszliwszą prognozę, a my przygotowywaliśmy się moralnie do przetrwania w krainie wiecznych lodów.

Przeludnienie

Jest nas za dużo

Populacja Ziemi przekroczyła właściwe rozmiary.

Tak w rozmowie „BBC One Planet” twierdzi doradzająca prezydentom USA w sprawach naukowych Nina Fedoroff.

Ludzie przekroczyli już punkt, w którym Ziemia jest w stanie podołać naszej obecności. Musi nas zacząć ubywać, musi zmniejszyć się stopa przyrostu naturalnego – twierdzi prof. Fedoroff, nosząca oficjalny tytuł „Science and Technology Adviser”.

Prawda, że to pokrzepiające wiadomości? Nasze media zawsze przekazują nam bezwzględnie prawdziwe informacje i nigdy nie straszą ani nie generują paranoicznego lęku.

Nasze szlachetne władze ufają obywatelom i pozwalają im cieszyć się przywilejami oraz wszelkiego rodzaju wolnościami obywatelskimi. Policja jest profesjonalnie przeszkolona i potrafi skutecznie wyłapać przestępców w taki sposób, żeby nie naruszać miru domowego spokojnych i uczciwych obywateli.

Amerykańska policja niczym STASI – szpiegujcie ludzi na ulicach!

William Bratton z policji w Los Angeles zachęca mieszkańców do zgłaszania wszelkiej podejrzanej aktywności, która może zagrażać zarówno im jak i otoczeniu. Jako przykład podawane są większe zakupy środków chemicznych na stacjach benzynowych (nawet codziennego użytku).

Wymieniane są główne typy dziwnego rodzaju aktywności:

 • intensywne zapachy chemikaliów
 • noszenie przez kogoś ubrania zbyt dużego jak na jego/jej rozmiar lub noszenie ubrania zbyt ciepłego niż wymaga tego aktualna pora roku
 • zaobserwowanie obcej osoby pytającej o zabezpieczenia danego budynku

Oczywiście, tylko paranoicy podejrzewają wszystkich i każdego o złe zamiary i tylko paranoicy czują przymus szpiegowania, podsłuchiwania i inwigilowania wszystkich i każdego. Zdrowi umysłowo ludzie, a tacy przecież zostali przez nas wybrani do reprezentowania naszych interesów i dbania o nasze dobro nigdy tego nie robią, szanując naszą prywatność, która jest dla nich świętością.

Totalna inwigilacja

Kto czyta moją pocztę?

Archiwum wiadomości e-mail przechowywane jest na serwerach dostawcy poczty elektronicznej. Dostęp policji do tych wiadomości wymaga zgody sądu. Wszystkie wiadomości elektroniczne: te, które czytasz, i te, które wysyłasz, są przechowywane na serwerach dostawcy usług poczty elektronicznej. Czy można poprosić o usunięcie takich danych? A może prawo nakazuje archiwizację e-maili, np. do wglądu policji? Obecnie nie, w przyszłości jednak sytuacja może się diametralnie zmienić, na co wskazują starania Parlamentu Europejskiego i polskiego Sejmu, żeby radykalizować prawo telekomunikacyjne i stosować przymusowe gromadzenie informacji.

Słusznie, bo przecież wszyscy jesteśmy potencjalnymi bandziorami. Po co policja ma się uczyć sztuki tropienia przestępców, skoro może nic nie umieć, ale za to mieć dostęp do gotowców?

Obywatelu! Oglądaj tylko wiadomości w mainstreamowych mediach i bój się. Nigdy nie przestawaj się bać. Tylko wtedy, kiedy się boisz władza czuje, że jest ci potrzebna, a nawet niezbędna. Uwierz, że świat pełen jest TERRORYSTÓW, TERRORU I TERRORYZMU. Uwierz, że za każdym rogiem czai się TERRORYSTA, który chce cię wysadzić w powietrze lub zarazić wąglikiem. Uwierz, że twój najbliższy sąsiad i przyjaciel jest bandytą, który ci zagraża. Dlatego bądź posłuszny i rób wszystko, co władza ci każe. Donoś, szpicluj i bój się nieustająco. Dla własnego dobra wyrzeknij się praw obywatelskich. Z radością poddawaj się rewizjom osobistym, bo dzięki temu przyczyniasz się do wzrostu bezpieczeństwa wszystkich obywateli. Na swój koszt zainstaluj we własnym mieszkaniu kamery wideo, przez które policja będzie mogła śledzić twoje poczynania nawet w twoim WC. Czym prędzej spraw sobie i swojej rodzinie chip RFID, dzięki któremu będziecie zawsze widoczni i zawsze pod kontrolą.

