Jaka jest różnica między astrologią a astronomią?

Różnica jest mniej więcej taka, jak między koniem, a koniakiem. Między tymi dziedzinami wiedzy zachodzi podobieństwo w nazwie i w tym, że obie mają jakieś związki z obiektami na niebie, ale każda z nich bada zupełnie co innego.

Astrologia jest jedną z dziedzin ezoteryki, zajmującą się rozwojem duchowym, a więc człowiekiem. Astronomia jest nauką, badającą gwiazdy i planety.

Astrologia nie jest nauką o gwiazdach, lecz o tzw. „prazasadach”.

Astrologia nie spełnia kryteriów naukowości, ponieważ nauka bada wyłącznie świat materii, negując ducha, a astrologia wręcz przeciwnie, eksploruje świat duchowy, ignorując martwą materię.

W nauce obowiązuje myślenie przyczynowo skutkowe, a celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie „jak” („jak to działa”).

W astrologii stosuje się myślenie synchroniczne (równoległe), a celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie „dlaczego” („dlaczego coś się dzieje lub stało”).

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.