Fragment książki: „SZCZEPIENIA – niebezpieczne, ukrywane fakty”

Chris Collins i John Hanchette

WASZYNGTON – pracownicy federalni, którzy sprzeciwiają się rządowo-przemysłowej machinie szczepień, najczęściej zostają zmiażdżeni. Takim przeciwnikiem był dr J. Anthony Morris, szanowany wirusolog, który w 1976 roku pracował w Food and Drug Administration’s Division of Biologie Standards. Morris został zwolniony, gdy jako jedyny przeciwstawił się wprowadzeniu szczepień przeciwko grypie świńskiej. Zrobił to wtedy, kiedy ówczesny prezydent USA Gerald Ford chciał, aby „każdy mężczyzna, kobieta i dziecko” otrzymali szczepionkę. Morris, specjalista od szczepionki przeciwko grypie, na długo przed jej niepowodzeniem znany był ludziom na wyższych stanowiskach jako człowiek konfliktowy.

Pięć lat wcześniej doktor Morris wywołał swoiste „zamieszanie” przed komisją kongresu, donosząc, że rząd federalny nie ochrania skutecznie społeczeństwa, bo nie wycofał szczepionki zanieczyszczonej wirusem powodującym raka w przeprowadzonych na zwierzętach testach.

Kiedy doktor zaprezentował dowody potwierdzające nieskuteczność szczepionki przeciwko grypie, został zwolniony ze swych obowiązków. Kiedy natomiast zasugerował, że utajone wirusy mogą zanieczyszczać szczepionki, musiał zakończyć swój projekt. Jego stwierdzenie, że szczepionki przeciwko grypie nie chronią Amerykanów z oczywistych względów nie zostało przyjęte z entuzjazmem przez firmy farmaceutyczne ani lekarzy, przeprowadzających miliony szczepień w ciągu roku. Morris stracił ważną pozycję zawodową. Wstrzymano jego badania i nakazano mu zabicie 5 tysięcy laboratoryjnych myszy – zwierząt, na których przeprowadzał eksperymenty naukowe, zgłębiając temat bezpieczeństwa szczepionek.

– Bierzesz parę dużych pojemników na śmieci – wspomina to wydarzenie Morris. – Następnie kilka bawełnianych kłębków nasączasz eterem, po czym wrzucasz je do pojemników. Całkiem szybko masz pojemniki pełne martwych myszy.

Do 1976 federalni pracownicy ds. zdrowia oraz naukowcy produkujący szczepionki ostrzegali społeczeństwo, że epidemia grypy, taka jak pandemia z 1918 r., która zabiła miliony osób na całym świecie, jest nieunikniona dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni przeciwko świńskiej grypie. Morris był jedynym federalnym naukowcem, który głośno sprzeciwił się temu pomysłowi. Zwoływał seminaria w Narodowym Instytucie Zdrowia. Wysłał listy do gazet. Rozmawiał z dziennikarzami. Ostrzegł, że szczepienia mogą wywołać serię poważnych schorzeń, a także wskazał na raporty o niebezpiecznych chorobach systemu nerwowego oraz przypadkach śmiertelnych łączonych z ostatnimi szczepieniami przeciw grypie. Do połowy grudnia program szczepień przeciwko grypie świńskiej został wstrzymany. Okazało się, że około 500 szczepionek było zarażonych wirusem, powodującym paraliż Guillain’a-Barre’go. Co najmniej 10 osób zmarło. Jednakże Morrisowi nie zwrócono honoru. Zamiast tego został zwolniony przez FDA za „nieudolność i niesubordynację”. FDA nadal utrzymywało, że Morris został zwolniony za prowadzenie marnotrawnych badań przed 1972 rokiem, a nie za to, że sprzeciwił się szczepieniu. Tymczasem dokumenty FDA pokazują, że Morris został zwolniony 12 lipca 1976 roku, zaraz po jego siedmiotygodniowym ataku na program szczepień przeciwko świńskiej grypie. Morris wkrótce zreflektował się.

