Dlaczego Zodiak astrologiczny nie pokrywa się z astronomicznym?

Takie oto ciężkie działa przeciwko głupocie astrologów wytacza mądry racjonalista:

Wężownik jest trzynastym gwiazdozbiorem, w ogóle nie branym pod uwagę przez astrologów. (…) Dlaczego Zodiak astrologiczny nie pokrywa się z astronomicznym?

Ośmielę się zadać prowokacyjne pytanie: kto tu jest mądry, a kto niedouczony? Przyjrzyjmy się więc temu zdaniu dokładnie:

Wężownik jest trzynastym gwiazdozbiorem, w ogóle nie branym pod uwagę przez astrologów.

Wężownik nie jest „13 gwiazdozbiorem”, ponieważ nikt mu takiego numeru nie nadał. Co ważniejsze: astrologia nie bierze pod uwagę ŻADNYCH gwiazdozbiorów. Dlaczego więc miałaby interesować się akurat Wężownikiem? Płaszczyzną odniesienia dla astrologicznych dociekań jest wyłącznie zodiak, a Wężownik NIE JEST i z całą pewnością nie będzie znakiem zodiaku. Wężownik jest natomiast GWIAZDOZBIOREM ZODIAKU. Jaka jest różnica między znakami a gwiazdozbiorami zodiaku wyjaśnia astronom w Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dlaczego Zodiak astrologiczny nie pokrywa się z astronomicznym?

Jeśli takie pytanie zadaje ktoś, kto uważa się za lepiej wykształconego od astrologów tym samym demaskuje swoje straszne nieuctwo.

Istnieje tylko jeden zodiak, taki sam dla astronomów i astrologów.

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s