Tarot, astrologia i okultyzm to bardzo niebezpieczne rzeczy

Takie poglądy można przeczytać na wszystkich stronach parafialnych.

Równie dobrze można powiedzieć, że młotek jest bardzo niebezpieczny, bo można nim zabić mamusię, ołówkiem lub śrubokrętem można wybić oko, a nóż do chleba i siekiera to dopiero...

Znam astrologów i tarocistów, których z czystym sumieniem mogę nazwać babilońskimi czarnymi magami i znam nierzadko tragiczne skutki ich działalności. Ja sama i wielu moich przyjaciół doświadczyliśmy ich ataków i niektórzy z nas nawet to odchorowali. Jednak nie mogę powiedzieć, że zaatakowała mnie astrologia lub tarot i dlatego należy zakazać tej działalności. Zaatakowała mnie nie astrologia, lecz czarny mag, który stosował astrologię. W swych złych zamiarach mógł użyć każdej innej techniki.

Przypadki nadużyć i zbrodni zdarzają się w każdej bez wyjątku dziedzinie ludzkiej działalności. Niedawno cała Polska żyła aferą „łowców skór”, coraz częściej mówi się o tym, że farmaceuci produkują leki, które zabijają lub okaleczają, zdarzało się też, że inżynierowie budowali mosty i budynki, które się zawaliły. Nie mogę pojąć, dlaczego oskarża się astrologię, czy tarota, a nie oskarża się medycyny czy inżynierii.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.