Wężownik, czyli rzekomy 13 znak zodiaku

Ktoś rzucił hasło, że odkryto 13-ty znak zodiaku, czyli Wężownika, a astrolodzy o tym nie wiedzą, nie uwzględniają tego i dają tym samym dowód swojego nieuctwa.

Bardzo mi przykro, ale to nie astrolodzy, lecz właśnie „racjonalistyczni” krytycy astrologii wykazują się w tym przypadku kompromitującym nieuctwem, czyli brakiem elementarnej wiedzy astronomicznej.

Wężownik jest GWIAZDOZBIOREM zodiaku, a nie ZNAKIEM zodiaku! (Zaglądanie do encyklopedii nie boli, więc sami to sobie sprawdźcie).

Znaków zodiaku jest 12, a gwiazdozbiorów zodiaku jest 13.

Gwiazdozbiory zodiakalne to gwiazdozbiory, na których tle leży ekliptyka. Wężownik leży ponad gwiazdozbiorem Skorpiona, w znaku zodiaku Strzelca. Tak więc zachodzi on na ekliptykę, ale jest GWIAZDOZBIOREM, a nie jednym ze znaków zodiaku.

Znaków zodiaku było i jest 12, ponieważ „znak zodiaku” to umowna nazwa sektora ekliptyki, powstałego na skutek jej podziału na 12 równych, 30-stopniowych odcinków, co bez problemu można sprawdzić w każdej encyklopedii!

Jak wielokrotnie pisałam: w astrologii używamy zodiaku, a nie gwiazdozbiorów. Astrolodzy w ogóle nie patrzą w gwiazdozbiory ani ich nie uwzględniają.

Znaków zodiaku zawsze było 12 i wszystkie mają równo po 30 stopni. Zodiak  ani ekliptyka, na której leży, nie podlegają precesji, czyli nigdzie się nie odsuwają, ponieważ ekliptyka to koło wielkie, jakie zatacza Słońce w swym rocznym POZORNYM ruchu wokół Ziemi.

Jeśli mi nie wierzysz, przeczytaj, jak ten problem wyjaśnia astronom z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Polecam gorąco również dokładne zapoznanie się z Młotami na astrologię.

2 komentarze do “Wężownik, czyli rzekomy 13 znak zodiaku

  1. Pingback: NASA zaktualizowała Zodiak. Znaki 86% ludzi zostały źle określone! – Jarek-Kefir.org – ciekawe, niesamowite, niewyjaśnione

  2. No i znowu mącą ludziom w głowach. Kochają, jak ludzie skaczą sobie do gardeł, bo przecież NASA to wspaniała instytucja naukowa i wie wszystko najlepiej, a astrolodzy to płaska ziemia, więc nic nie wiedzą. A wystarczyłoby wziąć do ręki encyklopedię i przeczytać ze zrozumieniem definicję zodiaku.

Nie mam żadnego wpływu na to, że komentarze stałych bywalców bloga lądują w moderacji! Proszę się nie awanturować w tej sprawie - patrz: strona "Komentowanie bloga" (na górze). Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.