Wszyscy to wiedzą

26 komentarzy do “Wszyscy to wiedzą

 1. O ja was pazdrawlaju! (Czyt. ja pie…. :P)
  No oki. To jest moja pierwsza reakcja. Tak na luzie.
  Pozdrawiam 🙂

 2. To, co powiedział David Icke jest może i błyskotliwe, ale w żaden sposób nie jest odkrywcze. Wszyscy – łącznie ze mną – w jakiś sposób powtarzają zasłyszane i przetworzone w mniejszym lub większym stopniu prawdy.
  Choćby to wszystko, co jest pisane na tym blogu jest repetycją, bo odnosi się do tego, co ktoś gdzieś już powiedział i nie jest to wg mnie naganne.
  Na tym polega istota komunikacji, że przekazujemy sobie nawzajem informacje. problem natomiast zaczyna się w momencie, gdy z jednej strony sprawdzamy źródło informacji i kanały jest dystrybucji.

 3. Jasne, w końcu powtarzanie jest też nośnikiem kultury i zwyczajów, które przekazujemy potomności – powtarzanie jest też nośnikiem całej wiedzy. Nie wiedziałbym teraz tyle, gdybym nie przeczytał tego gdzieś indziej, ergo: zostałoby mi powtórzone.

  Ale można powtarzać w dobrej wierze, tak jak można w złej. Ci „powtarzacze” od Icke’a dobrych zamiarów raczej nie mają.

  Jest też jeszcze pewien specyficzny rodzaj powtarzania, który każe myśleć jednostce, że jest superhiperfullniezależna od wszystkiego, co mówią inni, ale w rzeczywistości powtarza tylko program tych, od których to usłyszała.

 4. Tu chodzi o coś zupełnie innego: o uświadomienie sobie tego faktu. Wszyscy powtarzamy, ale większość nie zdaje sobie z tego sprawy i bezrefleksyjnie wierzy w to, co wszyscy powtarzają. A jak nagle to sobie uświadomi, to jest nadzieja, że zastanowi się nad tym, ile prawdy jest w tym „co wszyscy wiedzą”. I skąd to wiedzą.

 5. Masz rację! Z tym uświadomeiniem jest jak z panem Jourdin, który nie wiedział, że mówi prozą, dopóki mu tego nie uświadomiono (-:

 6. Jest jeszcze taka anegdotka, opowiadana przez jednego z moich ruskich wykładowców: dziadek pięknie grał na skrzypcach, dopóki wnuczek nie zadał mu pytania, czy w czasie gry kładzie brodę na skrzypcach, czy pod nimi. I dziadek nie pamiętał, ale jak próbował zagrać, to tak się w tę brodę zaplątał, że nie zagrał już nigdy więcej.

  Wiele rzeczy robimy automatycznie. Czasem jest to dobre, bo po co zaprzątać sobie głowę tą brodą, ale często jest to zgubne, bo wierzymy w przyjęte powszechnie „prawdy” i nie zastanawiamy się, czy faktycznie jest to prawda.

 7. niby oczywiste….ale u nas. jeszcze.
  wiecie jak jest w wielkiej brytolii? mówiąc krótko – totalne ogłupienie i tabloidyzacja. 90% ludzi czyta ichnie Fakty i SE (o ile czytają w ogóle), i to cała ich wiedza o świecie.. dlatego tam – to co mówi Icke może być odkrywcze.
  u nas stopień mediozidiocenia nie osiągnął jeszcze tego stopnia, choć powoli zbliżamy się do ich poziomu.

  jeszcze parę dekad, a powstaną znowu latające uniwersytety, tajne nauczanie, etc – dla tych, którzy będą chcieli wiedzieć, czy nauczyć dzieci – więcej niż w programie mimimum dla robola, bo „zawyżanie poziomu” dla niektórych będzie niepoprawne politycznie.