– Zwolnienie mnie z pracy było najlepszą rzeczą, jaka mogła mi się przytrafić. Po raz pierwszy poczułem, że jestem wolny. Wolny od wszelkich regulacji i szukania dziury w całym.

Morris nadal wierzy, że szczepienia miały ekonomiczne powody. Szczepionka przeciwko grypie miała w tym czasie najwyższą sprzedaż.

Obecnie Morris założył fundację naukową non-profit w Maryland i większość swojego czasu poświęca na informowanie o ryzyku, jakie niosą szczepionki. Nawet tutaj, jak twierdzi, FDA próbuje mu przeszkodzić, wysyłając oczerniające go materiały do organizacji sponsorujących. Kiedy Lea Thompson, gwiazda telewizji w Waszyngtonie, przygotowała dwa lata temu program o zagrożeniach, jakie niosą szczepienia przeciwko kokluszowi, który wstrząsnął zwolennikami szczepień, Morris pojawił się w talk show prowadzonym przez Phila Donohue’a. Wtedy pod jego wizerunkiem wyświetlono napis „Biology Dept. University of Meryland”, bo w tamtym czasie był dla tej uczelni konsultantem.

– Kiedy wróciłem, współpracownicy z uniwersytetu mówili, abym więcej tego nie robił. Stwierdzili, że może to zagrozić dotacjom, a rząd federalny nie wahałby się im dokuczać, gdyby pojawiły się jakieś kontrowersje.

Wtedy dr Morris wyraźnie oświadczył: „Istnieje olbrzymia liczba danych stwierdzających, że szczepienie dzieci spowodowało więcej krzywd niż dobra. (…) Forowanie szczepień jest nieracjonalne”. Jednym z najlepiej udokumentowanych badań, stwierdzających występowanie ryzyka szczepień, jest książka sir Grahama Wilsona pt. „The Hazard of Immunization” („Ryzyko szczepień”). Twierdzi on: „Pomimo wielu przypadków śmiertelnych (wywołanych szczepieniem) istnieją również zagrożenia długotrwałe, których nie można w żaden sposób trafnie oszacować. (…). Nieodłączne niebezpieczeństwo, jakie niosą ze sobą szczepionki, powinno powstrzymywać od ich niepotrzebnego i niczym nieusprawiedliwionego użycia”. Inny medyczny publicysta, również obwiniający system zdrowia publicznego, George D. Dick, profesor patologii na uniwersytecie w Londynie, oznajmił: „Każda szczepionka powoduje jakieś zagrożenia i może powodować odwrotne reakcje wśród niektórych ludzi. (…) Ogólnie rzecz biorąc, istnieje więcej przypadków komplikacji niż moglibyśmy się spodziewać”.

Dr H. Buttram i dr J. Hoffman w swej książce „Szczepienia i immunologiczna niesprawność” wyciągają wnioski: „Według nas istnieją wystarczające dowody potwierdzające poszczepienne uszkodzenia systemu odpornościowego, by poprzeć narastające głosy opinii publicznej, domagającej się przeprowadzenia badań nad alternatywnymi metodami zapobiegania chorobom zakaźnym”. 7 grudnia 1985 roku dr Albert Sabin, który odkrył doustną szczepionkę przeciwko chorobie Heinego-Medina, przemawiał do włoskich lekarzy. Według wiodącego turyńskiego dziennika „La Stampa” z 8 grudnia, Sabin oznajmił: „Oficjalne dane pokazały, że szczepienia przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych na dużą skalę zawiodły; nie zmniejszyły znacząco zachorowalności na choroby, przed którymi miały chronić”.

