Uniwersalny żołnierz

12 komentarzy do “Uniwersalny żołnierz

 1. Dobre,tak to już jest na tym świecie że wielu ludzi można łatwo omamić. Wmawiając im hasła typu: ojczyzna,honor ,patryjotyzm,naród, państwo itp. Najgorzej jednak że politycy(spora część),traktują człowieka jak RZECZ. Która ma wykonywać rozkazy i nie zadawać pytań. A której życie nie ma żadnego znaczenia,i kto zarabia na tych wspólczesnych wojnach? Przecież nie zwykły człowiek! Na takim iraku najlepiej zarobią firmy (made in america)i służący im politycy których te firmy sponsorują.

 2. Niesamowite, że właśnie dzisiaj spacerując Starówką przystanęłam przy pomniku małego powstańca i zaczęłam się zastanawiać nad heroicznym poświęceniem dzieci w tamtych czasach.

  PS> Prawo przyciągania najwyraźniej działa:)

 3. Nie tylko żołnierz…
  Uniwersalny handlarz, uniwersalny pisarz, uniwersalny obywatel, uniwersalny polityk, uniwersalny członek rodziny…

  Powinno być „uniwersalny pionek, który tańczy jak mu grają”.

  Zastanawiało was czasem dlaczego płacimy podatki?
  Dlaczego głosujemy?
  Dlaczego nie możemy wybudować mieszkania gdzie sobie zechcemy?
  Bo wszyscy jesteśmy takimi uniwersalnymi pionkami, chociaż nie żołnierzami.

  Robimy po prostu to na co nam pozwalają. I sprzeciwiamy się w taki sposób na jaki nam pozwalają.
  Strajki, marsze, wnioski do sejmu, które wymagają zatwierdzenia… Nie protestujemy inaczej, bo właśnie w ten sposób nam pozwolono.
  W ogóle co to za protest, który wymaga pozwolenia?

  Nie sądźmy, że to wina żołnierzy, że są wojny.
  To wina społeczeństw.

 4. …składki na ubezpieczenie i emeryturę… gdyby każdy z nas odkładał tę kasę na własne, nawet normalnie oprocentowane konto, każdy byłby bogaty, miałby najlepszą, prywatną opiekę medyczną, a emeryturę spędzałby na Karaibach.

  Ja nie głosuję, bo mojego kandydata nigdy na żadnej liście nie było i nie będzie (Ron Paul u nas nie kandyduje). Ci, których mi proponują nie spełniają kryteriów, więc siedzę w domu i zajmuję się swoimi sprawami.

  Ale tak sobie myślę, że ten kryzys, który miał z nas zrobić zniewolone do reszty barany, paradoksalnie może obalić tę władzę. Im gorzej, tym lepiej. Zapomnieli, że nadmiar zła przeradza się w dobro. To może sprawić, że bezwolne barany w końcu zauważą, jak są strzyżone i zrozumieją, że dano im rogi i kopyta.

  (Co do armii – mam trzech synów i żaden nie dał z siebie zrobić nowoczesnego niewolnika).

 5. No właśnie jesli chodzi o kryzys, to może rzeczywiscie jest wstanie obalić tą władze. Ale patrząc np,na rewolucje Bolszewicką która wyrosła na niezadowoleniu ludu, i która przekształciła się w siłe terroru gorszą od carskiej rosji. To można się zastanowić czy po kryzysie ludzie znowu nie dadzą się omamić aż do nastepnego kryzysu itd.

  Ponieważ ludzie są pewni że zmiany wynikające z niezadowolenia , muszą doprowadzic do czegoś lepszego, a tu na końcu okazuje się że nowe jest starym tylko że w nowszej wersji.:()

 6. Wszystkie rewolucje tak się kończą. Francuska ścinała głowy arystokratom, a kiedy ścięła już wszystkie do pustych pałaców wprowadziła się nowa arystokracja – ta ze zwycięskiego ludu i świat wrócił do „normalności”.

  Miałam na myśli raczej przebudzenie świadomości. Ale to jest raczej mało prawdopodobne, bo nie widzę, żeby świadomość ludzkości osiągnęła „masę krytyczną”, budzą się raczej jednostki.

