Będę egzorcyzmowana z ambon kościelnych i naukowych katedr


Przeniesione ze starego bloga (2008-01-12 22:48:27)

Papa BXVI ogłosił właśnie, że w obliczu stale narastającego zagrożenia ze strony szatana, co objawia się coraz bardziej panoszącym się zainteresowaniem okultyzmem każdy biskup musi dysponować oddziałem solidnie przygotowanych do pracy egzorcystów. Ich zadaniem będzie walka ze „szczególnie jaskrawymi przejawami bezbożności”.

Bardzo ciekawa jestem, jak się ta walka będzie odbywała i jakie będą kryteria określania stopnia tej bezbożności.

Czy bojówki BXVI będą napadały znienacka na pracujących spokojnie w swoich biurach astrologów, wróżki, pisarzy pokroju Dana Browna i J. K. Rowling oraz na małolaty czytające Harrego Pottera? Czy będą zlewać ich strumieniami wody święconej ze strażackich sikawek i okładać po głowach krucyfiksami? A może będą czekały, aż sami się oni zgłoszą z prośbą o wygnanie z nich złego ducha, namawiającego ich perfidnie do zajmowania się tą bezbożną działalnością? A co, jeśli okażą się wyjątkowo zatwardziali w swej grzeszności i nie zechcą się dobrowolnie wyegzorcyzmować? Czy konieczne okaże się powołanie całej siatki szpiegów oraz donosicieli, wynajdujących i demaskujących „szczególnie jaskrawe przejawy bezbożności”? No a co wreszcie, jeśli okaże się to niezgodne z konstytucją lub innymi aktami prawnymi? Czy bojówki egzorcystyczne staną ponad prawem (bo przecież prawa boskie stoją ponad ludzkimi), czy może będą musiały uznać jego wyższość? A jeśli zajdzie ta druga okoliczność, to czy sens ich istnienia nie zostanie ostatecznie pogrzebany?

Jeszcze nie zdążyłam dojść do równowagi po tym strasznym szoku, a tu kolejny: blog wyznawców nauki aż się trzęsie od lamentów nad kondycją intelektualną narodu polskiego. Jakiż jest powód ich rozpaczy? Ano w noc sylwestrową, tuż przed północą, gdy naród albo kiwał się upojony do nieprzytomności szampanem oraz wódecznością, albo wypuszczał w niebo kilogramy chińskich sztucznych ogni, w państwowej telewizji pokazali jakąś obficie przysypaną confetti wróżkę, prezentującą wróżbę na nadchodzący rok oraz horoskopy dla wszystkich znaków zodiaku.

No jak tak można? No jak?

Czyż nie można było zadać poważnego pytania o przyszłość świata powszechnie szanowanemu futuryście, socjologowi lub innej uczonej osobistości w grubych okularach? Kto pozwolił pokazywać w tę noc jakąś wróżkę? I jak naród mógł to znieść bez sprzeciwu? Przecież tym samym dokonano obrazy moralności publicznej, zupełnie, jakby ktoś w szklanym okienku pokazał goły zadek! Przecież pokazując w noc sylwestrową wróżkę, a nie profesora, dokonano obrazy majestatu Jaśnie Pani Polskiej Nauki!

I nie pytaj się głupkowato: „a że niby co można oglądać w Sylwestra, będąc na bani i mając bąbelki w mózgu lub cierpiąc z powodu noworocznego kaca? Wykład z fizyki kwantowej?”

Rotfl!

Ludzie, trzymajcie mnie! Czy wszyscy fundamentaliści światopoglądowi to kompletni idioci z rozdętym ponad miarę poczuciem ego, pozbawieni choćby odrobiny poczucia humoru oraz dystansu do swojej nadmuchanej jak balon (rzekomej) ważności? A może to przejaw zapału neofity, pierwszego w swoim rodzie, który dorobił się prawa do posługiwania się literkami mgr przed nazwiskiem?

1 komentarz do “Będę egzorcyzmowana z ambon kościelnych i naukowych katedr

 1. Komentarze przeniesione ze starego bloga:

  astromaria 2008-01-18 20:33:27 77.79.204.133

  —> marcello Zapewne chodzi o czcigodnego, 82-letniego Gabriele Amorth’a, watykańskiego pogromcę szatana. Szatan jest oczywiście egregorem, a jego stale rosnąca potęga świadczy o tym, ile energii otrzymuje od swoich wyznawców. Kościół sam go wymyślił, wyprodukował, napompował energią mentalną oraz lękiem wiernych, a teraz z nim dzielnie walczy i tych wiernych rzekomo od niego ratuje. Dość śmieszne, ale to wcale nierzadko spotykany skutek braku wiedzy, wyobraźni i zdolności przewidywania skutków własnych czynów. Będzie dość zabawnie, gdy ta cała zabawa wymknie się spod kontroli i potwór połknie własnego stwórcę.
  —> o. M. Twoje czary są słabsze niż moje – jak widzisz twój „bóg” ani ty sam nie zdołaliście spalić mojego mieszkania. Spłonął tylko dach, za co zapłaci TBS. Ale jak będziesz mi tu szczekał, to doniosę, że to twoja czarnomagiczna sprawka, niech od ciebie dochodzą zwrotu kosztów (szkoda, że racjonaliści nie wierzą w czary, jak widać są z tego powodu stratni finansowo), hehe :P.