W artykule w „International Medical Digest” stwierdza się: „Nie ma podstaw, aby twierdzić, że każde dziecko musi zostać zaszczepione każdą dostępną szczepionką. Wręcz przeciwnie, należałoby unikać każdej szczepionki. (…) Przypadki występowania chorób wywołanych szczepieniami rosną w alarmująco szybkim tempie. Należy na nowo określić zasady, cele i niebezpieczeństwa szczepień, i pod tym kątem jeszcze raz ocenić procedury”. Kwestionując skuteczność szczepień, dr William Campbell Douglass pisze w „Cutting Edge” (maj 1990): „Pomijając możliwość, że różne szczepionki zawierają wirusy zwierzęce (co zostało udowodnione), mogą wywoływać poważne choroby w późniejszym okresie życia (stwardnienie rozsiane, rak, białaczka, choroba Creutzfelda-Jacoba), należy rozważyć czy szczepionki rzeczywiście spełniają swe zadanie. Kiedy jakaś forma praktyki medycznej jest krytykowana przez swoich własnych medycznych ekspertów, wówczas należałoby ponownie przeanalizować teorię uprawniającą praktykę. Trzeba zatem zadać pytanie, czy teoria, na której opiera się stosowanie szczepień, jest właściwa?”

81 komentarzy do “Fragment książki: „SZCZEPIENIA – niebezpieczne, ukrywane fakty”

 1. Na razie nic się nie dzieje, nie wiemy ,czy to prawda z tym ogłoszeniem dyrekcji. Jeśli tak, to ktoś, kto udostępnił tekst na forum GW, powinien wysłać do P.Kopacz. Skąd wiadomo jaką szczepionką będą szczepieni, skoro sama Kopacz mówiła, że nie wie, czy jest bezpieczna. Może zaszczepią na zwykła grypę, bo w latach ubiegłych niektóre f-my dawały taki prezent pracownikom. Ciekawe byłoby zobaczenie statystyk zachorowań na grypę w tych firmach na przestrzeni ostatnich lat.

 2. To firma amerykańska, więc być może jej pracownicy mają „wielkie szczęście”, bo mogą dostać szczepionkę sprowadzaną prosto z USA. Ze skargą powinni się udać raczej do prawników, niż do min. Kopacz, bo jak na razie jeszcze Konstytucja nie została zawieszona, a te działania są zdecydowanie niekonstytucyjne.

 3. Przede wszystkim pragnę pochwalić blog ,widać dożo pracy włożonej przez twardo stąpającą po ziemi osobę.

  Co do szczepień mogę powiedzieć jedno ,jestem żywym przykładem ze bez tego można żyć 😉 Ostatnie szczepienie jakie miałam za aplikowane ,oczywiście przez rodziców było 30 lat temu , od tamtej pory nie byłam szczepione .Nigdy nie miałam szczepienia przeciw grypie ale i na nią nie chorowałam , jedyne co mię dopada to przeziębienie które leczę ,czosnkiem ,miodem sokiem z malin i cytrynką .U dzieci tez to stosuje i pomaga a obserwując rówieśników moich czy dzieci (tych szczepionych) jesteśmy okazami zdrowia .

 4. Dzięki. Mądrych miałaś rodziców. Dziś ludzi się ogłupia propagandą i wmawia im się, że jeśli nie zaszczepią, to będą odpowiedzialni za śmierć dzieci. A przecież od chorób wieku dziecięcego się nie umiera. Wręcz przeciwnie.

 5. Chyba źle sformułowałam, mamusia szczepiła mię ,w dodatku nie wszystko napisałam ,co możne wprowadzić w błąd ,ale odkąd podrosłam nie dałam się zaszczepić .
  Mam 3 dzieci 2 starszych przeszły szczepienia wieku dziecięcego ale nigdy nie były szczepione przeciw grypie (te szczepienia co musiały mieć do szkoły) nigdy nie miały grypy.
  Z trzecim dzieckiem sytuacja nie wygląda zbyt dobrze ma 5 lat ze względu na chorobę którą ma, od 3 roku życia uczęszcza na specjalne zajęcia szkolne w pełnym wymiarze .W zeszłym roku zostały wprowadzone obowiązkowe szczepienia na grypę ;( ,nie orjentowalam się w szkodliwości szczepień , zaszczepiłam bo obowiązkowe , mały zachorował .Dziś poszukuje informacji jak można uniknąć obowiązkowych szczepień , z przykrością stwierdzam ze graniczy to z cudem . Z robię wszystko co w mojej mocy by uniknąć zwykłych szczepień przeciw grypie a już na świńską co by się nie działo nie zaszczepię .Taki przykład jaki mam w rodzinie co do grypy i szczepionek świadczy o ich skuteczności.Na 5 osób jedna była szczepiona i ta jedna tylko zachorowała. Przepraszam za niedokładność poprzedniego posta co wprowadziło w błąd