Nasze media kochane NIGDY nie kłamią. Ufaj swojej gazecie. Zamiast samodzielnie myśleć bezkrytycznie oglądaj wiadomości w TV. Nie buntuj się przeciwko władzy i bez sprzeciwu wykonuj jej rozkazy, bo ona jest po to, żeby zadbać o twoje bezpieczeństwo. I nigdy, ale to nigdy nie słuchaj żadnych paranoicznych spiskoświrów. To niebezpieczni dewianci i niegodziwi dranie, którzy chcą cię wystraszyć i podburzyć do buntu.

Paranoja to znajomość wszystkich faktów [William S. Borroughs]

Pamiętajmy, że naukowcy dowiedli, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie [prof. Maria Dorota Majewska]

W całej ludzkiej historii więcej przestępstw popełniono z powodu posłuszeństwa, niż nieposłuszeństwa obywatelskiego. Tak więc to nie sprzeciw, nie bunty i nie dewianci są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla wszystkich społeczeństw są ludzie bezmyślnie i ślepo posłuszni jakimkolwiek władzom. [Phillip Zimbardo]

Tłumienie rebelii i wszelkich innych poglądów jest oznaką tyranii. Chodzi o to, żeby nie dopuścić opozycji, żadnych alternatywnych poglądów do iluzji, którą stworzono. Zazwyczaj do iluzji, że dadzą ludziom bezpieczeństwo, lepsze życie, choć tak naprawdę zabierają ludziom wolność i swobody. [Phillip Zimbardo]

Czytelniku, pamiętaj, nie wolno ci wierzyć w żadne wstrętne „teorie spiskowe”! Musisz uwierzyć, że autorzy tych doniesień są spiskoświrami i że piszą te bzdury tylko dlatego, że są sparaliżowani lękiem przed życiem, światem i odpowiedzialnością i dlatego projektują swoje lęki na świat, zamiast się z nimi odważnie zmierzyć. Pamiętaj, ludzie, którzy tworzą i rozpowszechniają te odrażające teorie spiskowe są prości, niewykształceni, zabobonni, brudni i śmierdzący, ich status społeczny i materialny jest niski, nie myją rąk i zębów, są niezrealizowani życiowo, nikt ich nie kocha, są niezdolni do stworzenia zdrowego partnerskiego związku, są oziębli seksualnie, cierpią na impotencję, zostali porzuceni przez partnerów i własne dzieci, nie mają satysfakcjonującego życia osobistego, są zgorzkniali, rozczarowani sobą, zawiedzeni ustrojem społecznym i własną pozycją w świecie*) i ………………. sami sobie tu dopiszcie, co jeszcze psychopatyczni inżynierowie nastrojów społecznych i toksyczni psychologowie mogą wymyślić, żeby tylko obrzydzić wam i ośmieszyć tych, których w żadnym razie nie powinniście słuchać.

————

*) Tych oszczerstw nie wymyśliłam, zaczerpnęłam je z bloga pewnego psychopatycznego i jadowicie toksycznego… psychoterapeuty oraz z blogów jego kumpli spod ciemnej gwiazdy. Czuwaj Boże nad jego pacjentami i miej ich w opiece!!!

———–

Dopisek z ostatniej chwili: senator Ron Paul w wywiadzie dla Time odpowiada między innymi na pytanie „Czy kreowanie strachu wynikającego z teorii spiskowych pomaga czy szkodzi sprawie wolności?”

Ron Paul: -„ Jeśli spisek jest prawdziwy, wtedy mamy ukryte działania. Mógłbyś nazwać Rezerwę Federalną (FED) spiskiem, ponieważ oni spiskują sterując gospodarką w sekrecie. Powiedziałbym, że to całkiem niezła konspiracja”.

Obejrzyjcie to koniecznie, wygląda na to, że jednak prawo ma szansę na tym świecie.

——————————————-
Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj Zasady komentowania bloga
Forum dyskusyjne do dyskusji offtopowych (tu możesz zaproponować własny temat)
Mój blip
——————————————-

95 komentarzy do “Kto tak naprawdę straszy? Twórcy teorii spiskowych, czy mainstreamowe media?

 1. Smugi na niebie po chwilowej przerwie zaczęły się 1.listopada, wczoraj też. Może te siły i środki były skierowane bardziej na wschód przez te chwilę.

  Całe to zamieszanie wokół świńskiej grypy i tego co dzieje się w mediach można podsumować stwierdzeniem starym jak świat ‚strach się bać , dlatego tylko spokój i rozwaga może nas uratować.

