Wszyscy (?) uczeni to prostytutki

Prezentuję moją małą przeróbkę tekstu Kazika. Bardziej od artystów pasują mi w tekście uczeni. A konkretnie: klimatolodzy.

Wszyscy uczeni to prostytutki
W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
To wszystko się tak cyklicznie powtarza
Czas nadziei, człowiek z żelaza
Wodzowi rewolucji do pasa się kłaniam
Mecenas daje złoto, mecenas wymaga
Ten system musi upaść, teraz i zaraz
Kto lepiej zapłaci temu d. damy…

Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?
Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?

Proszę państwa, obwieszczam wszem i wobec, że nastał kres globalnego ocieplenia (ooo, przepraszam, ocipienia). Oto nadchodzi Wielka Epoka Lodowcowa! Czas odebrać Alowi Gore’owi jakże słusznie przyznaną mu nagrodę Nobla i przekazać ją Nimowi Chimpsky’iemu, a Alowi, na otarcie łez, wręczyć nagrodę Darwina. Facet własnym, osobistym przykładem udowodnił, że człowiek nie tylko pochodzi od małpy, ale że mając małpi rozum może sięgnąć po najwyższe stanowiska, i to nie tylko w polityce (co zrozumiałe), ale nawet nauce!

Nobel dla Chimpsky’ego!!!

Czy na gorąco, czy na zimno, uczeni mają dla nas ten sam scenariusz: nieważne, czy wykończą nas tropikalne tajfuny, czy trzaskające mrozy, pewne jest, że i tak mamy przerąbane.

PS. Chyba pokocham onet. Nie uwierzycie, ale zajął się na serio teoriami spiskowymi i to do tego stopnia, że stworzył na tę okoliczność całkiem spory baner reklamowy. Jeśli ktoś do tej pory nie słyszał o owych teoriach, teraz wreszcie będzie miał okazję się z nimi bliżej zaznajomić. Czeka nas istna powieść w odcinkach, prześmiewcza rzecz jasna, ale żeby coś wyśmiać, trzeba to najpierw opisać. I to może być naprawdę świetna zabawa.

Więcej o klimacie:
Kolejny cios w teorię globalnego ocieplenia
Najgroźniejsza sekta apokaliptyczna świata
Globalne ogłupianie klimatyczne

26 komentarzy do “Wszyscy (?) uczeni to prostytutki

 1. Nie będzie świetnej zabawy.. no może dla Ciebie AstoMario patrzącej z innej perspektywy… dla mas zapewne tak. Będzie rozprawianie o dupie marynie że się tak wyrażę a to tylko w celu przyciągnięcia większej gawiedzi co da większa oglądalność a więc lepsze rankingi i w końcu więcej reklamodawców. Trzeba zasymilować tych co mają jakieś przebłyski innej świadomości.
  Po prostu nie wierzę. Grupa Onet ostatnio kupuje różne portale więc nie wiem czy to np. nie jest część jakiegoś przejętego portalu startującego pod jego skrzydłami. Wiele ciekawych adresów sieci zostało sprzedanych bo wiadomo że trzeba z czegoś żyć.

 2. To jest właśnie przejmowanie mediów, żeby znalazły się w jednej, silnej i opiniotwórczej ręce. Najpierw TVN wykupił onet, a teraz onet kupuje co się da. Naiwni być może nie kojarzą jednego z drugim. A jeszcze wcześniej powstała agencja, dostarczająca mediom wiadomości: jedna dla wszystkich, skutkiem czego, szczególnie zaraz na początku tej „reformy” wszystkie media bez wyjątku podawały identyczne wiadomości. Teraz wprowadzili trochę pozorów, że niby dziennik TVP różni się od Faktów, ale to tylko kosmetyczne różnice.

  Ale przecież mamy wolne media, czyż nie? No i jaki mamy porządek i bezpieczeństwo, żadnych niesprawdzonych kaczek dziennikarskich ani innych przejawów sezonu ogórkowego w mediach nie ma. Jakie szczęście, prawda?

