Smutne podsumowanie dyskusji na temat mojego tekstu „Czwarty dom…”.

Wykazała ona (co mnie ani trochę nie zdziwiło), że ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem i że ich filtry światopoglądowe odsiewają wszystko to, co jest niezgodne z ich wierzeniami i przekonaniami.

Zamiast rzeczowej i METYTORYCZNEJ polemiki z niezbitymi dowodami, które przedstawiłam spotkałam się z nierzeczowymi, a co gorsze, personalnymi atakami. Widocznie dyskutanci uznali, że jeśli się mnie solidnie zbluzga, wtedy merytoryczne argumenty nie będą już potrzebne. No bo kimże ja jestem, że śmiem atakować samego wielkiego i nieomylnego Dawkinsa?! Jaka muszę być bezczelna i arogancka, że porywam się na taki autorytet?

Nie ważne było to, że dosłownie zacytowałam jego własne słowa, nie ważne, że to właśnie te (i tylko te) słowa były rzeczywistym tematem mojej demaskatorskiej notki.

Zamiast dyskutować o ewidentnych kłamstwach i braku NAUKOWEJ UCZCIWOŚCI Dawkinsa (co wykazałam z żelazną logiką i konsekwencją) zaatakowano jako rzekomą bzdurę całą ezoterykę, o której nota bene nie wspomniałam nawet jednym słowem i która w ogóle nie miała prawa być tematem tej dyskusji, wmawiano mi, że cała astrologia to bzdura, a astrolodzy to oszuści, chociaż nie astrologii i nie astrologom, lecz Dawkinsowi udowodniłam kłamstwa. Dowiedziałam się też, że Dawkins nie musi znać się na astrologii. Owszem, nie musi się znać. Ale jeśli jest uczciwym naukowcem, to powinien wiedzieć, że tak, jak nie pisze się recenzji książki, której się nie przeczytało, tak nie krytykuje się wiedzy, której się nie studiowało i o której nie ma się pojęcia. Nieustająco musiałam dyscyplinować towarzystwo, przypominając (metodą zdartej płyty), że jedynym tematem dyskusji mają być ewidentne kłamstwa i nieuczciwe manipulacje intelektualne Dawkinsa i nic ponadto.

W końcu, w desperacji, nawet zanegowano istnienie książki, którą cytowałam, podważano wartość jej tłumaczenia, a nawet próbowano argumentować, że książka na pewno została dawno napisana, a więc jest już nieprawdziwa (ładna to prawda, która się po kilku latach dezaktualizuje).

Na ładnym świecie przyszło nam żyć…

Racjonalisto! Zanim popiszesz się swoją racjonalistyczną erudycją zapoznaj się z hasłami „Słowniczka-polemiczka” na moim blogu astrologicznym. Szczególnie polecam Młoty na astrologię.

1 komentarz do “Smutne podsumowanie dyskusji na temat mojego tekstu „Czwarty dom…”.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.