Pismo z prokuratury czyli Wielki Brat patrzy i nad wszystkim czuwa

Przeniesione ze starego bloga (2008-07-08 16:19:20)

Przyszło pismo, zawiadamiające o umorzeniu śledztwa w sprawie pożaru. Oto co lepsze jego fragmenty:

W powyższej sprawie wszczęto i przeprowadzono śledztwo w kierunku art. 164 par. 2 KK w toku którego przy udziale technika kryminalistyki dokonano oględzin miejsca pogorzeliska na poddaszu powyższego bloku. Jak również oględzin balkonu należącego do mieszkania nr …. Podczas oględzin powyższej lodżii, po jej lewej stronie pod fragmentami częściowo spalonych desek seidingowych ujawniono wypaloną racę z napisem „GOR DET”, sporządzając stosowną dokumentację. W sprawie wykonano szereg czynności dochodzeniowo śledczych, między innymi dokonano rozpytań, przesłuchano świadków. Przejrzano udostępnione przez TBS kasety z monitoringu, zamontowanego na osiedlu ….. Jednakże z uwagi na bardzo słabą jakość nagrania nie było możliwości dokładnego prześledzenia powyższego zdarzenia. Następnie w dniu ….. do Komisariatu Policji w ……… zgłosił się zastępca dyrektora ZDM w …… pani ………. (…) potwierdzając fakt, że pożar w bloku prawdopodobnie mógł nastąpić z powodu nieprawidłowo wystrzelonej przez nn. osoby racy, która to następnie wpadła na balkon mieszkania nr …., powodując zapłon drewnianej elewacji, a w konsekwencji poddasza bloku nr ….

(…)

Przesłuchany w charakterze świadka dozorca osiedla przy ulicy ……….. pan XY zeznał, iż dnia 1 stycznia 2008 roku około godziny 18, będąc w domu usłyszał, że na osiedlu coś się dzieje. Wyszedł na boisko przed bloki i zobaczył palący się dach bloku nr ….. oraz kilka jednostek straży pożarnej. Jak zeznał, słyszał również rozmowy lokatorów, nie pamięta których, wymieniających się spostrzeżeniami między sobą, że z balkonu mieszkania nr …. jakiś młody chłopak wystrzeliwał race, z których jedna właśnie wpadła na balkon pani Marii S. (czyli mnie), właścicielki mieszkania nr …. Przesłuchiwany jednak osobiście nie widział zdarzenia i nie wie, kto mógł spowodować pożar w ww. bloku.

Dalej czytamy, że podejrzany w sprawie młodzieniec był rzekomo w tym czasie nieobecny na osiedlu, a jego brat „wypoczywał” w mieszkaniu po zabawie sylwestrowej. Nikt z nim w mieszkaniu nie przebywał i nikt nie odpalał żadnych rac, a całe zdarzenie zauważył dopiero ok. 18, gdy pod dom zajechały wozy strażackie. Wszystko byłoby może OK, gdyby ów świadek nie zeznał dalej, że „nie słyszał, aby ktoś w ciągu dnia na placu osiedla wystrzeliwał jakieś race, czy też używał petard”.

Tak się składa, że tego dnia, gdy tylko zapadł zmrok, rozpętała się prawdziwa kanonada, istna III wojna światowa. Tak więc albo świadek jest głuchy, albo z premedytacją kłamie, a to podważa jego prawdomówność.

Jak wiadomo nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło: w przyszłym roku wystrzeliwanie rac na terenie osiedla będzie kategorycznie zakazane i sama osobiście tego dopilnuję. Najważniejsze, że nie poniosłam żadnych strat ani uszczerbku na zdrowiu, poza niewielkimi wykwitami pleśni, która pojawiła się na skutek polania sufitu wodą ze strażackich węży. Cały remont, również wewnątrz mojego mieszkania, został opłacony z ubezpieczenia.

Po raz kolejny okazało się, jak działa to wszystko, co miało być stworzone dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Kamery są niemal wszędzie, ale gdy ktoś zostanie napadnięty, okradziony lub podpalony, okazuje się, że Wielki Brat akurat nie patrzył w tę stronę. Kupa forsy w błoto…

1 komentarz do “Pismo z prokuratury czyli Wielki Brat patrzy i nad wszystkim czuwa

 1. Komentarze przeniesione ze starego bloga:

  astromaria 2008-07-11 22:42:21 77.79.204.133

  Tyż prawda… cóż by robiła nasza kochana policja, gdyby pozamykała wszystkich bandytów… Ale nuda. I bezrobocie 😦

  Sowa 2008-07-11 18:51:26 83.9.110.211

  Monitoring nie ma pilnować obywateli przed bandytami. Ma pilnować obywateli. Policja (i biurokracja w ogóle) działa zupełnie tak samo jak natura – jeśli można zaatakować słabszego to po co wdawać się w walkę z kimś, kto może się wybronić? Nie oszukujmy się, ludzie to tylko trochę bardziej cwane zwierzęta, nad instynktami panuje mało kto. Dlatego ‚typki’ chodzą po ulicy, chociaż policja i tak wie co trzeba, a spokojni obywatele są nękani jakimiś dziwnymi mandatami, zakazami itp., chociaż w rzeczywistości z bezpieczeństwem ma to mało wspólnego. Zresztą pomyślmy logicznie – gdyby nie było bandyctwa to policja nie miałaby pracy. Policjantom zależy więc, żeby bandyci byli na ulicach. Gdyby nie było ‚przeciwnika’ – politycy nie mieliby przed czym chronić i nie byłoby sensu lecieć głosować, bo przecież i tak jest dobrze. Politykom zależy więc na tym, żeby był ‚przeciwnik’. Dopóki ludzie gryzą się między sobą nie mają szans na zobaczenie czegoś więcej. Na tym też może komuś zależeć 😉

  pik33 pik33@o2.pl 2008-07-11 08:41:05 212.33.95.5

  Co innego zainstalować monitoring, a co innego zainstalować porządny monitoring. A jeszcze co innego zadbać później o działanie tego monitoringu. U nas na ogół tylko „instaluje się monitoring”. Na zasadzie tych budek na fotoradary, ludzie zwalniają bo może w środku jest jednak radar…

  astromaria 2008-07-10 14:32:27 77.79.204.133

  Taaaa, rzeczywiście, niezwykle cenna informacja. Pewnie jeszcze widać, że kradzieży dokonała istota człekokształtna, a nie jakiś blob 😉

  mbaj 2008-07-10 12:07:26 85.158.196.16

  Z garażu podziemnego mojego bloku skradziono samochód. Dzięki ochronie i zainstalowanemu monitoringowi wiemy … o której dokonano kradzieży.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.