Ku przestrodze – w kolejną rocznicę wybuchu w Czarnobylu

Kto ma TV satelitarną lub kablówkę na pewno widział ten film. Kto nie ma – musi zobaczyć. Film jest długi, ale warto poświęcić trochę czasu na jego obejrzenie, zwłaszcza teraz, kiedy rząd postanowił nas uszczęśliwić budową co najmniej dwóch elektrowni atomowych.

Oczywiście, wiem, wszyscy postępowi i światli ludzie popierają nowoczesność.

Jasne, jeśli nie zbudujemy tych elektrowni staniemy się skansenem… Ja tam lubię skanseny, na pewno są zdrowe i ekologiczne, więc nie mam nic przeciwko nim.

No oczywiście, że „nasza” elektrownia będzie nowoczesna i na pewno nie wybuchnie!

Wszyscy znamy te bajki. „Na pewno” to nikt nie wie co będzie. Ja natomiast wiem, co może być. Może się zdarzyć awaria. Bo nie ma sposobu, żeby zapobiec wszystkim nieszczęściom. Może się zdarzyć wojna i jakiś niedobry terrorysta może naszą piękną, nowoczesną i bezpieczną elektrownię zbombardować. No nie to, żeby zaraz bombą atomową! Wystarczy zwykłą. I elektrownia zamieni się sama w bombę.

A co z odpadami radioaktywnymi? Kto je przyjmie? Może tak zakopać je w jakimś potężnym sarkofagu pod Twoim płotem? Co? Nie chcesz?

Więc protestuj!

Są inne, naprawdę ekologiczne, naprawdę tanie i zupełnie oraz pod każdym względem bezpieczne źródła energii. Energia atomowa nie jest ani ekologiczna, ani tania, ani bezpieczna. Ma same wady i żadnych zalet.

BĄDŹ AKTYWNY ZANIM BĘDZIESZ RADIOAKTYWNY!!!

Skutki wybuchu, odczuwane do dziś:

1 komentarz do “Ku przestrodze – w kolejną rocznicę wybuchu w Czarnobylu

  1. Obejrzałam cały film i widzę oczy tego dziecka i jego ojca z ostatniego filmu.
    Jaki tu komentarz jest potrzebny?

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.