  Tak samo Google skupowało co się da. A teraz blokuje, cenzuruje i zamyka to, co wcześniej kupili. Np. na YT znikają strony, jak śnieg na wiosnę. Podpadniesz komuś za ateizm, napisze donos i cześć. Albo dasz za dużo filmów i spiskach i już cię nie ma.

 3. Rzuciłem się na strone Reutrers’a a tu prosze. Przekierowanie na http://www.thomsonreuters.com
  http://www.thomsonreuters.com/about/company_history/
  Firmy Thomson i Reuters rozpoczęły scalanie sie w 2007.
  Thomson wcześniej znany był z materiałów edukacyjnych i ośrodków egzaminacyjnych. Ciekawe… mam mało czasu na prześledzenie zależności i zawartości strony odnośnie udziałowców ale zapewne są tam ciekawe rzeczy.
  Co do google’a to chyba jest to od 2 lat najwyżej wyceniana firma medialna na świecie. Właśnie za sprawą swoich reklam kontekstowych. Min. reklamy serwowanej w treści emalii na kontach ich usługi Google Mail. I niech nikt się nie łudzi że goglarnia nie wie co jest w naszych mailach bo to oczywista nieprawda. Zadanie wyszukiwania informacji i kojarzenia jej z reklamą lub zakazana treścią (zastosowanie dla cenzury) mają opanowane do perfekcji. A będzie jeszcze lepiej. Śmiem twierdzić że tajemniczy Echelon z czasów końca wieku XX przy nich to pikuś. Albo rozwinięcie tej koncepcji.

 4. Mam konto pocztowe na Google, bo gadanie, że Google to szpieg tylko mnie śmieszy. Różnica między Google a dajmy na to Interią jest taka, że Interia skanuje moje maile (że tak powiem) w przelocie, tworząc ich kopie w sposób niejawny, a Google wszystkie moje maile trzyma na swoich serwerach, zachęcając mnie stale, żebym niczego nie kasowała, tylko archiwizowała, nawet najbardziej nieistotne rzeczy. Dla mnie żadne różnica, czy moje maile skanuje Interia, onet czy Google. Podobnie nie ma różnicy, czy moje smsy oraz rozmowy są zbierane przez Plusa, czy Orange. I tak jestem potencjalną terrorystką, którą trzeba śledzić.

  Reklamy z boku moich maili (a większość z nich to powiadomienia o komentarzach na blogach) doprowadzają mnie do łez ze śmiechu, czasem są tak „genialnie” skojarzone, że aż mnie to zadziwia. Ale jako że jestem osobą pod silnym wpływem planety Pluton, a Pluton jest m.in. sygnifikatorem śmierci, więc niezliczoną ilość razy każdego dnia muszę oglądać propozycję „sprawdź kiedy umrzesz”. Zupełnie jakby moi respondenci i komentatorzy nie pisali o niczym innym, tylko o śmierci.

 5. Nie chodzi o samo szpiegowanie ale skanowanie i tworzenie tzw. indeksu treści. Co się z tym dalej dzieje i jak to można wykorzystać to tego nie wiemy oprócz tego że jest jawnie wykorzystywane do serwowania reklamy. Dzięki temu google zyskało tyle wartości na giełdzie. Taka ilość zgromadzonej informacji daje niesamowite możliwości. Biorąc pod uwagę to że jest taka funkcja w google jak „kopia strony” z jakiegoś tam czasu to należy zauważyć ze ta kopia jest przechowywana na serwerach googla (ale tylko zawartość tekstowa bez grafiki itp.) To daje pojęcie o pojemności serwerów googla. To że namawiają do niekasowania emaili to nie jest z ich strony przejaw altruizmu ale pozostawienie sobie okazji do zaserwowania kolejnej reklamy w zarchiwizowanych emailach w momencie wyswietlenia ich zawartości w naszej przeglądarce jak również możliwość poprawniejszego zaindeksowania takiego emaila w przyszłości.
  Co do interii to oni tez wykorzystują googla. A to że robią kopie zapasowe niejawnie to tylko po to by jakoś się zabezpieczać przed możliwością wysypania się części sprzętu przechowującego skrzynki email. Google robi to zapewne inaczej ale tez ma kopie bo muszą mieć możliwość odtworzenia stanu systemu kont po jakiejkolwiek awarii. To normalna praktyka w sektorze IT. Wspomnę o tym że w Polsce obowiązuje dostawców sieci jak i dostawców usług emmail ustawa o retencji danych. Chyba tak to się nazywa.