 2. TheEndi
  Fakt, że rozważam pewne możliwości wcale nie znaczy,
  że mam wątpliwości. ( w części dalszej będzie proza ).
  Jestem człowiekiem biednym i niewykształconym, uwierz mi, że odczułem działanie systemu bardziej niż bym tego chciał i chociaż mnóstwo znajomych robi dokładnie to czego się od nich oczekuje ja zawsze byłem na nie, zawsze kierowałem się sercem i własną intuicją. Powinienem być barankiem bo wtedy łatwiej się żyje, ale nigdy takie życie mnie nie interesowało. Dlaczego doczepiłem się do Was? Ponieważ odnalazłem tutaj namiastkę wolności i ludzi, którzy mówią otwarcie o tym co tak naprawdę dzieje się na tym świecie. Może nie potrafię ubrać swoich odczuć w słowa, takie, których intencje każdy by zrozumiał, ale przecież nie oto tu chodzi… prawda?

 3. Brawo pani minister Kopacz!!!!!
  A Monika Olejnik juz dawno sie zblaznila i od dluzszego czasu pokazuje brak profesjonalizmu.

 4. Byly minister zdrowia Marek Balicki:

  (…)”takie szczepionki wprowadzone są już na rynek wielu krajów europejskiej. – Brytyjczycy liczą każdą złotówkę. Skoro zdecydowali się na uruchomienie programu szczepień, oznacza to, że ta decyzja jest oparta na racjonalnych przesłankach – mówił Balicki”
  zrodlo: TVN24

  Racjonalne przeslanki!!! Dla bylego ministra nie jest istotne, ze profesjonalnie kazda szczepionka musi byc testowana przynajmniej jeden rok. Tutaj mamy ekspresowe tempo okolo trzech miesiecy.

  Kolejny atak na minister Kopacz:
  (…)”– Rząd, żeby rządzić, powinien podejmować decyzje – mówił z kolei Bolesław Piecha, poseł PiS. Decyzję Ewy Kopacz poseł nazwał „niefrasobliwością”. – Szkoda Polaków – dodał”.

  Szkoda Polakow? Szkoda, ze posel nie zapoznal sie jakie sa procedury bezpieczenstwa podczas testowania szczepionek!

  RACJONALNE PRZESLANKI – szczepionki,globalne ocieplenie,walka z terorystami, czipowanie ludzi a wszystko to ma racjonalne przeslanki. Tak wlasnie to dziala dlatego w towarzystwie czesto slysze – mysl racjonalnie!!!!!

 5. Ja się zastanawiam, czy oni tym dziennikarzom nie robią czegoś z mózgami? Może wypuszczają ich na wizję zaćpanych? Albo wszczepili im mikrochipy? Bo przecież niemożliwe, żeby ktoś trzeźwy i w pełni panujący nad swoją głową mógł się tak zachowywać jak Olejnik w tym filmie. Szok po prostu. Dziś w Faktach dziennikarze też bredzili – może się biedacy zaszczepili i to im zaszkodziło na głowy?

 6. Hej @The Endi!!!…właśnie miałem zamiar zamieścić ten link tutaj i mnie uprzedziłeś – to super, bo informacja idzie jak trzeba!!!…:)))
  ostatnio tak sobie myślałem, ze bardzo prawdopodobne jest to, iż chcą potajemnie zaczipować populację przy okazji tych szczepień, dlatego tak się wiją i robią wszystko, zeby jak najwięcej ludzi się dobrowolnie zaszczepiło…no i ten artykuł by potwierdzał, ze coś jest na rzeczy!!!
  ten ukryty motyw jest bardzo realny, biorąc pod uwagę dlaczego tak bardzo im zależy i dlaczego z nieistniejących zagrożeń robią epidemię w mediach…a dla przyspieszenia procesu rozpylają w powietrzu cały ten syf, zeby ludzie się źle czuli i chorowali, bo zaraz potem sami polecą się zaszczepić…u mnie w pracy, jak tylko się skończyły wakacje, ciągle ktos jest chory – teraz zaczyna sie druga runda – Ci co się czuli źle miesiąc temu, od wczoraj ponownie są na zwolnieniu lekarskim!!! ja sie jakoś trzymam – witamina C dra Ratha, suplement mineralny MMS Jima Humble i parę kropel zwykłej wody utlenionej do picia!!!-wg zaleceń Iwana Nieumywakina z książki pt: „Woda utleniona na straży zdrowia”…robia jak widać swoje…:)))

