Gwiazdozbiór, konstelacja

Obszar nieba o umownie wyznaczonych granicach; większość nazw gwiazdozbiorów zaczerpnięto z mitologii; zgodnie z uchwałą Międzynar. Unii Astr. w 1922 przyjęto obowiązujący obecnie podział nieba na 88 gwiazdozbiorów; gwiazdy w obrębie danego gwiazdozbioru oznacza się, poczynając na ogół od najjaśniejszej, kolejnymi literami alfabetu gr. lub kolejnymi liczbami [Encyklopedia PWN].

Jak więc „racjonaliści” widzą – gwiazdozbiory nie są przesądem ani nie zostały wymyślone przez ciemnych i niewykształconych astrologów, lecz czymś, co przyjęła i skodyfikowała Międzynarodowa Unia Astronomiczna.

UWAGA!!! TYLKO IGNORANCI I NIEUKI MYLĄ ZNAKI ZODIAKU Z GWIAZDOZBIORAMI!!!

Gwiazdozbiorów używają wyłącznie astronomowie, natomiast w astrologii nie mają i nigdy nie miały one żadnego zastosowania.

Astrologia w ogóle nie za bardzo interesuje się gwiazdami, z wyjątkiem kilku najjaśniejszych, których położenie chętnie uwzględnia astrologia (niesłusznie) zwana „klasyczną”. Astrologia humanistyczna nie przywiązuje do nich większego znaczenia.

Tak więc, jeśli jakiś rozpalony złością sceptyk lub parafianin wszczyna awanturę, że gwiazdozbiory nie mają żadnego naukowego uzasadnienia i są wyłącznie wytworem fantazji starożytnych astronomów, niech się z tymi pretensjami zgłosi do Międzynarodowej Unii Astronomicznej, a nie do astrologów.

Sprawdź też hasło „Zodiak

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s