Prazasada

Prazasada to inaczej „archetyp”.

Prazasady są podstawowymi cegiełkami, z których zbudowana jest ziemska rzeczywistość. Astrologicznymi reprezentantami prazasad są planety, w numerologii są to liczby, w chirologii linie na dłoniach, w Tarocie symbole przedstawione na kartach itp.

W astrologii jako punkt odniesienia służy niebo. Jednak obserwacja dowolnej płaszczyzny odniesienia da się przetransponować na każdą inną płaszczyznę, na zasadzie analogii. Stosując ze znawstwem różne metody pracy (numerologia, astrologia, tarot itp.) możemy uzyskać te same rezultaty w postaci takiej samej diagnozy lub prognozy. Jeśli wyniki są niezadowalające, to nie z powodu zawodności metody, lecz wyłącznie z racji braku fachowości osoby parającej się daną dziedziną.

Na przykład prazasadzie o imieniu „Saturn” podlegają: góry, ołów, ostrokrzew, kruk, kości i zęby, klasztory, domy starców, ludzie starzy, mędrcy, górnicy, choroby zwyrodnieniowe i zwapnienia, kolor czarny.

Każda z planet reprezentuje inną prazasadę, a ich znajomość pozwala wyciągać wnioski na temat charakteru człowieka, rozumieć właściwe znaczenie zdarzenia, dobierać odpowiednie warunki do działania firmy itp.

7 komentarzy do “Prazasada

 1. Święta Prawda! Tylko skąd wziąć wiedzę o pozostałych prazasadach…?
  Dethlefsen o nich jedynie wspomina.
  Czy ktoś z Państwa ma dostęp do literatury na ten temat?

 2. Każdy astrolog, numerolog czy tarocista powinien znać prazasady, którymi się posługuje w swojej pracy (ale tak naprawdę niewielu ma o tym pojęcie). W astrologii jest długa lista prazasad przyporządkowanych każdej planecie i znakowi. Są one niezbędne, zwłaszcza w astrologii godzinowej. Nasi wykładowcy nazywali to jakoś inaczej, ale nam je pracowicie podyktowali. Gdzieś to mam, ale nie pamiętam teraz gdzie, może w wolnej chwili poszukam 🙂

 3. Ja zamiarzam sobie kupic Ksiege Thota, Aliester Crawley tam podobno opisal wszystkie archetypy jego karty tarota sa polaczeniem astrologii, numerologii i artchetypow. Podobno duza wiedze zawarl w tej ksiazce.

 4. Yes!
  Dziękuję za Dobre Wieści.
  Ufam,że uda się znaleźć, więc cierpliwie czekam na info.
  Serdeczności, Jacek

 5. Dziękuję za info. Może uda mi się tę książkę pożyczyć, bo do „pełni szczęścia” potrzebne mi są „tylko” prazasady z przyporządkowaniem narządów, roślin, zwierząt, minerałów itd, itp…
  Jeśli ktoś z Państwa ma tę książkę i WIE , że są tam rzeczywiście opisane prazasady z ich porządkiem, to proszę o potwierdzenie – kupię książkę. Dziękuję za odzew wszystkim, którzy poświęcają czas na odpowiedzi z pomocnymi informacjami!

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.