  @Marcus – mam tę książkę Wiliama Bramleya – Bogowie Edenu – bardzo ciekawa pozycja!!! – polecam i pożyczam co bardziej swiadomym tematu moim znajomym…:) a linka z Jane Burgemeister w TV juz rozesłałem do przyjaciół…:)

  @Astromaria – trzymam tez kciuki za senstora Rona Paula – mozliwe, ze mu się uda cokolwiek zrobić…bo facet wygląda na uczciwego i dobrze mu z oczu patrzy…śledziłem wczesniejsze jego wypowiedzi z ostatnich miesiący i gość jest w porzo!!!…:)))

  A wogóle to super że jest ten Twój blog i ze możemy tutaj dzielić się tymi wszystkimi informacjami i przemyśleniami…:)

 7. @Toze
  Źle mnie zrozumiałeś. Moja wypowiedź odnosiła się do ogółu, a Ty nieopacznie, potraktowałeś ją, jako skierowaną do Ciebie… 😉 Również goszczę u Astromarii od niedawna, choć czytam nieco dłużej, jakkolwiek coraz bardziej wiem, że nic nie wiem… Ubieraj proszę swoje odczucia w co tylko zechcesz, najważniejsze, że są. Powodzenia bratnia duszo. 🙂

  @Astromaria
  Oglądając „Kropkę nad i”, odniosłem wrażenie, jakby w mózgu Olejnik, został uruchomiony jakiś ukryty proces. Jej dedukcja była zaprzeczeniem zdrowego rozsądku. Zadziwiające. Naprawdę…

  @Arcturius
  Kto pierwszy, ten lepszy… 🙂
  Wiesz… Przez 1,5 roku chorowałem 4 razy na zapalenie oskrzeli, naprzemiennie z zapaleniem mięśni międzyżebrowych, również 4 razy. Od ponad 2 tygodni jestem na „diecie” 🙂 wodą utlenioną. I cóż? Czuję się coraz lepiej. Oczyszcza mi się organizm; poty, odkrztuszanie, katar, ale mam wrażenie, jakby coś we mnie pękło. Jest naprawę znaczna poprawa, a kurację dopiero zacząłem, więc spodziewam się jeszcze lepszych rezultatów. 🙂

  Kochani…
  Jesteśmy świadkami przełomowej chwili, kiedy prawda zaczyna się przedzierać. Zwróćcie uwagę na coraz większy sprzeciw i dołączanie do oponentów ludzi, którzy mają jakiś posłuch. Uważam, że do Kopacz dotarły informacje o planach elit i zapewne w część musiała uwierzyć. Myślę, że jej głos jest głosem jakiejś grupy, a ostatnie zagranie dowodzi, że zagrała na czas. Podczas oglądania „kropki”, miałem niedwuznaczne wrażenie, że wie o wiele więcej, niż mówi… Elita będzie niedługo zmieniać majtki, bo w obecne już narobili! 🙂 Słonecznego wtorku życzę wszystkim. W Wielkopolsce śnieg…

  P.S. Skoro jest nam wszystkim u Astromarii fajnie, to może by jeszcze autorka uruchomiła kolejny blog o zdrowym żywieniu i pieczeniu chlebka. Proponuję nazwę Gastromaria 😉

 8. W 100% zgadzam się z twoimi opiniami na temat terroryzmu, pandemii, kryzysu i przeludnieniu. Ale w sprawie globalnego ocieplenia… to prawda że media nas straszą i że morze może się podnieść o tylko 7 metrów. Te 7 metrów zaleje niektóre kraje azjatyckie więc nie mamy się czego bać – doskonale wiem o co chodzi.

  Mimo to naprawdę fajnie jest kupić w sklepie siatkę ekologiczną, oszczędzać energię, zmienić żarówki a nawet zasadzić czasem jakieś drzewo. Media nagłaśniają bujne teorie globalnego ocieplenia ale dzięki temu za 20-40 lat nie będziemy mieszkać w śmietniku 🙂

  Pozdrawiam i gratuluję świetnego tekstu 🙂

 9. Kochani, to nie do wiary, ale chyba naprawdę widać świt po tym okresie ciemności. Ludzie się budzą i pokazują, że nie są wcale bezwolną masą tępych baranów. I wiecie co? Trzeba będzie postawić wielki pomnik temu facetowi, który wymyślił Internet!!! Nie miał pewnie bladego pojęcia, jak się ten wynalazek rozwinie i co z niego wyniknie, ale fakt jest taki, że gdyby nie globalna sieć ludzkość nigdy nie poznałaby prawdy! Gazety, radio i telewizja wrednie łżą, ale teraz mamy wreszcie jakąś alternatywę w wyborze źródła informacji i tam można znaleźć wszystkie „przecieki”. Mam nadzieję, że już teraz Internetu nie zamkną, a nawet gdyby, to mleko i tak już się rozlało i nie da się tego naprawić. Kłamstwa już nie działają.