 8. A według mnie i u nas kolorowo nie jest. Co za różnica czy ktoś czyta SE, fakt czy też Gazetę Wyborczą albo Dziennik. Tu chodzi o traktowanie tych gazet jako niepodważalnych źródeł informacji. Ludzie przeczytają w takiej Wyborczej, że np. Hezbollah zlecił jakiś zamach terrorystyczny, a potem mają pewność, że Hezbollach to organizacja terrorystyczna. jeszcze jak powiedzą im o tym w Faktach, potem Wiadomościach, to nie ma rady i Palestyńczycy to dla takich ludzi na bank terroryści. I czy ktoś sprawdzi z jakich źródeł pochodzą te informacje, jaki udział ma w tym MOSSAD, kto tym wszystkim steruje? Po co mieliby to robić, tak jak jest, jest dla nich łatwiej i przyjemniej.

  To ogromny, dramatyczny problem także w Polsce. Nieumiejętność a raczej niechęć do czytania między wierszami, brak krytycznego nastawienia do wszelkich mediów oraz wiara, wiara, wiara. jak taki dziennikarz pojawia się przed kamerą i mówi, że jest „tak i tak”, to potem pan Kazik powtórzy pani Zuzi, że jest właśnie „tak i tak”, pan Staszek powie natomiast: „nie, telewizja X to syf! Nie jest „tak i tak”, jest „siak i owak”, bo tak powiedzieli w telewizji Y”. Wiara w autorytety – to jest podstawowy problem. Trudno niektórym sobie wyobrazić, ze bez takiej wiary w ogóle da się funkcjonować. Dla nich rezygnacja z jednego autorytetu oznacza co najwyżej wybór kolejnego. A to strasznie niebezpieczne! Ja także Ickemu nie ufam, ale w tej sprawie zdecydowanie ma rację i mówi coś, co NIE JEST dla wszystkich takie oczywiste.

 9. @ Milko – ja pamiętam takie czasy, kiedy istniało tylko jedno źródło informacji, czyli Polska Agencja Prasowa, komunistyczna rzecz jasna. Ze wszystkich mediów leciały wtedy te same kłamstwa, zupełnie jakby wszyscy dziennikarze byli nierozgarniętymi uczniami Goebbelsa. Niby istniała Wolna Europa, ale słuchanie tych hałasów z zagłuszania mogło wykończyć nerwowo.

  Dziś mamy dostęp do wielu źródeł, ale po pierwsze jest ich tak dużo, że aż za dużo, a po drugie teraz to już kompletnie nie wiadomo, komu wierzyć, bo każdy podaje co innego.

  Mimo to są ludzie (i zawsze będą), którzy są totalnie zamknięci na wszelką prawdę poza prawdą swojej religii, ateizmu czy partii politycznej. No, ale tego leczyć się nie da, bo to jest ułomność nieuleczalna.

 10. To o czym mówi David to niemal oczywista oczywistość tyko… no właśnie. Brak nam świadomości tego.

  Obywatel, piszesz „Ci “powtarzacze” od Icke’a dobrych zamiarów raczej nie mają.” To chyba nie ma znaczenia czy dobre czy złe. Ważne jest czy to co powtarzaja jest prawda czy kitem :). Sądzę że ich prawdziwym zamiarem jest jak utrzymać siebie i ew. swoją rodzinę w komfortowych materialnych warunkach. Jeśli model piramidy iluminatow obowiązuje to domyślam się że ci „powtarzacze” stoją na poziomach tuż pod szczytem. Albo troszkę niżej. I dostają za swoją robotę odpowiednią kasę. Instynkty czy też podstawowe potrzeby da się odpowiednio wykorzystać do motywowania, szantażem lub po dobroci. I myślę że wielkiej filozofii tu nie ma. Czy wykorzystuje się tu szaleńców czy szczerych ludzi to w zasadzie nie ma znaczenia. Ważne żeby byli uzależnieni od swego dobrobytu lub/i mieli poczucie że się spełniają lub robia to dla kogoś. Za tę ciężką kasę i dobrobyt szanuje ich partner, rodzina bliższa i dalsza i to jest w porządku, cool, ok i tak to się kręci.
  A jak np. budować piramidę autorytetu? Przykład eioba jest tu na miejscu. Pozyskiwanie zwolenników własnego „porządku” na różnych płaszczyznach z
  kreowaniem i budowaniem informacyjnego tła w różnych wymiarach na które można się później powołać.
  Przecież podobnie to się kręci na całym świecie. Ważne żeby tak to ustawić aby samemu się stać pierwotnym i ukrytym źródłem. A później inercja sama napędza ten model. I „pomagają” w tym niemal wszyscy w to „wplatani”, ci wyżej nie porzucą materialnego komfortu a ci niżej styrani, nie są w stanie dostrzec innej drogi bo nie mają na to czasu i środków bo walczą o przetrwanie. Zaawansowane Kółko Wzajemnej Adoracji i Samopomocy. Niby nic nowego pod słońcem ale ten brak samoświadomości o własnych zależnościach ma jednak znaczenie.
  A co do wielości źródeł do Astromario myślę że o to chodzi. O to by ludzi zaanagarzować we wzajemne zwalczanie się. Aby nie mieli już siły i czasu na dostrzeżenie innej drogi. Przecież sposób „dziel i rządź” działa od wieków.