  marcello 2008-01-18 17:37:14 83.4.161.182

  Może nie zwracałbym już uwagi na ten artykuł, gdyby nie odpowiedź owej (tak wynika z podpisu :)) odwrotności byłej M.ilicji o.bywatelskiej. Cyt. „że ośmieliłaś się podnieść rękę na świętą osobę sługi Bożego!… Gorzko jeszcze pożałujesz za wszelkie zło, które mu wyrządziłaś!”. Nie wiadomo tylko, komu? Czy owemu bogu, czy świętej, haha, osobie jego sługi? Coś z owym sługą nie tak jest chyba, bo wciął się z komentem nie w ten artykuł. Ale skoro już tu się znalazł, to chyba nie przypadek. I pewnie powiązany ze sprawą, o której była mowa w artykule „faktycznym”, o którym pisałem. Skoro nie udało Ci się go znaleźć, to kilka słów skrótem – otóż tytuł artykułu brzmiał:”Szatan działa w Rzymie, Fatimie i Lourdes”. Treść zawierała wywód doświadczonego (ok. 80 lat), znanego i cenionego w Watykanie egzorcysty, który tej sztuce wypędzania złego poświęcił 4/5 swojego życia. Stwierdza on, że szatan działa w tych miejscach szczególnie intensywnie (to, że pod latarnią najciemniej, to chyba wiadomo), że ostatnimi czasy działania te nasiliły się (to chyba też widać), w związku z czym będzie potrzebna większa ilość tych specjalistów i nie wiadomo, jak się to będzie dalej toczyć. Wychodzi szydełko – taka osobistość przyznaje się do tego, że w stolicy samej jest gorzej niż źle, że zamiast tego, co swym wiernym wmawiali, jest coś, z czym udają, że walczą. Nie ma się więc chyba co dziwić wypowiedziom owego „sługi”, on wyraża to, czego został nauczony, a że ta nauka z takiego źródła i od takich autorytetów pochodzi… Może tacy służą jako przysłowiowy kubeł zimnej wody dla „susłów”? Tylko nie wiem, po co leją wodę wśród tych, co nie noszą berecików. 🙂

  o. M. 2008-01-17 18:36:24 83.16.34.50

  Cierpliwość Boga się skończyła kobieto! Ten piekielny ogień to kara za to, że ośmieliłaś się podnieść rękę na świętą osobę sługi Bożego! To było na początek! Gorzko jeszcze pożałujesz za wszelkie zło, które mu wyrządziłaś!

  astromaria 2008-01-15 02:20:43 77.79.204.133

  Niestety, okazało się, że nikt z moich znajomych nie czytuje Faktu, więc pewnie nie dowiem się, co tam było napisane 😦

  marcello 2008-01-14 11:17:08 83.11.254.103

  Artykuł skojarzył mi się z tytułem notki: „Będę EGZORCYZMOWANA…” i zawiera treści o podobnym temacie. Niestety, nie jest dostępny online. Papierowe wydanie z piątku 11-01-08 ostatnia strona.

  sirenqua 2008-01-14 00:11:48 83.238.180.4

  Jeden mój znajomy wyznawca Nauki, zresztą, kochany chłopak, na pytanie, dlaczego wdaje się w utarczki światopoglądowe z fanatykami religijnymi, odpowiedział jedynie, że „denerwuje go głupota”.

  astromaria —> marcello 2008-01-13 17:52:50 77.79.204.133

  Bardzo poproszę cośkolwiek konkretniej. O jaki tekst chodzi (tytuł) i o czym on jest, no i czy jest dostępny on line. Jeśli nie, to muszę szukać w makulaturze (też da się zrobić, bo znam kogoś, kto czytuje ten… hmm… periodyk). Ale tak czy inaczej, żeby móc go znaleźć muszę wiedzieć, czego szukać, czyż nie?

  marcello 2008-01-13 14:08:12 83.11.252.114

  Co do egzorcyzmowania z ambon – nie przejmował bym się tym tak bardzo, (chociaż moje poglądy na wiele spraw tego świata są dziwne podobne do Twoich):), instytucja katolicka musi zacząć robić porządek u siebie i na takie „czarownice” ;), może nie mieć teraz czasu. Jak nie czytam codziennego wydawnictwa zwanego „Faktem”, tak tym razem polecam – namierzony przypadkowo głównie dzięki obrazkowi – artykuł z ostatniej strony owego zbioru makulatury – wydanie chyba z ubiegłego piątku. Czytać na siedząco.

  astromaria 2008-01-13 02:10:46 77.79.204.133

  O, to mi się podoba, widocznie jestem potencjalnie opiniotwórcza, więc władza chroni młodzież przed moimi wpływami. Od razu poczułam się ważna :))))

  adis155 adis155@wp.eu 2008-01-13 01:00:18 80.53.128.196

  Co do tej pierwszej informacji… Ostatnio chciałem sobie w szkole wejść na Twoje strony a tu nagle program „Opiekun”, który broni uczniów przed „zgorszeniem” panującym w Internecie, blokuje mi je. Kategoria: sekty.

  steinbock steinbock@gazeta.pl 2008-01-13 00:00:58 83.4.164.4

  Bądź mi Siostrą!!! Gdyby to nie było takie przygnębiające, cieszyłabym się, że myślisz tak jak ja…

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.