Pierwszy krok został uczyniony?

Wiedza chroni, niewiedza zagraża – Kasjopeanie

Wygląda na to, że władze powoli zaczynają oswajać ludzkość z myślą, że jednak nie jesteśmy w kosmosie sami, a co więcej: że jesteśmy obserwowani. Po okresie zaprzeczania, ukrywania, dezinformowania i „naukowo-racjonalistycznego” lamentu z powodu rzekomego szerzenia się w świecie zabobonów i irracjonalizmu nastał czas „odczarowywania” tematu UFO.

Ale nie cieszmy się za bardzo – moim zdaniem nic dobrego z tego wyniknąć nie musi, ponieważ istnieje poważne podejrzenie, że te istoty nie są nam przyjazne i że ta prawda pewnie wcale nas nie „zbawi”. Niemniej jednak warto zobaczyć tę wiadomość:

Dociekliwym radzę poszukać wiadomości o „Projekcie Blue Beam”, ale proszę nie wpadać w panikę. Są to wiadomości nie sprawdzone, jak to zwykle bywa z teoriami spiskowymi. Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć – zawsze to powtarzam, ale chyba jeszcze nie pisałam, że każdą sensacyjną wiadomość należy przepuścić przez cenzurę rozumu i podzielić co najmniej przez 2. Prawda pewnie jak zwykle leży gdzieś po środku.

7 komentarzy do “Pierwszy krok został uczyniony?

 1. Hm, przynajmniej wiem już z czym powiązać tę konferencję na temat UFO zorganizowaną przez National Press Agency. Oni własnie przecież domagali się „odsłonięcia kart” w temacie.

  Kto ciekaw, niech zobaczy na jutubie, po angielsku, trwa 1,5 h. Strasznie poważny ton ma ta konferencja, no i zrobiły ją pismaki z dużych gazet, a nie ci, których się określa jako „maniaków”.

  Zobaczymy co z tego będzie. Statki jak statki, nie wyglądały ani przyjaźnie ani nieprzyjaźnie.

  Ale to, co napisano na temat projektu Blue Beam to brzmi strasznie absurdalne i chyba po to to jest tak napisane – bo jest w tym, wydaje mi się, ziarnko prawdy.

 2. Chyba zapomniałeś podać link?

  Właściwie to jest to krok nie pierwszy, bo przecież ta wiadomość o kręgach w zbożu też była utrzymana w innym tonie niż wszystkie te, które podawano wcześniej. Kiedy stało się głośno o Wylatowie w Teleexpressie podano tę wiadomość mrugając wymownie oczkiem (szkoda, że nie czyniąc wiadomy znak na czółku), a w jakiejś gazecie (Wyborczej? nie pamiętam) ilustracją do wiadomości był odwrócony talerz do zupy, buahaha, jakie to śmieszne…

  Co do Blue Beam – diabli wiedzą, jaką techniką dysponują te skurczybyki i do czego mogą być zdolne. Tak więc lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć.

  Pewne wiadomości początkowo przyjmowane są jak teorie spiskowe, a potem się okazuje, że jednak była to prawda. Teraz, kiedy Bush przegrał wybory zaczęto (nawet w zapyziałej i fanatycznie pro-amerykańskiej Polsce!!!) mówić o tym głośno i w głównych mediach (TokFM), że Saddam był kumplem George’a, że żadnej broni masowej zagłady nie posiadał i że jedynym celem wojny w Irku była kasa i ropa. Przebąkuje się nawet o tym, że Al Kaida nigdy nie istniała, a Osama to taka malowana kukła.

  No proszę, a przecież jeszcze kilka lat temu takie teorie głosili tylko maniacy, lansujący spiskową teorię dziejów.

 3. nie wiem, czy nie umykają nam tutaj dziwne zależności – po pierwsze, jak ktoś mówi UFO, to od razu stają przed oczami skojarzenia typu zielone ludziki, pozaziemska cywilizacja, etc. ale przecież sam skrót UFO, oznacza po prostu niewyjaśnione zjawisko (obiekt) latające. dlaczego większość ludzi ma wtłoczone, że to muszą być „obcy”?
  czy to przypadkowa ewolucja takiego pojęcia, przez swobodny rozwój kulturowy?
  to jedna strona medalu.
  a z drugiej strony mamy „oficjalne dementi”,mimo faktycznego rejestrowania obrazów,faktów. skoro są to fakty nieznane, choć rejestrowane, dlaczego nie mogą stać się tematem oficjalnych badań naukowych, jak jakiekolwiek nieznane zjawisko.
  można założyć, że te rządy, które unikają oficjalnego stanowiska czy w ogóle przyznania się do jakichkolwiek obserwacji – wiedzą więcej niż te, które przyznają, że mają rejestracje UFO.
  ale znowu też niekoniecznie. chcąc nie chcąc – wygląda to trochę jak całkiem niezły przykład stosowania inżynierii społecznej najwyższej próby.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.