Dusza

Człowiek jest duszą, która na czas pobytu na planie materialnym zgodziła się przyjąć fizyczne ciało i podjąć tu naukę, której celem jest przyspieszenie jej indywidualnego rozwoju.

Dusza jest niewidzialna dla większości ludzi, a jednak jest bardziej realna od fizycznego ciała, ponieważ w przeciwieństwie do niego jest nieśmiertelna.

Ciało jest śmiertelne i po śmierci podlega zupełnemu rozkładowi (a więc przestaje istnieć), w przeciwieństwie do duszy, której niczym nie można zniszczyć ani w żaden sposób unicestwić.

Sceptycy, ateiści i racjonaliści są pozbawieni umiejętności logicznego myślenia i wyciągania samodzielnych wniosków z obserwacji, skoro wierzą, że człowiek jest wyłącznie materialnym ciałem. (Czym więc według ateistów różni się ciało żywe od martwego, czyli od zwłok)?

Ciało jest wyłącznie pojemnikiem, ewentualnie pojazdem, w którym czasowo przebywa nieśmiertelna dusza.

Człowiek żyje, dopóki w jego materialnym ciele przebywa niematerialna dusza. Gdy dusza opuści ciało, mamy do czynienia ze zwłokami.

Fakt, że duszy nie widać, że nie można jej dotknąć ani zważyć nie stanowi dowodu na jej nieistnienie czy nierealność. Jest to tylko dowód na jej niematerialność.

Wszystkie ludy żyjące na ziemi znały metody kontaktowania się z duchami (duszami) zmarłych przodków i czerpania z tych kontaktów praktycznej i pożytecznej wiedzy. Człowiek współczesny zatracił tę umiejętność, a nawet dał się „naukowo” i „racjonalnie” oszukać, że dusza nie istnieje, ponieważ siły ciemności, władające obecnie światem są zainteresowane utrzymywaniem ludzkości w stanie niewiedzy i duchowej nieświadomości. To pozwala im manipulować ludzkością poprzez jej ogłupianie i zasiewanie lęku.

2 komentarze do “Dusza

  1. Zainteresował mnie taki fragment Twojej wypowiedzi: „siły ciemności, władające obecnie światem są zainteresowane utrzymywaniem ludzkości w stanie niewiedzy i duchowej nieświadomości. „. Mogłabyś rozwinąć o jakie dokładnie siły ciemności chodzi i dlaczego zależy im na utrzymywaniu ludzi w nieświadomości? Lub odesłać mnie do jakiś uzupełniających źródeł. Pozdrawiam, bardzo cenię Twoje blogi i bliski mi jest Twój światopogląd równego dystansu zarówno do fundamentalizmu religijnego jak i materialistycznego. Juliusz

  2. To jest aluzja do wiedzy, jaką przekazują nam channelingi. Więcej na ten temat znajdziesz w książkach Barbary Marciniak, w Kalendarzu Majów, w Materiale RA oraz w Kasjopeańskim eksperymencie. Niektóre z wymienionych książek znajdziesz tu: http://www.focus-x.org/ w dziale KiPPiN. Cass jest tu: http://quantumfuture.net/pl/ Obejrzyj też filmy, których spis znajduje się z boku bloga ezoterycznego. Powodzenia 🙂

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.