  Ale wróćmy do tematu wpisu. W zasadzie PS’a. Przeczytałem 2 artykuły na onecie w dziale o teoriach spiskowych i stwierdzam że bardzo to spłycono. Liczą po prostu na to ze ludziska sami zaczną się rozpisywać przyciągając innych. Będzie duże halo a może ktoś poda wartościowe linki. Może jest szansa że powiedzenie „inteligentny jak komentarz na onecie” straci na swym znaczeniu :).

 6. Przyklad blokowania licznika na you tube podczas ostatniej kampani wyborczej w USA!!!!
  Oraz jak sie konczy zadawanie niewygodnych pytan na temat Bohemian Grove.

 7. Podzielam pani zdanie na ten temat, ale można przyjąć,że takich prostytutek jest więcej np.dziennikarze, publicyści i rządowi politycy.

 8. Okazuje się,że TVN został wykupiony przez Niemców, którzy coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w Polsce.
  A swoją drogą TVN posługuje się oznaczeniem oka Horusa tj. światowej korporacji medialnej.

  Można zadać pytanie, czym to się skończy ???

 9. Jeśli chodzi o licznik na YT, to Piotrowi Beinowi też zablokowali, co zostało zauważone przez komentujących. Sprawdzałam jego stan co kilka godzin i stał jak zamurowany.

  Co to zaprzeczania prawdy o Bohemian Groove – Clinton może sobie zaprzeczać, ale to daremny trud, bo kiedy pytali o to i o przynależność do Skull & Bones Busha i Kerry’ego ci powiedzieli tylko, że nie mogą o tym mówić, bo to tajemnica. A więc nie zaprzeczyli. W filmie Alexa Jonesa pokazany jest jakiś (badajże) senator, który Jonesowi nawyzywał za wtykanie nosa w nie swoje sprawy. Też nie zaprzeczył, tylko był wkurzony i stwierdził, że Jones jako dziennikarz nie zasługuje na szacunek, bo zachowuje się niegodnie. Dla mnie są to dowody pośrednie i są one bardzo mocne.

  W filmie pada pytanie: „czy pozwolilibyście tym ludziom wyprowadzać swojego psa?”. Pewnie większość by nie pozwoliła, a oni rządzą światem. Czy to nie dziwne?

  @ Kapol: bez dziennikarzy ten system nie mógłby istnieć. Przecież oni nie informują, tylko kształtują opinię. Radio TokFm ma taki dżingiel: „posłuchaj, żeby zrozumieć”. Bez słuchania, oglądania i czytania pewnie byśmy „nie rozumieli” co się dzieje, oni muszą nam to powiedzieć. Poza tym nasze media, głównie prasa, a szczególnie brukowce, już dawno są w rękach Niemców. Francja i Niemcy (Napoleon i Hitler) rządzą Europą.