 6. Ala, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak uniknąć szczepień przeczytaj to: https://astromaria.wordpress.com/2009/10/06/jeszcze-o-szczepieniach-czyli-jak-totalitaryzm-zamienil-bagnety-na-igly/
  Szczepienia nie są obowiązkowe – ŻADNE! W tym tekście masz wypis z Konstytucji, żebyś wiedziała, na jakie paragrafy trzeba się powołać, a w komentarzach dodałam formularz do przedstawienia lekarzowi, który będzie chciał was szczepić. Dopóki nie zawieszą Konstytucji nikt nie ma prawa nas zmusić do poddania się żadnym medycznym zabiegom, w tym szczepieniom.

 7. Bardzo mi przykro ale to mię akurat nie ratuje ,mieszkam poza granicami kraju( USA )
  może mylić czcionka, ale to zasługa Mozilla Firefox

 8. W takim razie droga Alu pakuj manatki i przeprowadź się do New Jersey, a dlaczego przeczytasz na blogu grypa666: http://grypa666.wordpress.com/2009/10/01/kluczowa-bitwa-ze-swiniami-h1n1-%e2%80%93-wygrana-w-usa-polskie-prosiaki-h1n1-w-gnojowce/

  Aż im zazdroszczę, zawsze wierzyłam w amerykańskie umiłowanie konstytucji. Mam nadzieję, że za New Jersey pójdą inni i w innych stanach zapadną podobne wyroki, a wszystkie (te ludzkie) świnie od grypy zostaną wysłane do rzeźni i przerobione na balerony.

 9. No to super , bo ja z New Jersey .Jeszcze nie czytałam ale już się ciesze jak Ty dałaś namiar do pozazdroszczenia to znaczy moje dziecko uratowane . A teraz biorę się za lekturke i wielkie serdeczne dzięki 🙂

 10. Akurat tak się składa ze mam więcej informacji z Polskich stron 🙂 może dlatego ze jednak Polski jest moim pierwszym językiem , a po drugie bardziej daje wiarę Polskim stronom

 11. Nasi informatorzy czerpią wiedzę ze stron zagranicznych, w tym amerykańskich. Chyba po prostu trzeba wiedzieć, gdzie szukać (a oni wiedzą).

 12. Najwyraźniej wiedza lepiej jak ja .Cos w tym musi być na rzeczy ponieważ w zeszłym roku o tym czasie dostawałam ponaglenia w związku ze szczepieniami i delikatnie groźby ,bo inaczej tego nie można nazwać ,ze mi dziecko nie wpuszczą do szkoły . na razie cisza zero ponagleń i upomnień ,oby tak dalej 🙂
  Zależy mi na oszczędzeniu tego demokratycznego dobrobytu dla tego najmłodszego

  DZIEKI

 13. Włączyłam dziś sobie wiadomości w TV .Z przykrością stwierdziłam ze nagonka zachęcająca na szczepienia przeciw H1N1 nadal trwa a o werdykcie sadowym cisza .Pokazywali high school gdzie rozpoczęły się szczepienia h1n1 i 2 godzinna kolejkę samochodów, które czekają na wjazd choćby na teren high school .Co dziwniejsze córka moja pracuje w gabinecie lekarskim posiadają szczepionki h1n1 i żadnych kolejek do nich nie ma .Propagandę trzeba siać .

 14. A czy przypadkiem nie jęczą, że mimo nadludzkich wysiłków firmom farmaceutycznym nie udało się wyprodukować wystarczającej ilości szczepionek, więc dla wszystkich nie starczy? To taki chwyt psychologiczny poniżej pasa: „spieszcie się, bo dla was zabraknie”. Pędźcie, bądźcie pierwsi, niech to ci inni zostaną na lodzie, a nie wy.