 11. Ważne żeby tak to ustawić aby samemu się stać pierwotnym i ukrytym źródłem

  Odwrotnie. Należy tak się ustawić, żeby ludzie myśleli, że to co mówimy pochodzi właśnie nie od nas ale od jakiegoś wyższego autorytetu. Zwykłego człowieka nikt nie słucha, ale jak się mianujesz medium, które tylko przekazuje rozkazy i polecenia od jakiegoś wyższego autorytetu, to będą Cię słuchać. Nie ważne jaki to autorytet. Może to być człowiek (tak jak na tym filmie – dziennikarze powtarzają to co im politycy powiedzieli), ale może być np. istota metafizyczna czy abstrakcyjne pojęcie, jak np. Bóg albo Nauka Kościoła (księża zwykle podpierają się właśnie Nauką Kościoła, albo kreują sie na „sługów bożych”. Ludzie nie słuchają się księży dlatego że są księżmi, tylko dlatego, że szczerze wierzą, że to co księża mówią pochodzi i jest popierane przez Boga. Dalej. Autorytetem może być też „wyższa konieczność” czy „bezpieczeństwo” albo „walka z terroryzmem”, i na ten autorytet zwykle powołują sie politycy, kiedy chcą wprowadzić jakąś ustawę antyliberalną. Są też autorytety paranormalne takie jak kosmici, czy „wyższa rasa kontaktująca się z nami ziemanami”. Czy to nie dziwne, że nawiedzeni ezoterycy i fałszywi prorocy wszelkiej maści powołują się właśnie na jakieś dziwne kosmiczne autorytety? A dwa i półtysiące lat temu po ziemi chodził budda i głosząc swoje nauki wcale nie powoływał się na kosmitów. Więc jak jest?

 12. No przecież o tym właśnie pisałem. Że ukrytym. Tak aby ludzie myśleli że mają do czynienia z pierwotnym źródłem. Wykorzystując wszelkie możliwe metody i słabości.

 13. Astromario, czy wiesz o najnowszym pomysle Iluminatow, jak sie nas pozbyc?
  Na roznych blogach az huczy np.prawda2.info.Wystarcza wkliknac:
  http://birdflu666.wordpress.com

  Wklejam ta informacje z Patriotycznego Ruchu Polski:
  ————————————————————–
  Nie daj się, szczepićt
  Dodał: HP
  24.06.2009.

  Nie daj się, szczepićt

  From: Piotr Bein ( piotr.bein@irnaq.net)

  Odpowiadam p. Mazurowi, ktory wydaje mi sie reprezentuje typowe pytania Polakow. Sprawa szczepien dotyczy jednak nie tylko wszystkich Polakow, ale calej ludzkosci! Polacy jak zwykle trzymani so w niewiedzy przez „nasze” merdia.