 10. W tym filmie z Clintonem jest inna wazna rzecz to, ze on klamie to druga sprawa. Mamy sale pelna ludzi w „demokratycznym” kraju. Wstaje facet i zadaje pytanie po czym zostaje wyprowadzony. On nie zaklocil porzadku publicznego tylko zadal pytanie, usunieto go a stado owiec mialo zabawe. Podobnych filmow na you tube jest wiele. Obawiam sie, ze pomimo tego, ze ludzka swiadomosc ma sie podnosic to chyba niestety ciagle w bardzo wolnym tempie. W tym tygodniu akurat wyjatkowo mam duzo czasu dlatego tak liczna moja obecnosc na tym blogu. Udzielalem sie w ostatnich dniach bardzo intensywnie na innym blogu dotyczacym swinskiej grypy. Zauwazylem, ze duzo ludzi ciagle jeszcze ma wielkie watpliwosci i nie potrafi myslec nawet jak widza cos konkretnego (jakis film badz wypowiedz). To samo w moim otoczeniu. I nagle sobie o kims przypomialem – C.G.Jung moj ulubieniec w mlodosci. Czlowiek, ktorego ksiazka „Wspomienia, sny i mysli” otworzyla mi okno na akceptacje takich spraw jak astrologia i zjawiska nadprzyrodzone, a takze byla kamyczkiem na mojej drodze do buddyzmu. Oczywiscie pozniej byly jego inne ksiazki a po nim byli inni autorzy itp. Ale on pierwszy otworzyl moj umysl i zmienil moj swiatopoglad. Ale jak sie okazuje i taki wielki czlowiek moze wpasc w polapki swojego racjonalnego umyslu i falszywych wyjasnien. Jung wierzyl w rozne „dziwne” rzeczy ale nie wierzyl w UFO. Jego racjonalny wielki umysl wymyslil teorie – „dysosjacji psychicznej” (chyba tak brzmial ten termin bo ksiazke czytalem jakies 15 lat temu). Ten termin okresla zbiorowa podswiadomosc ktora w naszych umyslach projektuje UFO. Czyli widzac UFO ulegamy halucynacji a, ze jest ona na poziomie podswiadomym dlatego inni ludzie moga widziec to samo co my.Ufo wystepuje tutaj jak archetyp. Dlatego podobne sa opisy przypadkow spotkan czy porwan przez UFO. Jung napisal cala ksiazke na ten temat. Nie pamietam tytulu ale bylo to wydane chyba jakis 20 a moze i wiecej lat temu w Polsce. Nalezy dodac, ze ksiazke Jung napisal w latch 50 ale wtedy juz w USA i nie tylko sprawa UFO byla szeroko komentowana. Dlatego nie dziwie sie juz normalnym ludziom, ze w obliczu pewnych faktow i hipotez wymyslaja oni dziwne teorie jak najdalsze od prawdy (w tym przypadku mam na mysli zaprzeczanie spisku z grypa). Widocznie nawet genialne umysly sa obarczone powaznym ryzykiem bledu. Wiara Junga w duchy i ezoteryke wcale nie otworzyla jego umyslu w 100%. I to mi uswiadamia, ze moja wlasna teoria rzeczywistosci ktora uznalem za prawie pewnik moze byc obarczona powaznym ryzykiem bledu. Dlatego trzeba caly czas pozostac otwartym na wszystko i nigdy nie konczyc poszukiwan. A co do Junga i UFO to ponizej:

 11. @ marek7Anglia: I ten przykry wypadek Junga z UFO jest wykorzystywany przez racjonalistów do dowodzenia, że UFO nie istnieje. Bo jeśli ktoś „wierzy w Junga”, to oczywiście musi wierzyć totalnie, bo to guru i mistrz nieomylny. Tak działają umysły wytrenowane na religii i szkolnej edukacji. Albo przyjmujesz wszystko, albo nic. A po środku dziura (w rozumie).

  @ Baria: cytat z artykułu, do którego podałaś link: „W tej placówce eksperymentalny preparat zostanie podany 200 dorosłym i 200 dzieciom. Celem tego testu jest określenie bezpieczeństwa stosowania szczepionki na świńską grypę”. No pięknie, eksperymenty na dzieciach? Czyje to dzieci? Tych ochotników, którzy się pchają pod igłę? I kto odpowie za ewentualne problemy ze zdrowiem tych biednych dzieciaków? Powinni tych ludzi pozbawić praw rodzicielskich.