  @ TheEndi: co do Gastromarii, to nie jestem wybitną kucharką, chleby znów wypiekam, ale i w tym są więksi mistrzowie ode mnie. Z boku bloga są linki w kategorii Chleb domowy, a tam jest absolutnie boski blog z chlebami: http://pracowniawypiekow.blogspot.com/

 10. @ Sveritas: zgadzam się, że trzeba oszczędzać, że trzeba mniej śmiecić i nie zużywać nadaremno, ale przeciw jednemu musimy protestować: świetlówki z rtęcią!!!!! To nie jest ekologia, to jest antyekologiczne trucicielstwo! No i oczywiście jestem przeciwko okradaniu ludzi i całych państw z kasy, którą każą płacić za CO2. To jest spisek i to jest stryczek, na którym chcą nas powiesić. Ale i to upadnie, to tylko kwestia czasu.

 11. A ja zacząłem się przed chwilą zastanawiać, czytając link podany przez Endiego, dlaczego „oni” upodobali sobie akurat grypę, taką chorobę było nie było nijaką i pospolitą. Skuteczniejsza byłaby jakaś wysypka niegroźna lecz mało estetyczna. Ludzie nie słuchaliby rozsądku tylko masowo łykali szczepionki w obawie przed szpetotą. No, chyba że są ku temu jakieś medyczne powody? Może grypę łatwo i bezpiecznie jest mutować?

 12. Kubi, wydaje mi się że grypa spełnia pewien warunek.
  Jak dowodzi Ian Sinclair poprawa warunków sanitarnych usunęła niemal w niebyt wiele chorób zakaźnych trapiących ludzkość. Z wyjątkiem grypy. Dlatego że ciągle mutuje. Ponadto sprzyjającym czynnikiem do „rozpowszechniania” grypy jest ubogie w witaminy pożywienie serwowane w zachodniej diecie osłabiające cały organizm w tym układ immunologiczny. Grypa to świetny obiekt do dobrego zarobku na prewencji tej choroby! Można na tym zarabiać rok w rok i to ciągle na wszystkich! Myślę że już dawno nad tym kombinowali. A że szczepienia to powszechna praktyka, więc przydają się one również w innych celach.

 13. @Astromaria
  Myślę, że widoczne znaki przełomu, byłyby dobrym materiałem na notę. Dałabyś innym skondensowany, pozytywny obraz przemian i dodała otuchy zdenerwowanym, wystraszonym i niepewnym. Wszędzie naokoło straszenie, to teraz może pocieszenie? 🙂 Co o tym sądzisz? Moglibyśmy wszyscy wspólnie stworzyć listę pozytywnych wydarzeń, wypowiedzi, akcji i dopisywać kolejne, które będą się pojawiać. Na pewno każdy coś chętnie zaproponuje na blogu. Pomożemy prawdzie? 🙂

 14. Wczoraj byłam w Gdańsku na wykładzie dr Aleksandry Niedźwiedzki, która pracuje w Fundacji dr Ratha. Wykład ciekawy, ponad 3 godz. sporo informacji dla mnie już znanych z netu, ale większość ludzi szeroko otwierała oczy. Dr mówiła głównie o leczeniu raka i zapobieganiu, ale też o grypie i o tym, że zapasy Tamiflu wyprodukowane w okresie ptasiej grypy wkrótce się przeterminują i trzeba je jak najszybciej upchnąć.Czytałam, że propaguje się podawanie tego na Ukrainie. Lek jest skuteczny jeśli podany w ciągu doby po zetknięciu się z wirusem, kto wie, że właśnie się zetknął i może być chory, a może nie ? Mówiła też o ubocznych działaniach leków przeciwwirusowych, dlatego Japonia zakazała podawania dzieciom i kobietom ciężarnym Tamiflu. Sporo też było o lekach na obniżanie cholesterolu, zbyt dużo by tu pisać. Jeśli będziecie mieli okazję to warto pójść na wykład dr Niedźwiedzki.

