Przeciwieństwa są tym samym

Fundamentaliści stojący po jednej stronie barykady ogłosili makabryczny cud, a ci po przeciwnej stronie potraktowali to na serio i polecieli do prokuratury.

Że Kościół ma więcej niż czarne poczucie humoru wiadomo nie od dziś. Ale zawsze uważałam, że nie muszę mu kibicować. Jeśli ktoś przeżywa duchowe uniesienia z powodu jedzenia ludzkiego ciała i picia krwi (nawet, jeśli jest to tylko gest symboliczny), to ja mogę mu tylko współczuć i dziwić się, że nie wsadzają za to do psychiatryka. Ale podniecać się tym w żadnym razie nie zamierzam. Skoro jest to legalne, to niech sobie ludziska wierzą w co chcą i robią co chcą. Wolni ludzie w wolnym kraju mają prawo robić wszystko, jeśli tylko nie łamią prawa. Jeśli chcą wierzyć, że kawałek opłatka zamienił się w krwawy skrzep, a w rzeczywistości w kawałek „serca w stanie agonalnym” i że jest to piękny, boży cud, to ich problem.

Jest jednak taka frakcja, która głosi pochwałę rozumu i uważa siebie za racjonalistów. Hmm, nie raz popisy tego „rozumu” doprowadzały mnie do ataków histerycznego śmiechu. I tym razem nie jest inaczej. Otóż ci „rozumni ludzie”, dowiedziawszy się o cudzie mniemanym… polecieli do prokuratury. Bo ich zdaniem te kilka komórek serca to fragment ludzkiego ciała, a w takim razie jak nic ktoś musiał dokonać krwawego mordu. A więc ktoś musiał rozpłatać komuś klatkę piersiową i wyrwać z niej ten ochłap, bo przecież niemożliwe jest, żeby te świeże tkanki mogły należeć do osobnika, który zginął na krzyżu 2000 lat temu. Jest to wbrew rozumowi i przenajświętszej (materialistycznie ograniczonej) Pani Nauce.

Wart Pac pałaca, a pałac Paca…

62 komentarze do “Przeciwieństwa są tym samym

 1. @Baria

  Dziękuję za rozsadne komentarze i za przypomnienie o”Kole życia” Elizabeth Kubler-Ross 🙂

 2. Metody KK nie zmieniaja sie od sredniowiecza. Dzisiaj dowidzialem sie, ze David Icke, M.Tsarion sa wyskannikami szatana!!!! Jak sie okazuje popularnosc D.Icka jest spora konkurencja dla kosciola.
  http://zbawienienews.blogspot.com/2009/10/ruch-nowego-swiata.html

  cytat z tego tekstu:
  (…)”Załóżmy że jest to gość z innej planety, który jest wysłannikiem kogoś, kto spowodował stworzenie człowieka.Dlaczego się przed nami ukrywa? Dlaczego nie podaje nam żadnych użytecznych informacji? Dlaczego nie wyjaśnia nam przyczyn starzenia się i śmierci? Dlaczego nie proponuje zmiany takiego stanu rzeczy? Dlaczego nam nie wyjaśnia, w jakim celu zostaliśmy stworzeni?”

  Ten sam zestaw pytan proponuje zadac tzw. BOGU.

 3. Astromario, mam pytanie: czym twoim zdaniem jest ta tkanka, skąd się wzięła?

 4. Pewnie nie uwierzysz, ale tzw. „cuda” naprawdę się zdarzają. Co jakiś czas media opisują dobrze zbadane przypadki, których nie da się wyjaśnić racjonalnie. Kilka razy się zdarzyło, że hostia zamieniła się w ustach wierzącego w mięso. Co więcej – w mięso ludzkie! Świat to nie tylko martwa materia. Wszędzie wokół otaczają nas potężne energie, a ludzka psychika ma naprawdę wielką moc. Gdybyśmy wiedzieli, do czego jesteśmy zdolni tylko dzięki sile naszego ducha czy wiary, bylibyśmy zdumieni i przerażeni.

  Za „cudami” stoją niekoniecznie boskie moce. Np. tzw. objawienia maryjne wyglądają na manifestacje obcej cywilizacji. Ludzie traktowani są jak dzikusy z dżungli, którym wystarczy pokazać holograficzny spektakl na niebie, żeby padli na twarz. My jesteśmy jak płaszczaki w krainie istot trójwymiarowych. My po prostu nie widzimy, co się wokół nas dzieje, więc łatwo nas ogłupić i zagrać nam na nosie.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.