 12. Ciekawe stwierdzenie w tymże artykule, że normalnie zrobienie szczepionki to rok, a teraz pędzą na złamanie karku, dlaczego ? przecież to łagodny wirus, to nie ebola. WHO przyznaje, że stosowanie szczepionki na tak masową skalę na pewno wywoła negatywne skutki uboczne u ludzi, ale autora artykułu specjalnie to nie bulwersuje.

 13. e tam onet – chwyt pod oglądalność pewnie. już sam tytuł – używany przez twardogłowych jako „argument” w dyskusjach. Słowo klucz – przycisk „reset” wtłuczony do głów baranów. Jedna strona przedstawia setki argumentów i faktów, a druga tylko wciska reset – „Pan/i mówi o teoriach spiskowych”, i już baran zresetowany do pierwotnego stanu bezmózgiego reproduktora-robotnika.

  co do szumu medialnego o wirusie – lubiłem słuchać TOK FM, bo mają ciekawe audycje, jednak ich podejście do świńskiej grypy jest histeryczne. zygać mi się chce jak słucham tych sprzedajnych dziennikarzyn przejetym głosem recytujacych komunikaty o „niezwykle groźnym” wirusie. „Już kilkaset osób zarażonych!”, „Już kilkanaście osób zmarło!” – rzucają przejętym głosem tępe recyto-roboty medialne. Czy ci ludzie w ogóle potrafią jeszcze myśleć?

 14. To samo działo się wokół globalnego ocieplenia. Dziennikarz zaprasza gościa i gość nawija, a dziennikarz przytakuje, choćby tamten bredził jak na mękach. Ale jak zadzwoni słuchacz (niestety, nie do każdej audycji można dzwonić) i powie coś przeciwnego niż zaproszony gość, wtedy dziennikarz zmienia front i okazuje się, że doskonale wie co jest grane, ale tego nie mówił. Bo pewnie miał zakaz.

  Z grypą jest podobnie.

  Każdy usłyszy tam to, co chce usłyszeć, to radio też jest za, a nawet przeciw.

 15. A oprócz tego inkwizytorzy. Ktoś tu gdzieś wrzucił link do bloga „Będąc młodym fizykiem”, a tam wszyscy aż się palą do palenia. Humanistów. Na stosie. Bo to heretycy i nikomu to co robią niepotrzebne. Psychopatią wieje na milę.

 16. http://ufoblogger.blogspot.com/2009/08/more-people-could-died-from-vaccination.html
  „Więcej osób może umrzeć od szczepionek niż od świńskiej grypy”
  W skrócie po po polsku: wyciekł poufny list przesłany przez Health Protection Agency (oficjalna niezależna organizacja założona przez rząd UK, zajmująca się ochroną ludności przed zagrożeniami zdrowotnymi)do ok 600 neurologów, ostrzegający ich o możliwości wystąpienia dysfunkcji mózgowej zwanej Zespołem Guillaina-Barrégo, w skrócie GBS (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Guillaina-Barr%C3%A9go). Dla przypomnienia w 1976 gdy użyto szczepionek przeciwko świńskiej grypie, więcej osób zmarło na skutek powikłać po szczepionce niż na samą grypę. Odnotowano ok. 500 przypadków GBS. Pierwsza fala szczepień ma objąć 13 mln obywateli począwszy od października. Więcej w jęz. angielskim w podanym linku

 17. Globalne ocieplenie jest oplacalne dla ekonomii, bo daje nowa nisze marketingowa. Stad propaganda. Panstwo stworzy jakies przedziwne nakazy i prikazy egzekucja jakich spowoduje powstanie nowych firm i dodatkowe koszty dla tych co tworza CO2. Wiec jest to korzystne dla ekonomii i oczywiscie bzdurne jak jasny gwint.
  Wojna i wszelacy fikcyjni wrodzy ( tutaj my jestesmy winni wrog to ocieplenie) zawsze byli oplacalni dla ekonomi bo cala galez przemyslu zbrojeniowego czy teraz antyociepleniowego tworza….