 15. Bylem na wykładzie Dr Niedźwiedzki w warszawie w czwartek 2 tyg. temu – wykład rewelacyjny – ludzi było więcej niż przewidywali organizatorzy bo sala dosłownie pękała w szwach…:) na marginesie, choć to nie jest najważniejsze – wstęp był za darmo, więc okazuje się że tak można, czego nie można powiedzieć o spotkaniu Stopcodeks, gdzie organizatorzy zażyczyli sobie 50zł za wejście – wpisałem sie juz w stosownych miejscach w ramach protestu, ze nieładnie jest tyle zarabiać na imprezach organizowanych w tak ważnym celu…:)))
  ale wracając do wykładu Dr Niedźwiedzki – jak dla mnie rewelacja! – bardzo miła i sympatyczna osoba potrafiąca przez 3 godziny bez przerwy mówić różne ciekawe rzeczy i to w taki sposób, że owe 3 godziny wogóle mnie nie zmęczyły – wręcz przeciwnie! – przyszedłem zmęczony po całym dniu pracy, po jakiejś godzinie czułem że odpoczywam słuchając…a wychodząc byłem w świetnym nastroju i wypoczęty!!!-i to się utrzymywało jeszcze na drugi dzień!!! – dla mnie to dowód na to, ze tematyka prezentowana na wykładzie dawała super energię-jakby bonus od Wszechświatowego Intelektu, który energetycznie wspiera pozytywne i naprawdę twórcze działania i spotkania…:)
  Będzie dostępna w biurze dr Ratha w Warszawie, na ul. Grzybowskiej, w najbliższym czasie płyta dvd z nagraniem tego wykładu – polecam zainteresowanym!!!…możliwe, ze może nawet prześlą pocztą jak się do nich zadzwoni…:)

 16. Dołączam się do pochwał dotyczących seminarium o medycynie komórkowej, które prowadziła dr Niedźwiecki. Ja z kolei byłam w Krakowie i naprawdę byłam pod wrażeniem. Wszystko wytłumaczone jak najprościej, ułożyło się w mojej głowie jako logiczna, konsekwentna całość.

  Jednak to, co najbardziej mnie zachwyciło i co sprawiło, że tak miło wspominam to spotkanie to to, że w końcu ktoś powiedział PRAWDĘ! – bez owijania w bawełnę, po prostu, bez zająknięć! To niesamowite uczucie, bardzo odświeżające, można nawet powiedzieć, że uwznioślające i dodające otuchy.

  Wiem, że można było się wpisać na listę, dzięki której będzie można otrzymać jakieś materiały. Mam nadzieję, że wkrótce coś przyjdzie i będzie można to wszystko prześledzić jeszcze raz, powoli, poukładać sobie wszystko bardziej trwale 🙂

 17. Jeśli będzie płyta – zamawiam. Na razie nie zamówiłam witamin, bo jakoś się trzymamy, ale na przedwiośniu zamówię, bo to najgorszy okres i wtedy organizm jest najbardziej osłabiony. I być może będą bardziej rozsiewać wirusy, bo już zapowiadają, że najgorsze jeszcze przed nami. Na szczęście mamy MMS, więc spoko.

 18. Ludzie, dajcie tej Marii spokój. Książka, nota, co jeszcze? Jeśli ktoś szuka informacji, to ją znajdzie. Jeśli ktoś rezonuje z jakąś wiedzą to z pewnością na nią trafi. Zresztą tematów jest tyle, że zawarcie tego w skondensowanej formie może przyprawić czytelnika (zakładając, że weźmie cokolwiek na poważnie), w najlepszym razie, o pełne spodnie.
  Owce nie chcą wiedzieć za dużo, to taki mechanizm obronny. Wypieranie to metoda.
  Poza tym koncentrowanie się na tym, co tam „oni” znowu odp..ją jest, jak mawia dobrze już znany Greg B., zatracaniem siebie.

 19. Nasz Stańczyk z Sejmu, Palikot wywalił na swoim blogu na Onecie: „… Na Ukrainie ilość zgonów z powodu grypy jest mniejsza niż rok temu, ale ogłoszono epidemię. … Obywatele, nie dajcie się ogłupiać! Szczepionka to gigantyczny przekręt! Grypy nie ma! Jest tylko kasa koncernów farmaceutycznych!… ”
  http://palikot.blog.onet.pl/Nabici-w-szczepionke,2,ID393906803,n

 20. A co do płyty z wykładami dr. Niedźwiecki też bym chętnie zakupił.
  Widziałem wcześniej jej wykład z YouTube. Bardzo konkretne. W końcu to prawdziwy lekarz i badacz.

 21. @Kruk
  Więcej empatii… Nie obchodzi Cię los owiec? Nie warto próbować uświadamiać?