  W moim postingu po angielsku ponizej, chodzi o spisek zapiety na ostatni guzik: rozpetac pandemie smiertelnej grypy przez przymusowe szczepienia w Ameryce Pin., Europie i Japonii za pare-kilka miesiecy. Szczepionki so wymieszane ze smiertelnym wirusem, ktory naukowcy udowodnili pochodzi nie z przyrody lecz z laboratoriow. Jest kombinacja kilku zwierzecych wirusowi, ktorych normalnie człowiek nie przenosi. Szczepienia zapewnia katastroficzne rozprzestrzenianie sie wirusa od czlowieka do czlowieka.

  Kombinacje wirusowa sformułowano na maksymalna szkoda.

  Szczepienia rozpoczna prawdziwa pandemie, bo pierwsza badzie li tylko medialna, jak przekonalismy sie pare miesiecy temu. 5mierteiny wirus co niby „sam” wyplynal w Meksyku, odkryto w partiach szczepionek na zwykła grypa, przysłanych przez firma Baxter. Firma posiada nowoczesne zakłady pod Mexico City oraz w Austrii. Baxter wysłał partie zatrutej szczepionki do Niemiec, Austrii, Czech i Słowenii na probne szczepienia.

  Zwarty blok tych panstw moglby byc fałszywie przedstawiony jako ognisko wyjsciowe smiertelnego wirusa w Europie. Eksperci stwierdzili, ze objetosc materiale Baxtera dostarczonego do probnych szczepien wystarczyłaby na zabicie ludnosci globu kilka razy! Tylko przez przypadek pracownik czeskiego laboratorium wstrzyknal material zwierzetom, stwierdzajac natychmiastowe ich zgony. Wszczeto alarm, wszyscy pracownicy czeskiego laboratorium trafili na kwarantanna. Pracownicy austriaccy – do szpitala we Wiedniu, po czym japonski Panasonic zapobiegawczo ewakuował swoich pracownikowi z Europy. Nastepnie była eksplozja paczki z zatruta szczepionka w pociagu ekspresowym w Szwajcarii. Paczka wieziono z Baxtera w Meksyku do laboratorium szwajcarskiego. Okolicznosci wybuchu wskazu ja na spisek. „Szczepionka” wskutek wybuchu rozeszła sie przez system klimatyzacji po całym pociagu w formie aerozolu — najbardziej skuteczny sposob skazania wszystkich pasazerow. Sprawie wyciszono, ofiar nawet nie poddano obserwacji.

  W USA gotowe so:

  – plany i ustawy stanu wyjatkowego w przypadku pandemii,

  – ustawy uprawniajace rzad i wojsko do przymusoweych szczepien ludnosci i likwidacji w przypadku oporu,

  – dziesiati jesli nie setki miejsc na masowe groby,

  – setki tysiecy trumien,

  – obozy dla krnabrnych itp.

  Austriacka dziennikarka sledcza Jane Burgermeister zebrała dowody i zaskarzyla zbrodnicza klika (iluminaci, przemysł farmaceutyczny, Swiatowa Organizacja Zdrowia, prezydent Obama itd.). Przygotowali rowniez dokumenty do zastosowania w poszczegolnych krajach:

  http://birdflu666.wordpress.com

  Polska jest juz ofiara probnych szczepionek ostatniego lata, celowo skazonym materialem z firmy Novartis. Jeszcze raz wyplynela korupcja Polakow, ktorzy za srebrniki zrobia wszystko dla zbrodniczej globalnej kliki.

  Kanada wlasnie ogłosiła plany szczepien, jeszcze nieprzymusowych, ale gdy rozpeta sie smiertelna grypa od pierwszych „szczepien”, ludzie beda sie pchac pod igle.

  Wg Burgermeister, masowe zaskarzanie przez obywateli we wszystkich namierzonych krajach moze zapobiec nadchodzacej katastrofie. Potrzeba pilnie przetlumaczyc na polski — i dzialac! Na nic troska o prace i rodzime, skoro mozemy juz za kilka miesiecy nie zyc.

  Jesli chodzi o dzialania anty-iranskie naglasniane przez merdia, sa to skryte dzialania kompleksu jot.

  Natomiast tresc plakatu i petycji wyjasniam w zalaczniku. Zeby zrozumiec niektore rzeczy, trzeba przeczytac pozostałe rozdziały. Jesli trzeba, podesle.

