Gwiazdozbiory zodiaku

Gwiazdozbiorami zodiaku nazywamy te gwiazdozbiory, które leżą w pasie ekliptyki.

Znaki zodiaku przejęły od nich swoje nazwy. I to właśnie jest przyczyną, dla której niedouczeni astronomicznie sceptycy permanentnie mylą te pojęcia. Byłby to może powód do wstydu wyłącznie dla nich, gdyby nie atakowali uparcie astrologów, zarzucając im nieuctwo.

Znaki zodiaku nie składają się z gwiazd ani z gwiazdozbiorów. Zodiak jest tworem sztucznym, wynikającym z umownego podziału ekliptyki na 12 idealnie równych, liczących po 30° odcinków. Natomiast gwiazdozbiory zodiaku znacznie różnią się między sobą wielkością.

Znaków zodiaku jest 12, natomiast gwiazdozbiorów zodiaku jest obecnie 13, ponieważ z powodu precesji do ekliptyki zbliżył się gwiazdozbiór Wężownika.

Przeczytaj również hasło Znaki zodiaku – są tym samym co gwiazdozbiory czy może czym innym?

W tym blogu komentarze są równie ważne jak teksty na stronie głównej, dlatego bardzo proszę o trzymanie się tematu! Wolną dyskusję prowadzimy w Hyde Parku, a o zdrowiu w Zdrowotnym Hyde Parku. Jeśli Twój komentarz się nie ukazał przeczytaj zasady komentowania bloga (patrz strony na górze bloga). Komentarze nie na temat będę kasować, a awanturników banować!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s