 18. Zastanawiam się ilu wśród uczonych jest psychopatów, którzy posuną się do każdej podłości na zamówienie polityczne, jednocześnie licząc na jakieś ciekawe wyniki badań. Właśnie przeczytałam na Pracowni4 wstrząsający artykuł o celowym, przed laty, napromieniowaniu dzieci Żydów Sefardyjskich. Na portalu WP dziś było info o zmuszaniu do picia uranu rozcieńczonego w soku, pracowników jakiegoś ośrodka badań jądrowych w Izraelu. Niedawno info o doświadczeniach znanych geriatrów izraelskich na ofiarach holokaustu, a dziś na blogu waldka1984 o handlu nerkami Palestyńczyków przez izraelską armię, można się załamać, co się dzieje ? No i tak sobie myślę, czy przed laty nie testowano na Wybrzeżu jakichś paskudztw, bo skąd w Trójmieście i okolicy najwyższa zachorowalność na nowotwory, właśnie tu, a nie na zatrutym Śląsku.

 19. I ludzie naiwnie pytają, jak można oskarżać Żydów o to, że zarabiali na Auschwitz i holokauście, skoro gazowano tam ich braci. Ten tekst z Pracowni dobrze to wyjaśnia (wcześniej było o tym m.in. u Własnowiercy, ale i on to skądś skopiował). To jest naprawdę bardzo szczególny naród. Jednak, jak na mój rozum, raczej nie poprawili sobie rasy, lecz zepsuli, bo nie wszystkie ofiary tego „eksperymentu” zmarły, niektóre przeżyły i powielają teraz swoje zdegenerowane promieniowaniem geny.

  A co do Wybrzeża – czy przypadkiem to nie skutek Czarnobyla? Chmura opadów poszła na północ, głównie nad Szwecję, ale trochę przeszło też i nad naszym Bałtykiem. No i może jadacie rybki z rtęcią?

 20. Na temat pochodzenia Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich jest kilka teorii. Spotkałem się z taką, że większość obecnie żyjących Żydów jest potomkami mitycznego ludu Chazarów, którzy zawłaszczyli religię judaistyczną, nie mając etnicznie nic wspólnego z mieszkańcami dawnej Palestyny. Teoria ta głosi też, że to właśnie Żydzi sefardyjscy są jedyną grupą etniczną wywodzącą się wprost z Izraela i dlatego są przez resztę znienawidzeni.

 21. Możliwe, że z tą nienawiścią wśród Żydów tak jest, ale metody przerażające, jakby nie było wobec współziomków.
  @Maria, myślę, ze jednak przyczyną nowotworów Pomorzu jest coś innego niż rybki, nie jest ten Bałtyk, aż tak skażony, a jedzenie hodowanych w Chinach Tilapii czy Pangi, jest o wiele bardziej niebezpieczne. Poza tym należę do starszego pokolenia i wśród swoich rówieśników obserwuję podobne choroby, nie wynikające z wieku, bo ciągnące się od lat. A Czarnobyl przełożył się głównie na problemy z tarczycą u bardzo wielu osób nie tylko u nas, ale na Podlasiu i w paru innych miejscach. Ja akurat w czasie wybuchu podróżowałam z rodziną do Krakowa i usłyszeliśmy komunikat w radiu w Krakowie. Ciekawe, czy trafiliśmy w chmurę, ale i tak pewnie nie znamy całej prawdy, a stront rozkłada się chyba setki lat i wpływu nie mamy żadnego, trzeba żyć.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s