  Czytaj proszę uważniej, bo pisałem o skondensowanej liście wiadomości, ale pozytywnych, a przyprawić o pełne spodnie, taka lista może jedynie elitę… Poza tym myślę, że Astromaria jest dużą dziewczynką i nie potrzebuje rzecznika…

 22. TheEndi
  Dzięki za sprostowanie.

  Wydaje mi się, że politycy dobrze wiedzą co się szykuje, czekają tylko na odpowiedni moment żeby, wrazie czego… poprowadzić nas do wolności! I dalej sobie rządzić. Powinni dostać Nobla za „umiejętność manipulowania zasobami ludzkimi”.

 23. Nie wierze w to co przeczytalem na stronie http://wolnemedia.net/?p=18276
  Laurka na temat Zbigniewa Brzezinskiego jednego z politycznych architektow NWO.

  (…)”Zbigniew Brzeziński, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Jimmy’ego Cartera, to bez wątpienia wybitny umysł politologiczny. Szkoda, że w Polsce tak rzadko się go słucha, a gdy udziela wywiadu, przemyka on niezauważony przez media, polityków i decydentów. Nie można na to pozwolić”.

  Widocznie autorzy strony kiepsko odrobili zadanie domowe. Brzezinski aktywnie dziala w grupie trzymajacej wladze.
  http://bilderberg.blog.onet.pl/

 24. Witajcie Drodzy Forumowicze!!!

  Ok „strach ma wielkie oczy” a pozatym że piszemy tu na forum że NWO nadchodzi i nas teroryzują i straszą,czy cokolwiek zwykły człowiek może zrobić aby zniweczyć zamiary tych ludzi? Ostatnio tyle czytam o tym co ma nastąpić nawet byłe w kinie na 2012r.tez się przestarszyłem ale czy zastanawiamy się co możemy zrobić aby do tego niedopuścić.To byłby moim zdanie objaw heroizmu i odwagi aby zapoczatkować ruch społeczny który będzię uświadamiał ludziom co się dzieje co to jest kryzys kto go zmanipulował,świńska grypa kto ja wychodował,jutro będzie głód już ceny zywności zapowiadają ze pójda do góry.Zwróćcie uwage że w tych teoriach spisku są starszne żeczy nam wbijane do głów,nawet wy tu na forum podsycacie strach o jutro,o nasze rodziny,ale nikt nieradzi jak z tym walczyć NIKT,a ja też marze o swiecie bez wojen bez korupcji bez rządów i podatków,tez chce lepszej przyszłości dla moich dzieci.Skoro wiemy juz z czym trzeba walczyć zpiknijmy się i zróbmy coś.Dziś jutro pojutrze za rok za dwa lata jeszcze nic niezmienimy ale za pare lat może będzie nas już taka siła że powalczymy.Myśle że moglibyśmy duzo zrobic aby świat zmienić na lepszy bo pewnie w tych teoriach jest wiele prawdy,ale czy mamy na tyle odwagi??????
  Czy ja i wielu innych odważy się jak RON PAUl mówić o tym głośno ludzie wezmą cię za psychicznego.

 25. My nie straszymy, lecz informujemy, podając suche fakty. Straszenie jest w mediach.

  Jak walczyć?

  Informując. Większość ludzi śpi, zapatrzona w telewizory i zasłuchana w radia. Media z jednej strony blokują prawdę, a z drugiej kreują sztuczną rzeczywistość, trąbiąc o terrorystach i pandemii, czyli o rzeczach, które nie istnieją. Takie blogi jak ten pokazują, że prawda jest inna.

  Im więcej osób to dostrzeże, tym większy będzie ruch oporu. Nie da się zwyciężyć w pojedynkę. Najpierw trzeba przebudzić jak najwięcej śpiochów i ruszyć do walki wielką masą.

 26. Obiecujesz?że kiedyś ruszymy do walki???jeśli tak,jestem z Wami przyjade przyłącze sie na manifest,oby niezapóżno bo traktat lizboński odbiera nam prawo do walki!podziwiam Rona Paula choć sam niewiem czy ufać temu co mówi.Już niewiadomo komu ufać komu nie

 27. Jeszcze nic nie jest definitywnie przesądzone. Wprawdzie przyjęto TL i te nieludzkie zapisy o karze śmierci za udział w powstaniach, ale wierzę w ludzki potencjał, a konkretnie w nieposłuszeństwo obywatelskie. Wciąż jeszcze w poszczególnych krajach obowiązują kodeksy prawne, a Trybunał w Strasbourgu podobno ma wydawać wyroki zgodne z prawem obowiązującym w kraju, którego dotyczy spór. To daje pewne możliwości. Istnieją zapisy chroniące prawa obywatelskie, sztuka tylko polega na tym, żeby znaleźć prawnika (i oczywiście wielką kasę na niego), który sporządzi pozew i złoży go gdzie należy. Oczywiście ideałem by było, żeby cały naród stał się świadom swoich praw z jednej strony i zagrożeń ze strony Unii z drugiej.