 15. Oczywiście że jęczą i jak najbardziej w pierwszym rzędzie maja być szczepieni wybrańcy ,o których zdrowie bardzo państwo się troszczy . Mowa o dzieciach i kobietach w ciąży jak i wojsko ,służba zdrowia .
  Dziękuje za ich wyróżnienie , nie chce z niego skorzystać ,niech rząd się sam zaszczepi .
  W telewizji nadal podają ze będą zaczynać szczepienia w szkołach i szpitalach ,czyli już nie przychodnie lekarskie gdzie przy znajomości lekarza można było coś załatwić .Pociecha z tego ze potrzebna badzie pisemna zgoda rodzica na zaszczepienie .O konsekwencjach nie wyrażenia zgody na razie cisza .

  Ciekawostka , w gabinecie lekarskim gdzie pracuje moja córka była ciekawa wizyta z grom go wie skąd , w każdym razie zabrali wszystkie szczepionki na h1n1 ,nikt nic więcej nie wie ,zarządzenia odgórne

 16. Zabrali szczepionki! Łał, może grunt pod nogami zaczyna się palić? W Szwajcarii podobno Jane Burgermeister rządzi, na jej prelekcję przyszli ludzie z armii i ugrupowań patriotycznych i wygląda to na małą rewolucję, zobacz o czym pisze grypa666. A nasz orędownik szczepień, dr Paweł Grzesiowski zmienił front i już nie każe się szczepić, wręcz przeciwnie, pyta, kto poniesie odpowiedzialność prawną, jeśli ciężarnym coś się stanie: http://www.rp.pl/artykul/2,385329_Grypy_teoria_spiskowa.html

 17. Nie myślę ze im się pali grunt pod nogami ,raczej są to przemyślane działania , lepsza kontrola i pewność kto na pewno zaszczepiony , jednak po szkołach szczepią .U własnego lekarza zawsze można coś zakręcić ,sama na ta ewentualność liczyłam w razie konieczności

  Jane Burgermeister dobrze ze ktoś taki jest ona robi super robotę ,wiele ludzi dzięki jej działalności otworzyło oczy ,oby jak najwięcej takich osób

  http://www.youtube.com/watch?v=CLA9rnOhmq8&feature=sub .Polska tv zaczyna w tym kierunku informować 🙂

 18. Wychodzi ze coś tu najwyraźniej ruszyło ,odkąd pojawiła się pierwsza osoba zaczęło się nasilać i w tej chwili jest przynajmniej 4-9 osób dziennie .Dla mię wydaje się to co nieco podejrzane , nikt nie chorował raptem w jednym okresie niespodziewanie a raczej spodziewanie przez rząd ludzie zaczynają masowo chorować . Czyżby coś puścili w powietrze .Myślę ze się zaczęło i z dnia na dzień pewnie będzie wzrastać ,jedyne pocieszające to to ze żadna z tych osób nie jest hospitalizowana (na razie) i nie ma żadnych powikłań raczej wskazuje na to ze h1n1 lżej przejść jak zwykłą grypę

 19. U nas jest pierwszy zgon. Pewnie z tego powodu znowu zaczęto odnotowywać poszczególne przypadki, bo ostatnio jakoś nic się nie mówiło, liczono to jakoś po cichu. No i my mamy Ukrainę za sąsiada, więc uważnie śledzimy, co się tam dzieje. Oby wiatry nie wiały w naszą stronę…

 20. Zgon mężczyzny z Pucka nie nastąpił z powodu grypy, facet był schorowany i miał rentę z powodu złego stanu zdrowia, a grypą zaraził się od swoich dzieci, którym nic się nie stało.Drugi chory, który jest w ciężkim stanie ma prawdopodobnie sepsę, a grypa jest „przy okazji”

 21. No i wszystko jasne. Swineflu nie po raz pierwszy podaje niesprawdzone, a co więcej przesadzone informacje, zrezygnuję z ich usług. TVN24 nie lepszy, ale tam przynajmniej uzupełniają info, jeśli dowiedzą się więcej.