  Niestety, wychodzi ogłupienie Polakow przez merdia i zaprzatanie ich glow smieciami jak teczki czy botki, zamiast edukacji wis. zycia i smierci. Jest za piec dwunasta…

 14. A zabójcza szczepionka „dająca szansę przeżycia” kobietom, czyli Gardasil? Zupełnie, jakby bez tej szczepionki żadna nie miała szansy przeżyć. Bzdura kompletna. Ludzie sami pchają się do szczepienia, nikt ich do tego nie zmusza, przynajmniej na razie.

  No cóż, może jest to selekcja naturalna? Wszyscy idioci, którzy sami nie myślą i wierzą swoim politykom zostaną wyeliminowani z gry, a mądrzy być może przeżyją. Jest też szansa, że zaczną się procesy sądowe (już kilka było, wygranych „dla nas”) i wszyscy ci mordercy zostaną zdemaskowani i osądzeni zanim zdążą dokonać holokaustu.

  Jeśli ktoś chce wiedzieć co się dzieje, to już wie. Jeśli nie chce, to się nie dowie. Brak wiedzy i świadomości tym razem może okazać się śmiertelną pomyłką. Mam nadzieję, że różne „Modne bzdury” i Agnosiewicze zaszczepią się jako pierwsi i przejdą na dietę 100% GMO żeby dać nam dobry przykład, dzięki czemu zamilkną na zawsze i przestaną robić ludziom wodę z mózgu.

 15. Zauwazylam, ze ta str.birdflu666.wordpress.com
  trzeba wpisac w Google, to wtedy wyskakuja rowniez polskie str. mowiace na ten temat.

  Abstrachujac od wszystkiego, to ja rozsylam ta info. komu sie da i pewnie nie jednemu sie naraze ale to juz jest malo wazne.

 16. Ja zawsze unikałem szczepień przeciw grypie (na koszt pracodawcy) mówiąc lekarzowi, że po prostu byłem chory niecały tydzień temu – katar itp. Wówczas lekarz polecał aby skontaktować się z nim za 2 tygodnie. A o kontakcie oczywiście zawsze zapominałem 🙂

 17. Oj… „Mam nadzieję, że różne “Modne bzdury” i Agnosiewicze zaszczepią się jako pierwsi i przejdą na dietę 100% GMO żeby dać nam dobry przykład, dzięki czemu zamilkną na zawsze i przestaną robić ludziom wodę z mózgu.” To się nazywa jazda po bandzie :). Przynajmniej szczerze :).

 18. Skoro tak gorąco agitują, to niech sami dadzą przykład. Nie każę im popełniać sepuku, proszę tylko, żeby sami świecili osobistym przykładem do naśladowania.

 19. Na prowodyrów bym nie liczył. A na resztę uwiedzionych jak najbardziej.
  Fajne kwiatki w kontekście „Wszyscy to wiedzą” na Wolnych Mediach:
  Ideał Zachodu – panowanie nad światem niewolników
  http://wolnemedia.net/?p=15616

 20. Astromario,mialas racje z tymi prawicowymi silami na Wolnych Mediach. Nie idzie sie przebic. Jestem tam niemilosiernie miazdzona wiec dalam ostatnio taki komentarz:
  zyta 11.07.2009 23:33 :

  Nagle dotarlo do mnie, ze wlasciwie to NWO ma jak najbardziej racje bytu wsrod ludzi, gdzie jedni czuja sie lepsi od innych i chca rzadzic reszta. I dopuki cos nie zmieni sie w ludzkiej swiadomosci aby innych postrzegac jako rownych sobie, NWO bedzie rozkwital w najlepsze. Na tym blogu np. niektorzy czuja sie lepsi od innych i potrafia tych innych nazywac paranoicznymi umyslami czy schizofrenikami. A wydawaloby sie, ze walcza o wolnosc z rak NWO. Ale dla kogo? No bo przeciez nie dla tych paranoikow czy schizofrenikow, ktorzy przyjmuja do wiadomosci, ze nie jestesmy na koncu lancucha pokarmowego. Czyz nie staliby sie ci, sadzacy o sobie, ze sa lepsi, nowym NWO panujacym nad tymi paranoikami bez swiadomosci?