  Jak na razie widać, że sprawy nie przebiegają zupełnie po myśli twórców NWO. Przykładem może być sprawa szczepień. Wszyscy mieliśmy być zaszczepieni, przewidywano wprowadzenie stanu wyjątkowego i pozbawienie ludzi wszelkich praw, a jednak się nie udało, nawet w Grecji, która miała być przecież spacyfikowana jako pierwsza. Jane Burgermeister wniosła pozwy sądowe, a Internet aż trząsł się od spekulacji. Ta awantura dała do myślenia wielu ludziom, którzy nie chcieli nic wiedzieć. Dzięki temu się dowiedzieli.

  Obecnie narasta sprzeciw wobec kłamstw o 11 września. Powoli, ale jednak, senatorowie i dziennikarza zaczynają coraz głośniej domagać się wyjaśnienia prawdy.

  Ron Paul dąży do prześwietlenia FED i zdobywa coraz większe poparcie.

  Wszystko to są małe światełka w ciemności. Jeśli przebudzi się wystarczająca ilość ludzi, możemy zwyciężyć. Ale w tym celu należy walić w dzwony jak najgłośniej, jednak nie za głośno, żeby nie wkurzyć samych budzonych. Trzeba działać zdecydowanie, ale ani nie za szybko ani nie za mocno, bo jak przesadzimy sami sobie zaszkodzimy.

 28. Nie podlega wątpliwości że TL został dlatego tak niejasno napisany aby miał zniewolić Europe,jak można komuś zabraniać uczestnictwa w powstaniu pod kara śmierci a gdzie ci wszyscy nasi rządzący którzy ratyfikowali ten traktat.Niestety cała ludzkość europy została zdradzona przez swoich polityków i dlatego w mediach nic a nic niepróbuję się mówić na temat TL,skoro jest tak zawile napisany każdy powienien usłyszeć wyjaśnienia.Myśle że szczepiania mają sprawdzić ludzkośc co my na to?Testuja nas jak jest świdomość na temat depopulacji.I zachwile zafunduja nam coś naprawde skutecznego.Moja swiadomość tego jak jesteśmy oszukiwani z dnia na dzień jest coraz większą,bardzo dużo blogów znajduje na temat alternatywnych sposobów leczenie Witamina B17 lub Pan Max Garson niesamowite jak jesteśmy sterowani i nikt nam niemówi o tych prostych sposobach leczenia raka,róznych schorzeń odkrytych już dawno temu szok aż złośc mnie ogarnia SZOK.Mam wielką nadzieje co do śiatełka w tunelu ale czy to jest możliwe??Jeśli nie pakuje rodzine uciekam głęboko do lasu,jeśłi już nadejdzie dzień obowiązkowych szczepień pod rygorem kary.

 29. A gdzie te lasy? Dziś już prawdziwych lasów nie ma. A nawet gdyby były, to akcja chipowania każdego obywatela ma sprawić, że nie ukryje się on nigdzie, bo nawet w lesie i w miejskiej dżungli będzie go można szybko i łatwo namierzyć. Poza tym w lesie nie ma bankomatów, a bez kasy raczej nie da się przeżyć. No i wspomnę jeszcze o tym, że kasa też jest chipowana – banknoty euro o dolary mają mikrochipy dzięki czemu od razu wiadomo, kto komu zapłacił i za co.

 30. Tak kochani, nmamy NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT. Świat Aldousa Huhleya który opisuje w książce to daleka przyszłość. Moim zdaniem te dwa światy niczym się nie różnią. Iesteśmy warunkowani od pokoleń.Wmówiono nam jak żyć, co myśleć, w co wierzyć jak się ubierać, Bogowie ograniczyli nas do dwóch helis DNA,pozostała dzieśątka według nauki to śmieci. tak na marginesie A-DAM z symeryiskiego to zwierze, bydło, niewolnik.W talmudzie o gojach piszą to samo. Wświecie Huxleya ludzie są klonowani,tworzy sie setki kopii,dzieli się na mniej i bardziej rozwinietych. Przez dodanie alkocholu do surogatu krwi, tworzy się niewolników do pracy. Wnaszym swiecie jest podobnie. Po urodzeniu dziecka zalewa sie system imunologiczny malca gównem w postaci kikunastu rużnych szczepionek. I tak mamy spoleczeństwo ułomne i cherlawe, A wybrani przez bogów nami rządzą

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.