 7. No, nawet dobrze że jest tu Icke czy Paul, a nie Alex Jones tym razem, bo coś mi się wydaje, że jego wizji nowego wspaniałego świata bym nie zdierżył. 🙂 Ja bym mógł głosować na Nigela Farage’a, jak o mnie chodzi. Albo na Vaclava Klausa. ;p

  A piosenka klasyka, ale zawsze się zastanawiam, czy jej Donovanowi przypadkiem Dylan nie napisał. 🙂

 8. Alex Jones ostatnio ma u nas kiepską prasę, że tak powiem. Dla mnie to od początku on był podejrzany z powodu swojego fundamentalizmu chrześcijańskiego. Początkowo w ogóle nie chciałam oglądać jego filmów, właśnie z tego powodu (z powodu sławnej strony Grazig Sheep, bo ja nie sheep). Ale bądźmy obiektywni: bez względu na to, czy jest podwójnym agentem, czy też może jest podstawiony po to, żeby wywołać wojnę, fakty są faktami. Nie wiem, czy te ciemne siły są tak głupie, aż do samobójstwa, ale jeśli by to miała być robota iluminatów, to ręce i nogi opadają – kto strzela takie samobóje do własnej bramki? Robią to tylko po to, żeby móc ludzi zamknąć w obozach? A mało to jest innych pretekstów, żeby ich tam pozamykać? Hitlerowi wystarczył podejrzany nos… Władza nie musi się przed nikim tłumaczyć, bo jest władzą, a stado baranów jest jej własnością.

  A co do Donovana – właśnie zdarzyło mi takie przejęzyczenie: kiedy pytałam mojego byłego, czy pamięta tę piosenkę, przypisałam ją Dylanowi, chociaż David Icke wyraźnie powiedział czyja ona jest. Ale mój były ma dobrą pamięć, wiec od razu skorygował mój błąd. No, ale chyba coś w tym jest.

 9. uniwersalny żołnierz to też uniwersalny pracownik.

  Patrząc na wojne w iraku można łatwo spostrzec kto tam naprawde zarobi. Firmy produkujące broń i firmy takie jak Black Water (najemnicy) której prezes (podobno gorliwy chsześcijanin) sponsorował kampanie Buscha. Również zarobią tam firmy produkujące art, spożywcze , przemysłowe itp.
  wszystko czym dysponują żołnierze jest ściągane z usa i ktoś na tym zarobi duuuuużo kasy.

  Jakby nato nie spojrzeć to odrazu widać że ta wojna to jeden wielki biznes, zaplanowany i wprowadzony w życie.

  ps. nie zdziwiłbym się gdyby to służby specialne same wysadziły wtc dla pretekstu.

 10. Nie widziałeś takich filmów jak Zeitgeist i całe mnóstwo innych (Alexa Jonesa) o WTC??? Chyba tylko udajesz? Tam są nawet z nazwy wymienione firmy, które na tym „biznesie” zbiły największy majątek. Cała rzekoma „pomoc” dla Iraku wylądowała w prywatnych kieszeniach ludzi najbliżej związanych z Bushem. Po to właśnie ona wybuchła.

  A uniwersalni żołnierze bohatersko składają w ofierze własne życie po to, żeby panowie Bush, Rumsfeld i cała reszta mogli się bogacić.

 11. Przyznaje bez bicia nie widziałem tych filmów, w wolnym czasie nadrobie zaległości.

  Ale tych żołnierzy z USA to jednak mi nie szkoda bo pojechali z własnej woli aby zarobić , służyć ojczyźnie itp.
  W końcu mają tam armie zawodową więc każdy powinien, sam decydować czy służyć(pracować) czy nie.

 12. Z boku bloga na dole masz linki w kategorii „11 września i NWO” i tam są filmy.

  A co do żołnierzy – oni naprawdę wierzą w to, że służą ojczyźnie i że zaprowadzają pokój na świecie. Przynajmniej na początku i przynajmniej niektórzy. Później być może stają się cyniczni. Ale jeśli stracą wiarę w swoją misję wtedy kończy się ich kariera. Zwykle jednak kończą albo w plastikowym worku albo z powodu ran są odsyłani do cywila i nawet nie mogą liczyć na pomoc państwa, a najczęściej są wtedy bezrobotni. Wykorzystuje się ich i wyrzuca jak papierek po cukierku. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Żal tych ludzi, ale co można zrobić? Jak ktoś nie ma rozumu, to marnie kończy.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s