  Czuje, ze sie „porobi”. Moze nawet bedzie ciekawie dla niektorych. Na mnie znow sie posypia gromy i „kulturalne” inwektywy. Moze powinnam dac sobie spokoj z W.M.? Ciagnie mnie jednak, bo udzielaja sie tez fajni ludzie i czuje jakas misje (?). A moze sobie tylko to ubzduralam?
  Wybacz, ze nie na temat moze.

 21. Przecież Kościół był pierwszym totalitaryzmem naszej ery. Czyż katolicyzm nie był totalitarny? Ze swoją nieomylnością papieży, ze świętą inkwizycją, z wyższością kleru nawet nad królami i innymi koronowanymi głowami, z całą wszechwładzą, jaką posiadał? Ci ludzie chcą przywrócić tamte „piękne” czasy. I stać się liderami. Dlatego jeśli ktoś sądzi, że Kościół nas uratuje, to daje dowód, że jest idiotą. Wpadniemy z deszczu pod rynnę.

  Nie dyskutuj z nimi. Jeśli chcesz komentować, to komentuj, ale udawaj, że tych fanatyków nie widzisz.

 22. Dzieki za rade. Jestes zawsze na zawolanie jak dobra wrozka. Chyba sobie dam spokoj z W.M.narazie . Pojade na dzialke, odpoczne przy pracy blisko Ziemi- Matki. Moze pomedytuje nieco. W sierpniu wydaje za maz kolejna corke, wiec znow bedzie zawirowanie i ciezkie spotkanie z rodzina (KRK i S.J.).Ciezkie dla bezwyznaniowca jakim jestem. Wyobraz sobie, ze synowie nie kontaktuja sie ze mna z tego powodu (S.J.- tam dopiero jest „zamordyzm”, gorzej niz w KRK). Na szczescie mam jeszcze 1 (najmlodsza) corke, ktora jest ze mna cialem i duchem. Pozdrawiam.

 23. Zapomnialam napisac, choc pomyslalam, ze jak zwykle „uderzylas” w sedno sprawy co do KRK (i W.M.)
  Kiedys napisalam w postach podobnie, ale nie az tak madrze jak ty, ze zadna wladza nie zaistniala i nie moglaby istniec bez przyzwolenia kosciola (lub kaplanow na poczatu dziejow).
  Wiedzialy gady co robia na ziemi. Ciekawi mnie jednak jak to jest u nich z religia?

 24. Co do W.M.jeszcze, toz wiekszosc komentujacych (czy tylko oni?)robi swietna robote za jaszczury i co za tym idzie pro NWO! Jak David I. mowil i nie tylko on, najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec dopiero traktowana jako oczywistość. Tylko, jak narazie, prawda na W.M. przechodzi pierwsze 2 stopnie no i w ten sposob opoznia poznanie tej prawdy a sprzyja rozwojowi NWO.

 25. Słuchałam dziś radia TokFm, a w nim narzekania na ludzką głupotę i nagle mnie olśniło co jest grane – zaraz napiszę o tym nową notkę. To, co mi przyszło do głowy świetnie koresponduje z tym, co tu napisałaś – czyżby synchroniczność?

 26. Sądze że więcej ludzi niż to by się mogło wydawać rozumie iż media/politycy podają tylko to co jest im wygodne I DOBRZE ZDAJĄ SOBIE SPRAWE Z ZAFAŁSZOWANIA WIADOMOŚCI.
  Ale przyjmóją to jako prawde gdyż wierzą że i tak na nic nie mają wpływu, więc poco rozmyślać.
  Inna sprawa że większość ludzi na tej planecie jest zainteresowana najprostszym przeżyciem, chodzić do pracy wrócić, obejrzeć mecz, raz na jakiś czas jechać na wakacje a po nich znowu ta sama codzienność.
  I oto hodzi w polityce aby społeczeństwo przyzwyczaiło się do bezsilności wtedy ich łatwiej się kontroluje.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.