 22. A ja sądzę, że nie ma żadnego wiarygodnego portalu, TVN 24 robi to samo co Onet, info jest dawkowane zależnie od tego co jest wygodne ludziom, których wspierają. Zauważ, że na ich portalu cały czas jest reklama pt Dowiedz się więcej o grypie, czy coś takiego i zdjęcie „zaszczepianej ręki”. Reklamy są ogromną częścią ich budżetu i się nie wychylą, chyba, że będzie to bardzo na rękę rządowi.

 23. Zastanawiam się cały czas, w co gra imperium TVN, do którego należy też onet. Na początku sprawa wydawała się jasna: grają w drużynie NWO, straszą pandemią, sprzyjają koncernom farmaceutycznym. I nagle niespodziewana wolta: po kompromitującym występie Olejnik, kiedy stało się jasne, że widzowie zareagowali zdecydowanie negatywnie nagła zmiana frontu – Sekielski i Morozowski zaczynają grać rolę dobrego policjanta. Byli tak przesłodzeni i tak nachalni w tej propagandzie, że aż robiło się mdło. Od ściany do ściany – Olejnik walnęła w jedną stronę to oni szybko w przeciwną. Czy chodzi tylko o rozpaczliwe ratowanie oglądalności i próbę przyciągnięcia widza za wszelką cenę, czy kryje się za tym co innego? Bo że dobrze wzięli w łapę od farmaceutów, to nie ma żadnych wątpliwości. Może liczą na to, że przyciągną zarówno bezmyślnych i wystraszonych, jak i zbuntowanych, na zasadzie panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek?

  Nie wiem co wykazują badania opinii publicznej, ale możliwe, że wielkich mas głęboko uśpionych nic nie jest w stanie wyrwać z hipnozy, więc to do nich kierują tę propagandę pro-szczepionkową, ale i przebudzonych jest już tylu, że nie należy ich pomijać. Pachnie to jakąś schizofrenią, zobaczymy co się będzie działo dalej.

 24. Ciekawostka szczepionki wczoraj powróciły do przychodni z tym ze inne jak mieli na razie w ilości 200 szt , tylko dla wybranych .Różnią się już sama szczykawką jak i igłą ,najbardziej właśnie jest zastanawiająca ta igła ,wykonana z innego materiału ,jest miękka ,wygina się nawet jak przychodzi do nabicia szczykawki szczepionka , większa od poprzedniej ,pacjenci mówią ze faktycznie samo szczepienie miej boli ale co najbardziej dziwnego w tym jest to to ze robiąc szczepionkę ,płyn szczepieniowy się skończy maja dalej pchać , przez sekundę czuć bardzo delikatny opór ,luz i igła sama się chowa w szczykawke ,szczykawka wciaga igle do srodka . Zastanawia mię ten opór . przyszły tez szczepionki z czynnym ,aktywnym wirusem wstrzykiwane do nosa ,odbywa się to pod ciśnieniem w dwie dziurki nosowe .Córka mówi ze jest to tak zrobione ,ze nie ma szans na wydmuchniecie ,pacjenci od razu czuja ja w gardle . Sprytne nie ma co.

 25. Bardzo ciekawy artykol na temat szczepien http://szczepienia.prv.pl/strona10.html

  dla zachety pare cytatów

  jako sukces szczepień prof. Magdzik podał fakt zniknięcia ospy prawdziwej jako choroby zakaźnej już po 176 latach stosowania szczepień. To jest po 8 pokoleniach.

  Każdy kto samodzielnie umie myśleć musi przyznać, że trudno to uznać za sukces. Nauka zna fakty zniknięcia jakiejś groźnej choroby w znacznie krótszym okresie. Np. choroba zwana „angielskie poty”, która zdziesiątkowała gdańszczan na początku XVIII wieku, trwała tylko ok. 4 pokoleń. No ale oczywiście szczepień wtedy nie było. Przykładów takich można podać bardzo dużo.

