Jeszcze jeden dowód na to, że komuna i religia to taki sam totalitaryzm

Przeniesione ze starego bloga (2007-10-12 16:23:47)

Oto fragment artykułu z „Przeglądu”:

Przypominają się lata słusznie minione… Do dziś wśród dawnych uczestników festiwalu w Jarocinie krąży wyniesione z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego nagranie wideo, w którym funkcjonariusze usiłowali zgłębić tajniki polskich subkultur młodzieżowych, obserwując jarocińską imprezę. Można się przy tym bawić jak przy niezłym kabarecie. Komentujący zabawę młodzieży milicjant lektor przechodzi samego siebie, mówiąc, że fani muzyki metalowej to sataniści, którzy w swoich obrzędach używają dwóch krzyży: „mały, symbolizujący Kościół, który to w końcowej części obrzędu bywa spalony na znak ginącej potęgi wiary chrześcijańskiej, i drugi duży, odwrócony, który symbolizuje rosnącą potęgę szatana i jego wyznawców”. Mało tego! Słuchacze muzyki metalowej „na rytualnym ołtarzu” nożem zabijają zwierzę, naznaczają się jego krwią, mieszają ją z winem, które piją, potem zaś wyrywają ofierze serce, a wszystko to pośród poustawianych wszędzie trumien i czaszek. Ważne – funkcjonariusz nie miał złudzeń – że „msza rozpoczyna się o godzinie 23 i jej kulminacyjnym momentem jest godzina 24, kiedy następuje wywołanie szatana”… Wygląda na to, że te żałosne kpiny, obśmiane na wszystkie strony, to wzorce dla Nowaka i oczekujących na jego rewelacje z wypiekami na twarzy wiernych giermków IV RP.

Jak widać, mój idol Rysiu Nowak mógłby działać zarówno w czasach terroru komunistycznego, jak i w czasach terroru świętej inkwizycji i w obu tych systemach robiłby dokładnie to samo. Nie trzeba wprowadzać nawet najdrobniejszych korekt, żeby idealnie pasował zarówno do jednego, jak i drugiego totalitaryzmu.

Czym różni się relacja funkcjonariusza socjalistycznej milicji ostrzegającego przed zagrożeniami dla ideowej czystości „młodzieży socjalistycznej” od relacji katolickiego demagoga, wypisującego totalne brednie na stronie ostrzegającej przed zagrożeniami dla „wiary”?

Czym różni się mentalność komunistycznego sługusa od mentalności sługusa Kościoła i IV RP?

Jak widać – zupełnie niczym!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s