Miecz obosieczny

Przeniesione ze starego bloga (2007-07-11 20:20:45)

Niedawno na swoim blogu feministki robiły zadymę, że dyskryminuje się kobiety, bo w barze „Pod Karaluchem*)” na drzwiach wisi kartka, namazana krzywo flamastrem, że panie do 30-ki na zmywak potrzebne. Znaczy-się jest to dyskryminacja… kobiet… Tak, tak, wprawdzie poszukują kobiet, czyli odrzucają mężczyzn, ale nie znaczy to wcale, że dyskryminuje się mężczyzn. Nie! Znaczy to, że dyskryminuje się kobiety, bo żaden facet za taką pensję i na takim „stanowisku” pracować nie zechce (hmmm, skąd wiadomo?). No i jeszcze dyskryminuje się starsze. No to ja już nie rozumiem… Idąc tym tropem, to chyba raczej należy zrozumieć, że dyskryminuje się młodsze, no bo przecież za tę pensję… itd.

Trudno cokolwiek z tego zrozumieć, ale dalej jest zapowiedź, że feministki idą z tym do sądu. Ciekawe, jak sąd ma z tego coś zrozumieć i wydać wyrok? No bo w końcu kto jest poszkodowany? Czy ten, kto tę pracę dostanie, czy ten, kto nie dostanie?

No, ale skoro jest możliwość procesowania się o takie rzeczy, a zwłaszcza możliwość wyciśnięcia jakiegoś odszkodowania, to trzeba korzystać z okazji. Tylko głupi ją przegapi.

Feministki chciały bronić interesów kobiet. I tylko kobiet.

A wyszło?

Wyszło jak zawsze, czyli tak: pewien biznesmen dał do gazety ogłoszenie: „Poszukuję 40-letniej pani na stanowisko x”. Facet wiedział, czego mu trzeba i żeby nikogo nie wprowadzać w błąd i nie tracić czasu na gadanie z osobami, którym nie ma nic do zaoferowania jasno określił swoje preferencje.

Zgadnijcie, co było dalej?

Proszę sobie wyobrazić, że to ogłoszenie obraziło uczucia pewnego młodego mężczyzny. No bo przecież został zdyskryminowany! Bo w ogłoszeniu pominięto mężczyzn! Pominięto też młodych. A więc – skandal i dyskryminacja! Za to należy mu się odszkodowanie!

Na zdrowy rozum, wydawałoby się czysty absurd! Skoro facet potrzebuje 40-letniej pani, to widać potrzebuje takiej właśnie pani, a nie młodego faceta. Wolno mu, czyż nie? Ale sąd uznał inaczej, a swój wyrok uzasadnił następująco (uwaga!!!): dziś pracodawca pomija młodych mężczyzn, a jutro będzie szukał białych i pominie czarnych (czy coś jakoś tak podobnie). Fajne uzasadnienie, co nie? Powalił mnie ten pomysł karania za coś, czego się nie zrobiło, ale potencjalnie by się mogło. Aresztujmy więc wszystkich mężczyzn, ponieważ jest taka możliwość, że każdy może stać się gwałcicielem. Proponuję również aresztować mnie za rasizm, ponieważ mój mąż nie jest czarny. Czyż to nie jest jaskrawy przejaw dyskryminacji kolorowych?

I tak oto nie po raz pierwszy waleczne i dzielne obrończynie uciemiężonych kobiet wylały dziecko wraz z kąpielą.

Strach pomyśleć, jak będą teraz wyglądały ogłoszenia o pracę. Jak je sformułować, żeby kogoś nie pominąć i nie narazić się na karę? Wiemy już, że nie wolno określić płci pracownika ani jego wieku. Ale jeśli napiszę, że szukam krawca, to pozwie mnie szewc, ponieważ ma prawo uznać, że go dyskryminuję ze względu na zawód.
W pośredniakach już pojawiły się problemy. Ludzie są niezadowoleni z tego, że w ogłoszeniach nie jest jasno określone, dla kogo i jaki rodzaj pracy jest oferowany. To zmusza ich do dzwonienia lub biegania po firmach tylko po to, żeby się dowiedzieć czy się do danej pracy nadają.

Paranoja!!!

—-
*) Tak naprawdę chodziło o sklep w centrum stolicy i o ekspedientki do pracy w nim (taka mała licentia poetica, proszę wybaczyć)

1 komentarz do “Miecz obosieczny

  1. Komentarze przeniesione ze starego bloga:

    Obywatel 2007-07-16 10:24:41 195.69.80.11 212.191.172.6

    Schizofrenia ogólna… Dezinformacja!!! Nie dajmy się! Bzzzz……………………………………. Ożesz. Ale bzdura, ten świat. 😉

    mbaj 2007-07-12 15:14:14 85.158.196.16

    Dobre, dobre, b. dobre! Będę musiał uważać przy formułowaniu ogłoszenia o pracy do opieki nad moją córką. Czy ktoś wie, jaka jest forma męska od ‚niania’? No i kogo dyskryminuję poszukując np. studenkę (nie 3-go wieku, więc wiek narzuca się sam) pedagogiki? Studentów wydziału spawalnictwa? A to dobre!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.