  Gruźlica, choroba która żniwo zbierała podczas wojen napoleońskich, dopiero po 4 pokoleniach ofiar doczekała się odkrycia bakterii ją powodującą. Trzeba było czekać następne trzy pokolenia, aby odkryć lek na gruźlicę (streptomycyna 1943 rok). A obecnie pomimo szczepień w Polsce mamy istotny wzrost zachorowań na tą ciężką chorobę. Podobnie płonnica, pomimo szczepień wykazywała w początku lat 90-ych istotny wzrost zachorowań.

  Moi adwersarze podają, że brak w Polsce danych o powikłaniach. Naturalnie to prawda. Ale dlaczego w żadnym punkcie szczepień nie ma druków o powikłaniach?. Dlaczego rodzice nie dostają odpowiedniej informacji. Dlaczego każdy rękoczyn na ciele pacjenta wymaga podpisania zgody, z wyjątkiem wprowadzenia do jego organizmu obcych czynników.?!!!

  Mało tego, WSSE wymagają szczepień przeciwko żółtaczce zakaźnej przed każdą operacją, co każdy chory doświadcza osobiście. To znaczy, że WSSE twierdzą, że na salach operacyjnych jest tak brudno, że pacjent może ulec zakażeniu.

  TO JEST CUDOWNE STWIERDZENIE 🙂

  Ad rem. Poniżej przedstawiam pytania, które powinny zostać publicznie zadane i na które powinna zostać udzielona publicznie odpowiedź przez odpowiednie urzędy.

  1. Kto i na jakiej zasadzie wprowadza na rynek polski nowe szczepienia? Dlaczego opracowania o wprowadzaniu nowych szczepień, ich konieczności są tajne, nigdzie nie publikowane, a PZH odmawia ich udostępnienia?

  2. Dlaczego ta sama grupa ludzi, która wprowadza szczepionki następnie kontroluje ich skuteczność i ocenia powikłania?

  3. Dlaczego wojewódzkie stacje sanitarno – epidemiologiczne i cały ten pion, z założenia utworzony do kontroli, zajmuje się handlem szczepionkami? Jest tajemnicą poliszynela, że zysk wynosi do 30% ! wartości szczepionki.

  4. Dlaczego w punktach szczepień w ogóle nie wiedzą o konieczności notowania powikłań oraz brak jest druków potrzebnych do wypełnienia? Dlaczego generalnie lekarze pediatrzy nie znają zasad zbierania informacji o powikłaniach poszczepiennych?

  5. Dlaczego system zbierania danych jest niezależny od systemu prowadzonego przez Instytut Leków? Czyżby szczepionka nie była lekiem?

  6. Kto i kiedy rozliczy sprzedaż leśnikom 10 000 szczepionek wartości 120 zł każda przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych w województwach, w których od 40 lat nie notowano tej choroby. Innymi słowy przelano 1200 000 nowych złotych bez uzasadnienia medycznego, społecznych pieniędzy do prywatnej kieszeni.

  7. Kto i kiedy rozliczy odpowiednich urzędników PZH z prowadzenia szczepień w czasie powodzi? Szczepienie w tym okresie nie tylko, że było bezzasadne ale nawet szkodliwe dla szczepionych. Uczy się o tym studentów, że przeciwciała po szczepieniu powstają dopiero po kilkunastu ? kilkudziesięciu dniach. Czyli generalnie ok. 2 do 6 miesięcy po powodzi. A w okresie poszczepiennym następuje osłabienie odporności. Zysk dla przemysłu szczepionkowego w ciągu jednego miesiąca wyniósł około dziesięciu milionów nowych złotych czyli około stu miliardów starych złotych. Pieniądze te zostały wydatkowane z funduszy służby zdrowia w sytuacji ciągłych braków na podstawowe leki np. kardiologiczne.

  8. Dlaczego w Biuletynie Epidemiologicznym wydawanym przez PZH od prawie 20 lat brak jakiejkolwiek pracy naukowej uzasadniającej stosowanie, wprowadzanie takiej a nie innej szczepionki.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.